poster

Dogani

 • Jižní Korea

  도가니

 • anglický

  Silenced

 • anglický

  The Crucible

Drama

Jižní Korea, 2011, 125 min

 • pornogrind
  *****

  Ty krávo to zas byl jednou film.Nervy drásající drama,které vás určitě nenechá chladnými.Totální emoční jízda(já jsem pičoval,koulel očima a nevěřícně kroutil hlavou,jak to ty svině měli podchycený na všech frontách) a opět na silné téma -zneužívání a týraní dětí -navíc tady to bylo o to silnější,že děti byly sluchově postižené.Musím vyzdvihnout vynikající herecké výkony a to především dětských herců.Úplně z toho mrazilo.Rozhodně to ale není film na zlepšení nálady a určitě po shlédnutí nebudete mít dobré pocity.Na druhou stranu je to ale excelentní film a rozhodně stojí za vidění.Jen je potřeba zvážit kdy se na něj koukat a v jakém psychickém rozpoložení zrovna jste.(4.6.2015)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Kang in-ho prichádza zo Soulu do malého mestečka Mujinu, aby učil na škole pre postihnuté deti. Váčšina študentov je hluchonemých, pochádzajúcich z neúplných rodín, ťažkým sociálnym zázemým či úplný sirotkovia. K týmto deťom treba pristupovať so špecifickým prístupom. Kang sa na svoju novú životnú skúsenosť nesmierne tešil. No to, čo ho postretne si nepredstavoval ani v najhoršom sne. Prejavovať svoje názory k tomuto filmu nemá žiadny zmysel. Pokiaľ sa Vám tento snímok dostane pod kožu, jediné čo budete pociťovať je obrovská zlosť. Tento film rozhodne nie je pre každého. Nechápem ako mohli s deťmi natočiť takýto film a ako ho VÔBEC točili ...(11.12.2013)

 • Elfias Dóže
  *****

  Podepisuji se pod komentář Flippera, ten dle mého vystihl implicitní poselství tohoto příšerného filmu (to co se na obrazovce děje, nemohu nazvat ničím jiným než svinstvem první ligy - proto, zvolené adjektivum) naprosto přesně. Ještě se hodí jedna otázka, vzhledem k tomu, že je film natočen dle skutečné události - Co jsme to za lidi, když TOHLE dovolíme? 90%(28.1.2013)

 • MikeCool
  *****

  Tohle je tak děsivě mrazivé drama, že člověk nemá na výběr dát nic jiného než plný počet hvězd. Dětští herci zde zahráli na výbornou a obdivuji je za to, že dokázali hrát v něčem tak strašně psychicky náročném. Zasloužili by si nějakého korejského Oscara za nejlepší herecký výkon. Po zhlédnutí tohoto filmu mi v hlavě nabíhalo spoustu otázek, byl jsem znechucen, že se něco takového může ve světě dít a říkal jsem si "Proč žijí mezi námi takové hyeny a proč jim vše prochází bez ujmy?"(23.6.2013)

 • PinokKio
  *****

  Spravedlnost světem vládne. Tenhle film dokazuje, že svině jsou prostě všude, nejen u nás. Je jedno, jestli si někde (ne)nápadně grossujete prachy bokem nebo si hrajete s pindíkama školou povinnejch, prostě stačí mít konexe .. a jupyyy, svět je nádhernej. Možná vám na to nějakej trouba přijde, ale dobrý, nikdy nemůže být tak zle. Stejně jako v tomhle filmu. Člověk se prostě u těch asiatů happyendu nedočká..(26.6.2012)

 • - Námět filmu vychází z románu "Dokani" od Konga Ji-Younga z roku 2009, který byl inspirován skutečnými případy, které nastaly ve škole pro sluchově postižené osoby v Gwangju v Jižní Koree. (Dragoni)

 • - Žena, která ztvárnila babičku Min-soo, je skutečnou babičkou režiséra Hwang Dong-Hyuk . (Dragoni)

 • - Škola, ve které se příběh filmu odehrával, byla i nadále v provozu, přičemž jeden z podezřelých se do školy vrátil a dále v ní pracoval. Ředitel školy pak zemřel na rakovinu slinivky v roce 2009. (Dragoni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace