13. komnata Romana Vojtka (S03E37) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 26 min

Jan Strnad

Velmi dobré, velmi osobní.. Nejprve působí Vojtkova zpověď poměrně odtažitě, jakoby svůj úděl nebral zpovídaný ani vlastně moc vážně, vzápětí se ale dostává divákovi náležitě pod kůži. Přesně ví, co chce říct, stále netuší, co cítí, ale jednou se s tak zásadní ztrátou vyrovná zřejmě úplně. Velmi civilní a nadmíru citlivá zpověď od člověka, který ač může na lidi tak působit, nehází do placu jen prázdná slova. Jeden z těch silných dílů cyklu, který je dobré si vyhledat v archivu České televize.(17.12.2011)

• Paity

Zcela nezajímavé, průměrné a chaotické vyprávění člověka, který více pořadů moderoval, než toho odehrál.(10.6.2012)

Hezký a přitažlivý 36letý Roman Vojtek s pěknou postavou umí ode všeho něco - hrát, zpívat, tancovat, bavit a zřejmě i podnikat. Přesto mám pocit, že dostal naděleno sice všeho, ale jen v omezené míře. Ke slušné obživě to určitě stačí. K zapsání do dějin asi ne.(20.9.2017)

Podobné téma bylo sice v tomto cyklu zpracováno mnohokrát, ale tento konkrétní dokument na mě působil asi jako nejvíce otevřený a upřímný. Opravdu osobní výpověď, žádné naučené a prázdné fráze.(12.4.2019)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(29.11.2008)