13. komnata - Série 18 (2021) (série)

13. komnata Michaely Duffkové (S18E09)

(epizoda)

Mladá žena zaujala veřejnost autentickým blogem i knihou, o svém boji s alkoholem, který jí málem zničil rodinu. Jejím příběhem provází Zuzana Burešová... Michaela Duffková je mladá matka, která se rozhodla otevřeně promluvit o své závislosti na alkoholu i o složité léčbě. K závislosti se propila za několik měsíců, když zapíjela svoji nespokojenost. Ve třiadvaceti se jí narodila dcera, na roli matky nebyla připravená, kvůli mateřství nedostudovala VŠE. Život v okrajové pražské čtvrti v domě manželových rodičů, se kterými si příliš nerozuměla, v ní vyvolával pocity osamění. „Láhev byla únik od toho, abych moc nepřemýšlela nad tím, že jsem tam, kde být nechci“. Ve svém "Zápisníku alkoholičky" vysvětluje, proč je tak těžké přiznat si problém s pitím, proč není překážkou závislosti ani malé dítě, co ji motivovalo k léčbě a jak vypadal první rok po ní. Nečekaně otevřená a upřímná zpověď abstinující alkoholičky o pádu na dno vzbudila velký zájem veřejnosti. Michaela získala za svůj blog cenu Magnesia Litera a začala o závislosti veřejně přednášet. Dnes se věnuje svému vysněnému projektu – centru pro prevenci a léčbu závislosti na alkoholu. (Česká televize)

frajeris30

Příběh je velmi poutavý, a pro abstinujicí alkoholický velmi poučný, ale ta hudba je strašná. Občas aktérce nebo ostatnim účinkující neni rozumnět. ()