13. komnata Ivany Christové (S03E02) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2007

David Ployhar

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Ivana Christová: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(22.9.2007)

mno, tohle mi tedy nepřipadalo jako velké životní tabu či obrovská tragedie - nic takového bych jí proboha nepřál, ale jen myslím, že v hledání celebrit pro tento pořad už nerozhoduje tolik jejich příběh, jako spíš zda kývnou na pozvání... nicméně, na Ivanu se kouká hezky, takže to nebylo nepříjemných 26 minut... ;) ...60%... k vidění zde: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1186000189-13-komnata/207562210800039-14.09.2007-21:35-ivana-christova.html?from=20(15.2.2008)

• petaspur

Miss, modelingová hvězda, matka samoživitelka, která není schopná najít (nebo si udržet) chlapa pro život. Tím vším je a byla Ivana Christová, která sice má nějaké problémy, ale s cílem hledání skrytých bolístek na duši nemá tento díl nic společného.(27.12.2009)

Asi nejvíce je u Christové potřeba ocenit vedle atraktivního zevnějšku přirozenost, spontánnost a nespornou inteligenci a nadhled, s nímž podává svůj dosavadní životní příběh. Příběh limitů modelingových pódií.(14.3.2010)

• pravo

Neviem prečo sa v rámci ČSFD práve u tohto cyklu dokumentov rozhodlo pre hodnotenie jednotlivých epizód a nezaviedol sa iba jeden profil pre celý cyklus ako je na ČSFD zvykom u jednotlivých seriálov. Nezdá sa mi, že jednotlivé diely majú natoľko rozličnú filmársky odvedenú prácu a to že každá epizóda ma iné obsadenie je v podstate u dokumentárnych seriálov vcelku bežná vec. Pri prečítaní zopár komentárov som nadobudol pocit, že tu už ani nejde o filmové hodnotenie, ale ide o hodnotenie jednotlivých osôb, ktoré sú hlavnými hrdinami jednotlivých epizód. Samozrejme nemienim míňať svoj čas sledovaním kadejakých polozabudnutých či novoobjavených hviezd českého šoubiznisu a tak často tento seriál nesledujem, ale ak sa objaví osobnosť, ktorú poznám a viem či tuším, že jej osud je zaujímaví, tak si to rád pozriem. Ale pozerať každý týždeň na to akou chorobou či iným trápením musela prejsť nejaká celebrita mi príde dosť odpudzujúce. Ak by som mal uviesť hodnotenie jednotlivých dielov v závislosti od závažnosti tajomstva a osobe, o ktorú ide, tak by som musel použiť celú škálu hodnotenia, ale ako neuzavretý celok, ktorým Česká televízia s koncesionárskych poplatkov iba nafukuje množstvo pôvodného českého dokumentu by som hodnotil maximálne ***.(10.4.2008)