Geniální dílko, kterému vévodí příjemný Jiří Sovák se svým vnitřním hlasem. "No tak, hoď tam ten svůj rozpačitej úsměv, na kterej ženský tak letěly". Nadčasově vykreslené postavičky na maloměstě, které přijel podfouknout podvodníček s geniálním plánem, ve kterém ale nepočítal s lidským faktorem. Mladé ženské prostě hlavního hrdinu ničí, tak se tomu musí postavit. Krásné dialogy, i když dobrá polovina probíhá v mysli hlavního hrdiny: Nahlas: "Já jsem z banky, policie půjde až po mě". V duchu dodá: "Což je konečně pravda". :-)(27.10.2010)

Ač rozsáhlou tvorbu velikaná Friče neznám nějak detailně, z toho co jsem viděl, je Nejlepší ženská mého života spíše takovým malým bombónkém - filmem který staví na herectví Jiřího Sováka, který toho utáhne děsně moc, filmem, který staví na kráse a charismatu Mileny Dvorské, filmem, který staví na jednoduché, nekomplikované a neuvěřitlně vtipné zápletce. Bohužel mi v něm ale něco chybí, něco co by mě nějak upoutalo, něco co by mi zůstalo v hlavně, něco co by mi umožnilo hodnotit výše než nakonec průměrem 3 hvězd.(26.7.2011)

„Ty vrtáku! Víš, že má po milování potřebu se mazlit. Nevodbejvej to!“ Od začátku dokonce filmu mě obrovsky bavily Sovákovy vnitřní promluvy. Na každý jeho plk jsem se dychtivě těšil, a co chvíli byl skutečně odměněn povedeným komentářem. Ale je dobře, že film nestaví jenom na vnitřním hlasu hlavního hrdiny. Velmi vtipně a kriticky se totiž také strefuje do všemožných postaviček žijících na místě, které si „geniální zloduch“ vybral ke spáchání svého „mistrovského kousku“. Jenže to by v tom nesměla být ženská, že…a nutno dodat, že mezi postavami Sováka a Dvorské to příjemně jiskří a je příjemné dvojici pozorovat. O to větší překvapení nastalo na konci…ne, to přeháním, na to by hlavní hrdina nesměl až příliš často „vzpomínat“. Přesto ten moralistní závěr film trošku sráží, v mých očích až na solidní 4* (jakože dlouho jsem se bavil na plný počet). „Jak se máš?“ – „No děkuju, dobře. Lidi sou na mě hodný.“ – „Což já nebyl.“ – „Ale ne, ty si nebyl nehodnej.“ – „Tak co sem byl?“ – „Ty si byl jen na ty druhý ještě hodnější.“(13.7.2016)

Geniální uštěpačné komentáře Sovákova vnitřního hlasu na adresu maloměstských úředníčků, slizounků, kverulanstských donašečů a dalšího panoptika. Trochu úsměvně - nostalgický pokus podvodníčka, který se pokusí o perfektně naplánovanou loupež století a který to umí s ženskými - "no tak, nasaď ten svůj rozpačitý úsměv, ten vždycky zabírá" - ale nakonec bohužel zase podlehne svému srdci.(11.9.2009)

Jedna z najlepších úloh Jiřího Sováka (a jeho hlasu) a preto je pre mňa veľkým prekvapením, že tento film je prakticky neznámy. V podstate tu nie je proti svojom type iba Sovák, ale aj inokedy pestrofarebný Frič. Cynizmus, irónia, dôvtip a nakoniec aj slabosť. Vlastne slabostí je tu viacero, každopádne za každou mužskou slabosťou treba hľadať ženu tak v dobrom ako aj zlom zmysle slova. Frič sa s kinematografiou a divákmi rozlúčil viac ako dôstojne (navyše s Dietlom mu to ladí), mohol si povedať, že odišiel v najlepšom. Zaujímalo by ma, či plagát Bláznivého Petríčka vo vstupnej hale je náhoda, alebo chytrý Fričov zámer.(27.8.2015)