All My Heroes Still Wear Masks

Dokumentární / Krátkometrážní

Velká Británie / USA, 2002, 16 min

Aimee Lee

Len pre emocionálne silných ...(25.11.2016)

Ľuďom, ktorí riskujú vlastnú slobodu pre záchranu a pomoc tým najbezbranejším a najslabším, sa nachádzajú inteligenčne aj emocionálne na vrchole ľudskosti. Majú môj najhlbší obdiv a rešpekt. Veľmi rada by som sa im v budúcnosti priblížila, nie len slovami, ale hlavne skutkami.(3.12.2013)

Vláda používa zastrašovacie taktiky, označuje dobrovoľníkov ALF za teroristov, ale aká je tvoja definícia terorizmu? Niekto, kto sa snaží zachraňovať životy, kde politický systém zlyhal, alebo niekto, kto spôsobuje utrpenie, bolesť, teror bezmocným tvorom? Označovanie bojovníkov priamej akcie oslobodenie zvierat za teroristov je vysmievanie sa obetiam postihnutím skutočným terorizmom nie len ľudí na zvieratách ale aj ľudí na iných ľudí.(14.9.2014)

Dokument je založený na rozhovoroch aktivistky Kim Berardi a niekoľkých aktivistov, ktorí rozprávajú o ideológii hnutia za oslobodenie zvierat a o odôvodnenosti aktivít jeho členov, ktoré sú ešte stále mnohými ľuďmi nepochopené. Je to zaujímavé. Pre komplexnejší náhľad do tohto hnutia: Animal Liberation 2.(2.12.2013)