Vzorec náhody

2:22

Thriller

USA / Austrálie, 2017, 98 min

• MiaMahoney

Že se nic neděje náhodou? No prosím, ostatně co my víme, co se vše může dít mezi nebem a zemí. Klidně o tom točte filmy, ale kurva, to vám říkám, točte je INTELIGENTNĚ, ZAJÍMAVĚ, SKUTEČNĚ MYSTERIÓZNĚ a pro dospělé, myslící jedince. Pokud však záměrně chcete cílit na skupinu neukojených, nenapravitelných římských tyček, co roní krokodýlí slzy u čehokoli s více jak pěti sty díly a pochází z jihoamerického kontinentu nebo osob s dvojciferným ýkvé, které skočí na cokoliv seriózně a vědecky se tvářícího (stačí přece načmárat přes obrazovku pár děsně kůl čar, nesmyslně, ovšem se zcela vážným výrazem nechat hlavního hrdinu komparativně bádat nad leteckými a hvězdnými mapami, co mají ukrutně tajemnou a veledůležitou spojitost, hledat v hovně záhady a celé to místy okořenit epickou hudbou á la Cimr), úspěch je zaručen. 2:22, pro mne film s totálně promarněným potenciálem, působí amatérsky už od počátku; tak například i totálnímu laikovi v oboru aviatiky musí být jasné, že existuje něco, co se jmenuje fyzika a takové setkání letadel, kdy si dva kolosy bezmála dají křídlový hájfájf zcela bez důsledků, prostě není kua možné! Ale to přece nevadí, paní Růžena ze 4. patra, toho času stodvacetikilová milovnice zákusků, čivav, kaktusů (nejblíže k píchání, jak je schopna se dostat) a vkusných umělých květin, vzápětí dostane romantiku tak sladkou, že ji rozbolí i zubní protéza, tudíž si takové "drobnosti" ani nevšimne. Ale co my ostatní?! My se holt musíme smířit se zmateným filmem, kde nic nedává smysl, ale hlavně, že je to celé strašlivě romantické, strašlivě mysterózní a parapsychologicky to přesahuje všechny roviny a meze. Hlavně ty inteligenční.(14.9.2017)

K mírně vyšinutému stolkujícímu bejvalci připíšeme tisíce náhod posledních třiceti let a máme mystery. Zápory: kupa nelogičností - sice zkončí na nádraží, ale původní cesta byla na letiště, tak bouchačka za pasem by asi neprošla. Závěr: je zajímavé, že skoro všechny filmy s Teresou Palmer se pohybují mezi 50-60% a zde to není jinak.(9.3.2020)

• slunicko2

Zpočátku je film velmi zajímavý, ale postupem času nudí stále více a více. 1) Těžko uchopitelný děj a způsob uvažování autora jsem prostě nepobral. Reinkarnaci si představuji jinak. Předkládané představy považuji za zmatené, bez logiky a co hůře, beze smyslu._____ 2) Zaujali mě 36letý Holanďan Michiel Huisman (letový dispečer Dylan) a 30letý Australan Sam Reid (Sářin expřítel Jonas).(20.10.2020)

Trochu učesanější Dead Again. Slušná atmosféra, ale čekal jsem nějak něco víc, že se stane, že ty vzorce budou mít i nějaký další význam než jen opakování toho, co už bylo. Tvůrci se snaží - atmosféra, hudba, triky, ale stejně je to chladné. Třeba ústřední dvojici tu chemii vůbec nevěřím, chtělo to možná vybrat herečku, která zvládá i mimiku obličeje a její herectví nestojí na blond vlasech a vykulených modrých očích. A konec je sice fajn, ale přece jen k němu nevede až tak jasně logická cestička (tedy kromě spojení s tou hvězdou a každodenních vzorců - btw, opakovaly se celých 30 let, nebo jen od určité chvíle?). Přijde mi to zkrátka nedotažené, a přitom to mohla být docela hezká a příjemná sci-fi romanťárna.(8.8.2017)

Tak ten lepší průměr je hodně s odřenejma ušima. Tak začátek byl celkem dobrej. Akorát moje maličkost nechápe proč tam dávají zmatený záblesky hned na začátku, když nikdo neví o co jde a ještě k tomu děsně důležitý údaj na hodinách tedy 2:22 takže ho vidíme asi tak 5x za minutu i když ve finále nehraje žádnou roli…Pak bych chtěl vyzdvihnout chyby, které přímo tlučou…Borec je sám a hledá přítelkyni? OK, tak proč má na sobě snubní prsten? Letecký dispečer co řídí letadla se najednou ocitá v náručí iracionálnímu myšlení a řeší vliv výbuchu supernovy, která vybuchla před 30. lety na běžný život…a sakra…K tomu se přidají minulé životy(osoby), který žijí teď a je vymalováno, takže shrnuto sečteno a podtrženo, jaký, že to byl vliv výbuch supernovy…., nebo sem to nepochopil i to je možný…)(25.9.2018)

• - Ve filmu se mihne v davu komparzistů i Čech - Jaroslav Král, toho času cestovatel na kole kolem světa. (fcapab)