13. komnata Dušana Kleina (S02E11) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006, 28 min

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

Zajímavý díl připomínající skutečnost, že i Dušan Klein patří mezi slovenské židy, kteří měli za války namále. Jeho návrat na místa, kde za války pobýval, byl samozřejmě hodně emotivní.(28.5.2018)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(12.1.2009)

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Dušan Klein: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(12.4.2007)

Rozvážný muž s dýmkou, to sedí na Dušana Kleina velmi dobře. Režisér tělem i duší, ze kterého duše režiséra přímo čiší, je příjemné i poslouchat. Vcelku nenápadný chlapík ví co chce a umí to krásně převést na filmové plátno.(11.6.2012)

Podle mne nejde o to, zdali diváka zaujme jednotlivý díl tohoto pořadu, ale o to, jakým člověkem je jednotlivý protagonista v životě. Pan Klein toho pro filmové diváky dokázal hodně.(22.4.2014)