13. komnata Igora Bareše (S03E27) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 26 min

Karel Koula

Karel Koula

dovolím si nesouhlasit s Kulmonem, mně přišla jako jedna z těch povedenějších... možná proto, že s alkáčem jsme taky kamarádi? :-) ehm... ne, spíš se mi líbilo, že Igor mluví promyšleně, chytře, zajímavě... za mě 80%... k vidění zde: 13. komnata IB(26.3.2008)

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Igor Bareš: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(25.3.2008)

Odkrývání skutečných bolístek se dnes (2012/2013) začíná trošku zajídat, protože vybírané tváře se jaksi nemají kam/jak otevírat. A tvůrci už netuší, kde další duše, které chtějí vyprávět o svých strastech, hledat. Nebylo by lepší nechat průměrný cyklus průměrným a nenechat ho spadnout do projektu s příchutí zbytečného? Barešův díl nicméně představuje životem napsaný nelehký příběh, sám zpovídaný je zajímavý, názorově čistý.(7.1.2013)

• pravo

Neviem prečo sa v rámci ČSFD práve u tohto cyklu dokumentov rozhodlo pre hodnotenie jednotlivých epizód a nezaviedol sa iba jeden profil pre celý cyklus ako je na ČSFD zvykom u jednotlivých seriálov. Nezdá sa mi, že jednotlivé diely majú natoľko rozličnú filmársky odvedenú prácu a to že každá epizóda ma iné obsadenie je v podstate u dokumentárnych seriálov vcelku bežná vec. Pri prečítaní zopár komentárov som nadobudol pocit, že tu už ani nejde o filmové hodnotenie, ale ide o hodnotenie jednotlivých osôb, ktoré sú hlavnými hrdinami jednotlivých epizód. Samozrejme nemienim míňať svoj čas sledovaním kadejakých polozabudnutých či novoobjavených hviezd českého šoubiznisu a tak často tento seriál nesledujem, ale ak sa objaví osobnosť, ktorú poznám a viem či tuším, že jej osud je zaujímaví, tak si to rád pozriem. Ale pozerať každý týždeň na to akou chorobou či iným trápením musela prejsť nejaká celebrita mi príde dosť odpudzujúce. Ak by som mal uviesť hodnotenie jednotlivých dielov v závislosti od závažnosti tajomstva a osobe, o ktorú ide, tak by som musel použiť celú škálu hodnotenia, ale ako neuzavretý celok, ktorým Česká televízia s koncesionárskych poplatkov iba nafukuje množstvo pôvodného českého dokumentu by som hodnotil maximálne ***.(10.4.2008)

V tomto případě bylo prokázáno jedno: že i ne špičkoví herci mohou být lidsky zajímaví a blízcí. O moc více - mám-li být upřímný - mne nenapadlo. Tím se pana Bareše nechci nijak dotknout.(21.11.2010)