poster

Dogani

 • Jižní Korea

  도가니

 • anglický

  Silenced

 • anglický

  The Crucible

Drama

Jižní Korea, 2011, 125 min

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Pobuřující film s tématikou pedofilního zneužívání hluchoněmých dětí. Ano, vrchol hnusu, opovržení a lidského odpadu. To vše podtržené příběhem podle skutečné události, naspeedovaný korupčnicko-papaláškou slepotou spravedlnosti. Obsahově humus nejvyššího kalibru, který by si plnou palbu zasloužil, no díky zdejší asijské filmařině zůstanu stupínek pod vrcholem. Emočně srovnatelné například se Zlem mezi námi. 85% Update: Po Spotlightu zvyšuju na plnej. 90%(22.4.2014)

 • Elfias Dóže
  *****

  Podepisuji se pod komentář Flippera, ten dle mého vystihl implicitní poselství tohoto příšerného filmu (to co se na obrazovce děje, nemohu nazvat ničím jiným než svinstvem první ligy - proto, zvolené adjektivum) naprosto přesně. Ještě se hodí jedna otázka, vzhledem k tomu, že je film natočen dle skutečné události - Co jsme to za lidi, když TOHLE dovolíme? 90%(28.1.2013)

 • Lacike
  *****

  Dost tazko sa tento film hodnoti z filmarskeho hladiska, kedze vacsinu ludi odrovna uz samotna tema. Prva polovica filmu v ktorej sledujeme vsetky tie svinstva, ktore pachali na detoch ani mna nenechala chladnym a bol som z nej riadne zhnuseny. Druha polovica v ktorej sa odkryje hlavna myslienka tohoto filmu, behom ktorej sledujeme ako velmi je Korejska spolocnost skorumpovana, zalozena na znamostiach a zakony absurdne ma bavila ovela viac a to napriek tomu, ze svojim sposobom sa v nej deju este väcsie svinstva ako v prvej polovici. Vysledkom je kvalitny film na ktory sa musite dopredu pripravit, pretoze len tak lahko ho nestravite a ja dufam, ze pomoze aspon trochu zmenit system, ktory panuje v Korei.(10.4.2012)

 • Naslund
  ****

  Divím se, že se tu ve filmu objevilo pohromadě tolik nemorálních lidí. Snad jen učitel a jeho kamarádka uvažují normálně. Přitom východní asiaty považuju za více morálně zdatnější než nás a západ. Na druhou stranu, u nás by takovýto případ nikdy nevyšel najevo a soud by se ani nekonal, protože by se výpovědi dětí nemohly dostat do novin bez souhlasu opatrovníků, a protože soudy by nepřipustily takováto svědectví. Na mě asi moc hustej film. Takhle kdyby tam byl GTO a všem pořádně namlátil, tak by se mi šlo spát daleko klidněji.(23.1.2013)

 • corpsy
  *****

  Asi je to osud, ale v poslednom čase sa predo mňa dostáva veľa filmov, ktoré majú vo svojom kontexte rovnakú vec. Boj proti nespravodlivosti. Už neraz som písal, že je to kreténstvo ( v tom čo najslušnejšom výraze slova ), ktoré je dnes v móde, masy proti tomu nemajú šancu a rôzne štátne príslušenstvá a inštitúcie, legálne a v rámci zákona porušujú všetko, čím je svet svetom. A čo je najhoršie, nedá sa proti tomu urobiť nič, čo by ublížením pomohlo utíšiť ich bolesť. A podobne je to aj v tomto strhujúcom snímku, ktorý vás prinúti minimálne porozmýšľať nad tým, ako zmeniť tento nezmyselný a ľudsky zdegradovaný svet. Raz sa to podariť musí!(17.4.2014)

 • - Žena, která ztvárnila babičku Min-soo, je skutečnou babičkou režiséra Hwang Dong-Hyuk . (Dragoni)

 • - Škola, ve které se příběh filmu odehrával, byla i nadále v provozu, přičemž jeden z podezřelých se do školy vrátil a dále v ní pracoval. Ředitel školy pak zemřel na rakovinu slinivky v roce 2009. (Dragoni)

 • - Námět filmu vychází z románu "Dokani" od Konga Ji-Younga z roku 2009, který byl inspirován skutečnými případy, které nastaly ve škole pro sluchově postižené osoby v Gwangju v Jižní Koree. (Dragoni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace