Reklama

Reklama

O štěňátku

(TV seriál)
  • Československo Příběhy cvrčka a štěňátka (více)

Obsahy(1)

Původně krtkův přítel se stal hrdinou desetidílného seriálu kreslených příběhů. (H.C.E.)

Recenze (10)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Zdeněk Miler byl jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších tvůrců krátkých animovaných filmů pro děti. Stará dobrá klasika, která dnes již není v příliš velké oblibě moderního běsnění. Bohužel. Tři příběhy o štěňátku jsou z roku 1960, cvrček je o osmnáct let mladší. Štěňátko je laskavý výchovný miniseriál. Seznamuje děti s životní zákonitostí nápaditou cestou hravé malby, zprvu nesmělého hlásku Jiřího Pragera, vytvarovaným zvukem Antonína Jedličky i dohledem zralé ženské dobrosrdečnosti. S duchem neagresivní formy výchovy malých ratolestí mohu jen nadšeně souhlasit. Sedm krátkých příběhů o cvrčkovi nemá tak výrazný výchovný charakter, je spřízněn s Krtkem a nadevše vyniká hravostí. Z důvodu kariérní profese hmyzího hrdiny vystupuje na povrh hudební kreace Vadima Petrova. Příběhy září rozverností, svého hrdinu nahání osud do nebezpečných pastí, ale cvrčkův důvtip a koncertní virtuozita dokonalosti zjednává nápravu porušeného řádu věcí. Cvrček pobaví a mě také okouzlí svou hudební magií. Inu, provolejme slávu Zdeňku Milerovi! Alespoň otisky minulosti mohou činit přítomnost příjemnější a citlivější... ()

Reklama

Ded@M@tes 

všechny recenze uživatele

Hezké příběhy cvrčka a štěňátka. Ale trampoty štěňátka a jeho vyprávění bylo z nich nejlepší. / Viděné epizody *10.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 ) ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Jestli tohle má být základní profil pro mini seriál o štěňátku, tak to vyšlo jako součást DVD kolekce Příběhy cvrčka a štěnátka s těmito díly: 1. Jak štěňátko dostalo chuť na med, 2. Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu, 3. Jak štěňátko chtělo malé pejsky, 4. Cvrček a housličky, 5. Cvrček a pavouk, 6. Cvrček a slepice, 7. Cvrček a basa, 8. Cvrček a stroj, 9. Cvrček a pila a 10. Cvrček a bombardon. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama