Populárního herce ze slavného hereckého rodu a ředitele divadla dohnal dlouhodobý stres k vážnému zdravotnímu kolapsu. Herec a ředitel divadla Jan Hrušínský pochází ze starého hereckého rodu a sám od dětství k herectví směřoval. V Pohádce o staré tramvaji (1961) se Josef Kemr zeptá: „Ty jsi kdo?" A z davu dětí se ozve „Honza Hrušínský." To mu bylo šest let. Od té doby natočil 129 filmových a televizních rolí – včetně pohádky Řachanda, která půjde do kin příští rok. Co se týká divadla, působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v ABC a v roce 2002 založil Divadelní společnost Jana Hrušínského, jehož domovskou scénou je od roku 2004 Divadlo na Jezerce. S manželkou Miluší Šplechtovou kvůli němu museli prodat dům v Plané nad Lužnicí. Přestože se divadlo nenachází v centru města, daří se mu provozovat ho bez dotací. Uvádí v něm představení s takovými umělci, jako je Jan Tříska, Jiřina Bohdalová, Petr Kostka, Lenka Vlasáková, Arnošt Goldflam, Klára Issová, Barbora Hrzánová, Radek Holub, Petr Vacek a další. Letos se k Janovu dlouhodobému stresu přidal nucený odchod jeho manželky z Národního divadla a fakt, že sešlo z plánované premiéry hry Shylock, protože představitel titulní role Jan Tříska měl autonehodu. Do přestavení přitom principál investoval půl milionu korun. Krátce po oslavě svých šedesátých narozenin Jan Hrušínský zkolaboval: to, co vyhodnotil jako problémy s jícnem, vyústilo ve žlučníkový záchvat, rychlou operaci, prasklý žlučovod, odtržení tepny, vedoucí k aortě, oboustranný zápal plic, tracheostomii, sedmihodinovou operaci a dvanáctidenní umělý spánek. „Viděl jsem svůj konec, naprosto se mi přeskládal žebříček hodnot," říká dnes s odstupem herec a ředitel divadla. Lékařské zásahy se naštěstí nepodepsaly na jeho herecké paměti, a proto se velice rychle vrátil ke svému milovanému divadlu, jen s ještě větší pokorou. (Česká televize)