poster

Darkman II: Durantův návrat

 • USA

  Darkman II: The Return of Durant

 • Austrálie

  Darkman II: The Return of Durant

Sci-Fi / Akční / Horor

USA, 1995, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo25
  ***

  Po skvelej jedničke je síce dvojka jasne nízkorozpočtovejšia, ale pri efektoch to paradoxne nebolo veľmi vidieť. Skôr to 'schytal' príbeh, ktorý má 'nábeh aj výbeh' veľmi rýchly, povedal by som prial seriálový (čo možno pripísať rýchlej videoprodukcii). Lary Drake v roli záporňáka opäť nesklamal, čo možno vypichnúť aj niektorým lepším akčným produkciam. Po jedničke zmenený hl. hrdina povedzme že neurazí, inak sa k nemu nedá čo pripomienkovať. Čo by sa dala pripomienkovať, je hromada nelogičností. Celkovo na nenáročné pobavenie toto typické sci-fi béčko z 90. rokov ale stačí. Hodnotenie: 55%(16.7.2014)

 • BMAJTZ
  *

  Nuda, nuda a ještě jednou strašná nuda. Jednička byla sice akční výplach, ale tohle je úplně jiné kafe. Několikrát jsem u toho filmu usnul a napotřetí jsem zjistil že mě víceméně ani nezajímá jak to skončí. Mimochodem Durant přežil nehodu nárez helikoptéry do mostní konstrukce a nemá na těle ani šrám, divné.(17.2.2014)

 • choze
  **

  První půlka, ve které si Westlake drandí na drezíně tunely pod městem do svého doupěte a Durant shazuje zrádné poskoky v golfových vozících z mrakodrapů, odsýpá a poctivě baví svou komiksovostí a béčkovostí. Nadto je uvozená sestřihem jedničky (zrecyklovány byly i Westlakovy raimiovské návaly vzteku), což podporuje dojem komiksové seriálovosti stejně jako návrat starého známého padoucha (opět výborný Larry Drake), byť bych spíš uvítal někoho nového a nejlépe superpadoucha. Neschopnost hlavního hrdiny rozhoupat se k pomstě, nedostatek akce a logické lapsy a klišé v polovině druhé se ale stávají nesnesitelné a celé to namísto velmi efektního finále originálu vrcholí nanejvýš fádní přestřelkou ve skladišti. A Arnold Vosloo, jakkoli ho mám rád, opravdu nebyla nejšťastnější volba a tam kde byl Liam Neeson přirozeně roztomilý a naivní, se zmůže akorát na házení vykastrovaných úsměvů.(10.3.2009)

 • helloween93
  **

  Absence Sama Raimiho na postu režiséra, absence Liama Neesona + nelogičnosti v ději - Durant přežil náraz helikoptéry do mostu a nemá ani škrábanec. Velkým plusem je právě účast Duranta, který byl dobrý záporák už v jedničce. Ale to je tak všechno, zbytek už je jen video béčko s nesympatickým Vosloem. 2*(13.7.2014)

 • Terva
  *

  Produkci tohoto příběhu má Sam Raimi. Film bohužel pracuje na principu několika skoro nesmyslných náhod a okamžiků. SITUACE - Darkman nemůže vyvinout prostředek, který zachová jeho vyrobenou kůži déle než 99 minut. Pak se umělá kůže prostě začne rozpadat. Náhodou narazí na novinový článek o doktoru Brinkmanovi a jeho výzkumu (tady to se dá ještě pochopit) Když se však Darkman rozhodne doktora navštívit otravují ho zrovna největší Darkmanovi protivníci společníci "podnikatele" Duranta (tady to už je náhoda). Duran chce vytvořit továrnu na výrobu zbraní ke které potřebuje velké množství energie. Nejlépe jaderné. Úplně náhodou si vyhlédl budovu, ve které sídlí doktor Brinkman (deja-vu). CITÁT - Ty články byly vyvinuty nejlepšími techniky výzkumného centra ve východním Uzbekistánu a bylo použito jen nejlepšího Jugoslávského materiálu.......... Příběh je naivní, nezáživný a celkem nudný. Trikově špatný, hudebně nulový a slabě zpracovaný. CITÁT - Mou tvář budu nosit jen já........ Závěrečný souboj byl tůze ubohý a dramaticky strašný. CITÁT - Baterie nejsou v ceně........(24.8.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace