Reklama

Reklama

13. komnata - Série 18 (2021) (série)


13. komnata Kateřiny Brožové (S18E02)

(epizoda)
Dokumentární / Životopisný
Česko, 2021, 26 min

Obsahy(1)

Oblíbená herečka si prošla v životě těžkými zkouškami, včetně vážné dopravní nehody, po níž hrozily fatální následky v podobě ochrnutí a hrozby konce kariéry... Úspěšná filmová a divadelní herečka, moderátorka a zpěvačka pochází z umělecké rodiny. Její otec byl houslový virtuóz a maminka slavná ruská baletka. I díky rodinnému zázemí se rozhodla stát herečkou. Od roku 1991 je členkou Vinohradského divadla v Praze. Před kamerou ji proslavily role atraktivních blondýnek, milenek i starostlivých maminek. Dnes si konečně užívá vysněných dramatických rolí s akcentem na psychologii a charakter postavy. V Divadle na Vinohradech zazářila v posledních letech především po boku Petra Rychlého v roli manželky písničkáře Karla Hašlera. V roce 2003 však Kateřinin umělecký i divácký úspěch zastavila osudová událost – těžká dopravní nehoda, která mohla skončit tragicky. I přestože byla „medializována“, jako vážnější, málokdo ví, že ani lékaři, ani sama herečka tehdy netušili, zda ještě někdy bude chodit, nebo žít s trvalými následky v podobě ochrnutí. Kateřina říká, že je doslova zázrak, že havárii tehdy vůbec přežila. Na zledovatělé silnici cestou z Jevan na Vyžlovku dostala smyk a sjela do příkopu. Z něj s vozem vyletěla, postupně narazila do tří stromů, a ještě čelně do betonového můstku. Rozdrtila si dva krční obratle, ohrozila míchu a zlomila si nos. Dodnes si stěžuje na občasné bolesti hlavy a migrény, které jsou ozvěnou osudové nehody. Dnes ví, že tehdy i tahle věc musela přijít, aby si spoustu věcí uvědomila a pochopila, že i nekonečný úspěch na jevišti a před kamerou může přerušit vyšší moc. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

5tipes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Byl jsem k tomuhle dokumentu zpočátku velmi negativně předpojatý, ale poté jsem si uvědomil, že právě dokumentaristické zpracování může na první pohled  pro některé nesympatickou herečku představit v lepším a možná i konečně pravdivém světle. Krásné bylo i střídání prostředí, atmosféra léta, lesa, vody. Velmi příjemná byla i Barbora Černošková, která je snad ještě krásnější, než paní Brožová. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bulvár nečtu o té její nehodě jsem nic nevěděl. Pro mě to byla vždycky taková barbie, v seriálech hrála divné role a navíc se objevovala taky po boku divných týpků jako byl Paroubek či Soukup. No jo ale kdo zase po padesátce vypadá takhle a ona tak nějak i procitla a zmoudřela, navíc je to rybářka, a ten dokument to tak podá, že by ji jeden nakonec začal mít i rád - jako hérečku samozřejmě. ()

Reklama

Hanka_M 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec bych neřekla, že může mít Kateřina Brožová tak krásný, čistý a elegantní dokument. Vlastně jsem ji asi konečně viděla v nějaké přirozené poloze, které věřím. ()

Benigni 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velkou výhodou dokumentu je, že uvidíme herečku v jiném světle a jiné SPOLEČNOSTI, než jak ji známe. Další výhodou je pestrost situací a filmových, či divadelních ukázek. Obsahově netlačí tolik na pilu dojetí a bulvárnosti, jak občas v jiných komnatách vidíme. A největší výhodou je, že v konotaci s moderátorkou sledujeme kompaktnější dokument, než jen pouhou reportáž o nehodě, která byla spíš jen záminkou ukázat charakter a smysl života téhle místy až zbytečně očerňované herečky. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama