Není zítra (neoficiální název)

There's No Tomorrow

Dokumentární / Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2012, 35 min

Dermot O'Connor

Dermot O'Connor

Každý, kto si myslí, že exponenciálny rast ľudskej populácie môže trvať donekonečna, je buď blázon, alebo podnikateľ. Tento nenásilný animovaný dokument mnohými faktami, štatistikami a grafmi dokazuje, že hranicu sme už prekročili.(29.1.2014)

Uvedomíme si niekedy fakt, že naša planéta nedisponuje nevyčerpateľnými zdrojmi a, že nie je nafukovacia? Komerčný životný štýl nás nabáda ku konzumu tak šialenému, že je nemysliteľné, aby to planéta dlhodobo uniesla, bez nenávratných poškodení vedúcich k jej zániku. Inteligentného jedinca napadne logicky-ak zanikne Zem, zanikne aj ľudstvo. Správna úvaha, že?(9.3.2014)

Animovaný krátkometrážní ekologický dokument i s českými titulky: http://youtu.be/VOMWzjrRiBg(29.2.2012)

...každý z nás si musí sáhnout do svědomí a učit se a učit se a učit se... jak žít mimo mainstream... jak se stát alespoň tou pověstnou kapkou...(9.3.2014)

Situace se zlepšuje, ale ještě stále žijeme v "diktatuře" jedné ekonomické teorie. Ještě stále, když si někdo dovolí říct, že teorie neustálého růstu je neudržitelná, je označen za hlupáka, levičáka apod. Nedávno se o tom přesvědčila například Naďa Johanisová v této diskuzi: http://dialog.ihned.cz/machacek/c1-54829910-je-nezbytne-stale-rust Až zase potkáte nějakého sebevědomého ekonoma, který se bude vysmívat pokusům o nalezení udržitelného ekonomického systému, tak mu pusťe toto video. A pak si běžte rychle koupit pozemek s vlastní zahradou, pokud je vám míň než 40, tak je víc než pravděpodobné, že vás čeká nelehká budoucnost - ekvivaletní náhrada za ropu a plyn ještě stále nebyla nalezena a čas tiká. P.s: Film je určen široké veřejnosti, pokud se o energetiku zajímate, nic nového vám neřekne.(26.4.2012)