poster

Příběhy cvrčka a štěňátka (TV seriál)

 • český

  Cvrček

 • Československo

  O štěňátku

 • Československo

  O cvrčkovi

  (Československo)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1978, 10x10 min

Režie:

Zdeněk Miler
 • tomtomtoma
  *****

  Zdeněk Miler byl jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších tvůrců krátkých animovaných filmů pro děti. Stará dobrá klasika, která dnes již není v příliš velké oblibě moderního běsnění. Bohužel. Tři příběhy o štěňátku jsou z roku 1960, cvrček je o osmnáct let mladší. Štěňátko je laskavý výchovný miniseriál. Seznamuje děti s životní zákonitostí nápaditou cestou hravé malby, zprvu nesmělého hlásku Jiřího Pragera, vytvarovaným zvukem Antonína Jedličky i dohledem zralé ženské dobrosrdečnosti. S duchem neagresivní formy výchovy malých ratolestí mohu jen nadšeně souhlasit. Sedm krátkých příběhů o cvrčkovi nemá tak výrazný výchovný charakter, je spřízněn s Krtkem a nadevše vyniká hravostí. Z důvodu kariérní profese hmyzího hrdiny vystupuje na povrh hudební kreace Vadima Petrova. Příběhy září rozverností, svého hrdinu nahání osud do nebezpečných pastí, ale cvrčkův důvtip a koncertní virtuozita dokonalosti zjednává nápravu porušeného řádu věcí. Cvrček pobaví a mě také okouzlí svou hudební magií. Inu, provolejme slávu Zdeňku Milerovi! Alespoň otisky minulosti mohou činit přítomnost příjemnější a citlivější...(5.2.2018)

 • Jacinda
  ****

  Tohle mě tak nějak minulo(27.1.2009)

 • Šandík
  ****

  Trochu uměle slepený disk, ale jinak u nás doma hodně oblíbená záležitost ;o)(29.3.2014)

 • NinadeL
  *****

  Jestli tohle má být základní profil pro mini seriál o štěňátku, tak to vyšlo jako součást DVD kolekce Příběhy cvrčka a štěnátka s těmito díly: 1. Jak štěňátko dostalo chuť na med, 2. Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu, 3. Jak štěňátko chtělo malé pejsky, 4. Cvrček a housličky, 5. Cvrček a pavouk, 6. Cvrček a slepice, 7. Cvrček a basa, 8. Cvrček a stroj, 9. Cvrček a pila a 10. Cvrček a bombardon.(18.3.2009)

 • Ded@M@tes
  ****

  Hezké příběhy cvrčka a štěňátka. Ale trampoty štěňátka a jeho vyprávění bylo z nich nejlepší. / Viděné epizody *10.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 )(13.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace