13. komnata Jaroslava Pouzara (S01E16) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006, 27 min

Petr Slavík

Robert Novák

Jarda Pouzar bojoval na ledě, udělal jméno českému hokeji za velkou louží a nemám pochyby o tom, že by bez boje vzdal duel se zákeřnou chorobou nebo čímkoli jiným.(28.12.2009)

Většinu komnat hodnotím třemi hvězdami a tak to bude i u této. Zhlédl jsem ji téměř po čtyřech letech a tak už jsem věděl, že se Jarda z té zákeřné nemoci téměř dostal. Potěšilo mě, že začátkem roku 2009 získal hlavní cenu Českého klubu fair play za rok 2008 za celoživotní postoj.(29.12.2009)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(29.11.2008)

O kariéře i nemoci..(29.12.2017)

• pravo

Neviem prečo sa v rámci ČSFD práve u tohto cyklu dokumentov rozhodlo pre hodnotenie jednotlivých epizód a nezaviedol sa iba jeden profil pre celý cyklus ako je na ČSFD zvykom u jednotlivých seriálov. Nezdá sa mi, že jednotlivé diely majú natoľko rozličnú filmársky odvedenú prácu a to že každá epizóda ma iné obsadenie je v podstate u dokumentárnych seriálov vcelku bežná vec. Pri prečítaní zopár komentárov som nadobudol pocit, že tu už ani nejde o filmové hodnotenie, ale ide o hodnotenie jednotlivých osôb, ktoré sú hlavnými hrdinami jednotlivých epizód. Samozrejme nemienim míňať svoj čas sledovaním kadejakých polozabudnutých či novoobjavených hviezd českého šoubiznisu a tak často tento seriál nesledujem, ale ak sa objaví osobnosť, ktorú poznám a viem či tuším, že jej osud je zaujímaví, tak si to rád pozriem. Ale pozerať každý týždeň na to akou chorobou či iným trápením musela prejsť nejaká celebrita mi príde dosť odpudzujúce. Ak by som mal uviesť hodnotenie jednotlivých dielov v závislosti od závažnosti tajomstva a osobe, o ktorú ide, tak by som musel použiť celú škálu hodnotenia, ale ako neuzavretý celok, ktorým Česká televízia s koncesionárskych poplatkov iba nafukuje množstvo pôvodného českého dokumentu by som hodnotil maximálne ***.(10.4.2008)