poster

Pátrání po Yettim (TV seriál)

 • USA

  Finding Bigfoot

Dokumentární

USA, 2011, 60 min

Hrají:

Matt Moneymaker

Střih:

Alpesh Patel
(další profese)
 • honajz
  **

  Tři nadšenci a jedna rádoby vědkyně skeptička pátrají po yettim. Vědkyně je také lesbička, a občas má potřebu mluvit o své komunitě. Čtveřice pak jezdí místo od místa, povídá si se svědky, kteří sasquatche zahlédli, ptají se na výšku netvora, pak v noci se pokusí v tom místě nainstalovat termokamery a během noci nějakého tvora zachytit na kameru, ale jen občas zachytí nějaký hluk. Po několika dílech je to nudné a stále stejné, poněkud to připomíná Laboratoř duchů. V noci v lese se každému zdá, že něco slyší, smysly jsou o hodně víc zbystřené. Ale měli sem spíš vybrat partu dřevařů nebo lovců, kteří jsou s lesem srostlí a poznají, co je co. Takhle je to spíše o domněnkách a případných sluchových halucinacích. Kladem seriálu jsou hezká místa, kam se člověk běžně nedostane, a dobré triky.(14.1.2016)

 • Wheelcrusher
  ****

  Bez tohodle pořadu v 11:40 na Discovery si už nedovedu představit nedělní oběd - vždycky jenom "Už je vopičák, du dělat salát!", brácha dodá hlášku z legendární MAFIE "Voni ho našli?!" a pak se při tom společně najíme:D Vždyť jde o naprosto logickej i rozvinutej vývojovej článek mezi člověkem a opicí, navíc vždycky v místech pradávnejch domorodců... čímž samozřejmě nechcu tvrdit, že sou běloši (vypatlaný indiánský vyhladitelé) snad nadřazená rasa! Prostě pevně věřim v existenci tohodle tvora! Samozřejmě né v našich končinách, ale v zalesněnejch pustinách rozhodně. Nejvíc se mi líbil díl, kde dělali rozhovor s jedním lovcem z Ohia, od kterýho na YT odebírám videa a dokonce jsem si s ním jednou i psal a informoval ho o případu "Černá ruka", což je jedno hodně starý nahlášený pozorování ze šumavskýho pohraničí;)(24.3.2013)

 • Micro41CZ
  ****

  Dost se to blíží genialitě. Taky chci mít jednou takovou práci.(24.3.2019)

 • Paity
  *

  Klasický seriál o hledání, které je od začátku naprosto marné. Navíc chybí i kontinuální prvek napětí.(12.8.2013)

 • honajz2
  **

  Jeden tým hledá yettiho, vždycky přes noc pobíhá po různých místech USA po lese a všichni neustále opakují "dnes toho yettiho najdeme, už určitě!", přitom vždycky odjíždí s pár nahrávkami sovího houkání nebo se záběrem vlka, kterým ji v dálce proběhl před kamerou, ale vždycky to zakončí větou, že nepochybují o tom, že na tom místě ten yetti žije. Ona to je chvílema prdel, ale po čase už je to jen pořád to samé dokola. 2*(3.2.2020)