13. komnata Pavla Landovského (S04E05) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 25 min

Tak kupodivu jako největší sympaťák z toho nakonec vyšel Vlasta Třešňák, kterýho jsem nikdy neviděl, ale znám ho z Kohoutových knížek. Lanďáka mám taky rád, ale jen jako pana Herce z přelomu 60. a 70. let. V současnosti, když jsem ho vídal už jen v dokumentech, se akorát vždycky náhle a bezúčelně nasere a dementně rozeřve, takže ostatní účastníci jsou z toho docela dost na rozpacích a snaží se ho tak nějak blbečkovsky uklidňovat a konejšit. Mistrem je v tom samozvaný průvodce epizodou Jaroslav Dušek, kterej vůbec jako moderátor působí velmi nepatřičně. No a nechybí tam ani tradiční mudrování a filozofování Václava Havla, kterej na mě působil, že už byl na druhým břehu a plácal víceméně pátý přes devátý, protože na to mudrování už je tak nějak zvyklej.(22.3.2012)

Oprávněně se P.Landovskému věnovali dokumentaristé víc, než jiným lidem přinuceným emigrovat. Tohle je další zajímavý příspěvek k poznávání jeho bohatých životních zkušeností.(19.8.2010)

• Paity

Nemám rád Pavla Landovského, jedni ho mají za obrovského disidenta, já ho mám spíše za alkoholika, který nezvládá své problémy.(10.6.2012)

Blázén, ale přesto svůj! Reakce na stbáka v centru Prahy "Jdi do prdele šmejde" byla přímo ukázková, bezprostředně vtipná ale hlavně tedy lahůdková:-)(3.10.2008)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(12.1.2009)