Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

verbal

Mentálně postižené, hluchoněmé děti málokdy řeknou ne, a tak ředitelovat v jejich ústavu je pro pedofila skutečné rito! Nikdy bych si nepomyslel, že to někdy napíšu, ale tohle je opravdu hustý a výživný korejský film! Žádné obvyklé opičí čurákování, žádný rýžožroutský patos, jen drsné a mrazivé Requiem pro šikmookou panenku! Pravdou je, že si sice mentála představuju spíše jako Hrzánovou, co si tahá Holuba a ťamani zde obsadili snad ty nejrozkokošnější děti, které nepochybně vyhrály jihokorejskou kvalifikaci Miss pederast, avšak to nepatrné ždímání emocí je v tomto případě absolutně na místě. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $30,995,000▐ silná chladná dráma odohrávajúca sa podľa skutočných udalostí a hlavne dosť smutná, opäť zrkadlo spoločnosti ako sa vie pekne všetko ututlať, v rámci zobrazenia tejto duševnej a fyzickej tragédie dosť silné až odpudivé, hrôza čoho sú ľudia schopný a že kresťania, ha-ha-ha, fakt smutné /80%/ ()

Fr

tento komentář není vhodný pro citlivý povahy a osoby mladším 18ti let (na druhou stranu – během jeho psaní neumřelo žádný zvíře. Ani dítě.) ,,…A NEMĚLI BYCHOM BOJOVAT ZA TO, ABY JSME ZMĚNILI SVĚT, ALE ABYCHOM NENECHALI ZMĚNIT TO, ČÍM SKUTEČNĚ JSME....“ /// Korejskej Karfík, škola plná zvrhlejch dospělejch (ti z ústavu sociální péče v Měděnci se ještě maj co učit) a filmařina, že by mohl Filip Renč získat inspiraci (filmovou, kurva – filmovou!) DOGANI je uchylákův sen. Emoce? Jsou. Nejde ani tak o jednání ,,zástupců státní správy“ – jinej kraj, jinej mrav (to by se u nás stát nemohlo!!! ….(ironická pauza…)). Po asijsku natočený výpovědi dětí (no co vám sadistům budu vyprávět), soudní proces, ale hlavně (HLAVNĚ!) ta bitva ,,ČLOVĚK vs. SYSTÉM“! (Zvlášť když je na něm závislej!) Takovej hnusnej film o síle zůstat člověkem. Svoboda, rovnost a spravedlnost … to by z toho hluchoněmej začal mluvit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přestože si potrpím na silný příběhy podle skutečnejch událostí, román ,,The Crucible“ od Gong Ji-young (z roku 2009) číst nebudu. 2.) Když se řekne ,,pračka" (znakovou řečí), naskočí mi husí kůže. 3.) Š… (zkurvená cenzura!) bych, až by dětem z huby padaly bonbóny! 4.) Thx za titule ,,mevrt“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

RedAK

Interaktivní tutoriál pro začínající pedofily. Pro lízátko, stiskněte jedničku. Pro čokoládu, stiskněte dvojku. Pro zmrzlinu, stiskněte trojku. Chcete-li dítěti uhnat cukrovku, stiskněte čtyřku. Pro úsměv, stiskněte pětku. Pro pohlazení, stiskněte šestku. Pro jemný dotyk, stiskněte sedmičku. Pro hromadnou koupel, stiskněte osmičku. Pro styk s nezkušenou lolitkou, stiskněte devítku. Chcete-li se spojit s naším pedofilním operátorem, prosím, stiskněte nulu. Nezapomínejte, že všechny naše hovory jsou monitorovány Michaelem Jacksonem. ()

Malarkey

Korejci si zase došlápli na světovou kinematografii a udeřili na všechny ty filmy, které zaznamenávají stigmata daného národa a posunuli to opět o stupeň dalším, neprobádaným směrem. Už jenom tématem mi každý musí dát za pravdu. Během sledování mi bylo zatraceně ouha. Navíc jsem měl pocit, že spravedlnost a soudnictví v Jižní Koreji neexistuje. Jinak nedokážu pochopit, co se zde dělo. Lhostejnost, vztek, nenávist. To všechno ve filmu je. Pokud si někdy budete stěžovat na české soudnictví a budete mít pocit, že se na Vás podepsala křivda, tak si pusťte Dogani. Takovou křivdu jste totiž ještě neviděli. ()

• Námět filmu vychází z románu „Dogani“ od Ji-young Gong z roku 2009, který byl inspirován skutečnými případy, které se staly ve škole pro sluchově postižené osoby v Gwangju v Jižní Koreji. (Dragoni)
  • Škola, ve které se příběh filmu odehrával, byla i nadále v provozu, přičemž jeden z podezřelých se do školy vrátil a dále v ní pracoval. Ředitel školy pak zemřel na rakovinu slinivky v roce 2009. (Dragoni)