Mrkáček Blinky Bill

Režie:

Yoram Gross

Hudba:

Guy Gross

Animovaná dobrodružství medvídka Koaly a jeho přátel, která vznikla podle velmi populární australské knížky. (oficiální text distributora)

majo25

Animácia je celkom pekná, je dostatočne akčná a po vzore filmov o dievčatku Dot aj tu je využívaná kompozícia animovaných postavičiek a reálneho pozadia (väčšinou však iba fotografií). Škoda, že príbeh je určený iba pre najmenšieho diváka, využíva množstvo nenápaditých situačnokomických prvkov typu pády a rozbíjanie všetkého možného. Až sa mi zdalo, že tvorcom ide hlavne o to rozbíjanie vecí. Dobrodružno-dramatický príbeh je až niekde vzadu a preto to celé rýchlo začne nudiť. ()

blondboss

Rozprávka o Blinky Billovi je síce unikátna a aj pomerne zaujímavá, ale určite nie tak, aby som mohol povedať, že ma to posadilo do stoličky. Kvitujem nápad zasadiť animácie do reálneho sveta aj napriek ich kvalite, ktorá bola skôr na úrovni večerníčka ako celovečerného filmu. Hviezdičku dávam ešte navyše za silný ekologický podtón tohto snímku. Celkovo však iba priemerná rozprávka, ktorá ma veľmi nezaujala. 50 % ()