13. komnata Vladimíra Brabce (S03E33) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 26 min

 • POMÍK
  *****

  Lidé by si především měli uvědomit, že 30 případů majora Zemana je seriál, žádný dokument a dívat se na to především po filmové stránce a účelově v tom nehledat věci typu, Tinky Winky nosí červenou kabelku = Tinky Winky je gey. Major Zeman je kultovní dílo, po filmové stránce naprosto dokonalé. Nějvětší trotl je žvanělkyn z archívu, krapet mele ve stylu jedna paní povidala a z okna se to mluví, trošku by měl pochopit, že herci mají ke každému filmu určité závazky a že smlouvy se musí plnit. Čekat od něj, že bude hanět svůj chléb a slávu, může opravdu jenom idiot.(30.4.2008)

 • manonfire
  ****

  Fakt 1: Byl Major Zeman těžce propagandistickým seriálem? ANO. Fakt 2: Měl seriál alespoň v dílčích parametrech umělecký přínos pro kriminalistický filmový žánr? ANO. Fakt 3: Hráli v něm stěžejní a nejvíce angažované role jedni z nejlepších českých herců své doby(tedy automaticky všech dob).....Brabec, Němec, Větrovec? ANO. Fakt 4: Měl seriál pro Vladimíra Brabce nějaký kariérní přínos? ANO. Fakt 5: Stála ovšem právě Vladimíra Brabce jeho titulní role více než jiné herce spoustu potencionálních rolí příštích v televizních inscenacích i celovečerních filmech předrevoluční éry? ANO. Fakt 6: Je to škoda? ANO. Fakt 7: Je logické, že se představitel hlavní role stal hlavním subjektem negativních reakcí(byť někdy neadekvátních) od porevolučních kritiků? ANO. Fakt 8: Je namístě dělat zásadní rozdíl v určování jakési viny při srovnání rolí agenta Bláhy R. Brzobohatého a majora Zemana V. Brabce? NE. Fakt 9: Odvedl Vladimír Brabec dobrou práci pro seriál? ANO. Fakt 10: Ač je Brabec ztělesněním snad nejamorálnějšího filmového díla, je u mě jedním z těch absolutně nejoblíbenějších a nejcharizmatičtějších herců? ANO. To si pište.(24.1.2011)

 • Snorlax
  ****

  Vynikající dabér a herec, to je Vladimír Brabec. A je úplně jedno v čem hrál, je podstatné, jak hrál. Je mi na blití z blbých keců těch, kteří za socíku byli zalezlí na chatě hluboko v lesích a ani tam si nedovolili byť jen naznačit, že se jim něco nelíbí. Dnes mají celou tu svoji sprostou držku plnou pitomých plků o svém hrdinném odboji proti něčemu, co už víc jak dvacet let neexistuje. A nejvíc mě dokáže nas...štvat, když takové pindy mají neumětelové, kteří stojí před kamerou jak žehlící prkno, tváří se jak čerstvě vyoraná myš a jejich verbální projev je srovnatelný se zvukovým doprovodem plynatosti. Pro všechny tyto novodobé odbojáře bych měla jedno místečko, kam by mohli jít. Ale ne do mé.(9.12.2011)

 • MarekT
  ****

  Skvělý dokument o jednom z našich nejlepších herců a dabérů (nejen) staré školy. Škoda, že je díky určité skupině lidí (rád bych napsal "ignorantů", ale nepřísluší mi urážet) zatracován a je snadným terčem urážek. Přece jen, tito lidé se ani třeba kolikrát nedokáží zamyslet, jak by se oni rozhodli, jestli tu roli Zemana odmítnou nebo ne... Největší uznání jsem k němu choval v momentu, kdy vyjádřil svůj respekt k Národnímu divadlu. Takový přístup k řemeslu se při vší úctě už jen tak nevidí.(8.8.2009)

 • LadyRainier
  ****

  Pan Brabec je pro mne velký herec, skvělý dabér a úžasný člověk a je škoda, že ho národ zatratil kvůli jednomu seriálu. Mně 30. případů majora Zemana vůbec nevadí, neberu to jako nic politického, jen se kochám hereckými výkony ...Kéž by to tak udělal každý. Je smutné vidět, že takového PANA herce, to trápí prakticky dodnes. Jinak souhlasím s tím, že pan Cibulka se do pořadu fakt nehodí (on vlastně z mého pohledu, se nehodí nikam).(30.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace