Láska na tři roky

• angličtina

Love Lasts Three Years

Komedie / Romantický

Francie / Belgie, 2011, 98 min

Celkem zajímavej režijní rukopis jednak sám vydržel pouhou první půlku filmu, jednak ho stejně hravě přebila romantická klasika schovaná za tisíc způsobů hodnocení a upadání lásky/milostnýho vztahu, pár hodně nešťastných nechutností a jaksi neslavně upozaděnej proustovsky černočernej humor. --- Louise možná "objektivně" není žádná kráska, ale má fakt zvláštní druh sex-appealu.(15.3.2013)

Šiel som do toho, lebo mi to vychádza podobne ako týpkovi, čo bolo trochu podozrivé. Nakoniec som sa bavil dobre a ešte zostalo aj čo to na zamyslenie. Kumštírsky to nie je (možno) za 5, ale stojí to za to posunúť vyššie. Sympatický herci, chémia funguje a humor tiež. A pre mňa hlavne romantika, ktorá uviazne v pamäti a dá sa nad ňou rozjímať. Samozrejme aj vďaka Legrandovi.:) Hneď po si treba pustiť nejaký album, napr. tento http://www.deezer.com/album/7214707. Veľmi veľmi príjemný film.(20.7.2014)

Láska versus touha, tři roky versus na věky věků... Láska trvá tři roky nevnímám jako romantickou komedii, ale spíš jako pocitovku chlapíka, kterej je opuštěnej a má pocit, že všechno končí (proč začínat nový vztah, když se stejně všechno za tři roky pokazí, že jo). Navíc při pohledu do řady jeho přátel mu člověk musí dát za pravdu (historka s dědečkem z Mosambiku či odkud). Louise je za typicky sexy šarmantní Francouzku, co si život umí užít, a on je... intelektuál, hnidopich, kterého bych dost nerada potkala. Jako dvojice moc nefungují, ale vlastně pokud připustíme, že se protiklady přitahují... tak tomu dávám tři roky.(22.12.2015)

• Johnny.ARN

Už keď vidíte Bukowského ksicht na začiatku viete, že to bude pičovina. Potom príde veľmi fajn intro, kde keby film skončil, urobil by službu ľudstvu. Ale ono ni. Hodinu a pol to pokračuje, potáca sa to do hovna k hovnu, od nervydrásajúcich dialógov k buzerantom a subjektívne to trvá tak pol dna. Vás už ani nezaujíma, kto kde s kým, hlavne aby to skončilo. Uvaríte večeru, skočíte si na vínko alebo napíšete knihu a ono to furt ide. Pre Boha, prestante točiť takéto filmy, prosím. Ja na to nemám čas ! ODPAD!(30.12.2018)

• brumbrum

Dnes mame fakt smolu, druhy gol za sebou.. Clovek moze spolahlivo zanuchat tie tony hovien, uz ked zmrd Charles Bukowski ako predohru k filmu vygrca svoj nazor na lasku na nic netusiaceho divaka, ktory to stiahol ako "romanticku komediu" a nie "retardovane zmrdanice"; pozerame mu pri tom do tej jeho odpornej zhulelej dofuckovanej papule, ako sa nam rehoce, zo zozltnuteho nikotinoveho xichtu sa vali dym a dycha peklo. Potom idu titulky a vesela hudba, myslene asi ako hubka na riady s trochou saponatu po ogrcani svinou. Film zacina milucko, aby v nas naladil ten spravny kontrast: zamilovany parik, krasne sa tesi zo zivota, nez plynule pekne prejde k rutine a nenavisti. Tomu vravim reziserske pole-position: startovacia ciara, kde sa plnou rychlostou pustame po dialnici hovien a hniloby, nasilnych pokusov o zvrhlicky rehot, odporne sceny a zfuckovanych vztahov. Ze sa necha relativne zachovala babenka, i ked vypaplane posobiaca uz na prvy pohlad, zangazovat do herecky narocnej role, kde po anglicky vyprava, ako jej dakto zasunie kolik do diery ked kuka porno a pri tom sa kralovsky bavi, to je tazke pochopit cele. Ta lahkost skurveneho zivota pri veselej hudbe je dokonala. Skoda, ze tu nie je kategoria "odpadovy odpad", to by som rad teraz pouzil. Ideme kuknut dake stare dobre cesko-slovenske klasiky, nech sa trocha otrasieme z tych 15 minut grcanic, nez sme to stihli zmazat.(7.10.2015)