13. komnata - Série 18 (2021) (série)

13. komnata Milana Peroutky (S18E14)

(epizoda)

Herec, zpěvák a moderátor překonával trému z vystupování a musel se vyrovnávat s náhlou a tragickou smrtí otce. Jeho příběhem nás provází Martina Hynková... Herec, zpěvák a moderátor Milan Peroutka (24. 3. 1990) je synem bubeníka rockové skupiny Olympic Milana Peroutky a spisovatelky Ivany Peroutkové. Když byl ještě malý, rodiče se rozvedli, ale dál spolu střídavě byli a nebyli. Táta moc často doma nebyl, jezdil s kapelou Olympic po koncertech. Když se Milan dostal na gymnázium, bydlel hlavně u prarodičů, protože tam měl víc klidu na učení a měl to i blíž do školy. Odmala chtěl být zpěvákem, ale zároveň se toho bál! Měl jakýsi „psychický blok“. Když ho maminka vodila na hodiny zpěvu, brečel a sliboval, že když nebude muset zpívat, tak až bude dospělý a nebude mít trému, sám se na zpívání přihlásí. Jeho strach zlomil moment, kdy studoval v Německu, rodiče za ním přijeli a on jim v hospodě do mikrofonu zazpíval. Táta to tehdy natočil na kameru a řekl, že mu drží pěsti. V té chvíli z Milana obavy z vystupování spadly. Tátovo uznání mu dodalo sebedůvěru. Hodně se od té doby sblížili, táta byl jeho rádcem i parťákem. Pak se nastěhovali do velkého domu, kde mohli žít všichni společně. Rok Milan s tátou dokonce jezdil na koncerty, pomáhal kapele, takže se užili. Jenže pak táta v devětačtyřiceti letech tragicky zemřel. Spadl ze schodů u domu, když se vracel z koncertu. Milan jeho odchod nesl velmi špatně. Byl rozhodnutý pokračovat v hudbě, ale musel o to více dokazovat, že na to má, a že není jen „syn slavného otce“. Nakonec se to podařilo. Milan Peroutka si zahrál v několika televizních seriálech, například Ordinace v růžové zahradě, Horákovi či Vyprávěj. V roce 2012 založil kapelu Perutě. Po účasti v show Tvoje tvář má známý hlas si na pracovní nabídky stěžovat nemusí, ať již v televizi nebo v divadle. (Česká televize)