13. komnata Richarda Tesaříka (S05E03) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 26 min

 • sportovec
  *****

  Životní cesta Tesaříkových byla mimořádně komplikovaná. Způsob či přístup, který zvolila průvodkyně, byl mimořádně šťastný. Monumentálnost se neutopila v alkoholismu a tragédie v radosti ze života. Hrůzný - hrůzný ve své překvapivé všednodenní tragičnosti - byl nečekaný bratrův skon. Na jednu rodinu je to neštěstí, které by porazilo i vola. Žít a tvořit s tímto vědomím je mimořádné. Je to skutečná občanská statečnost všedního dne. Jiná než tuto představu fráze navozující charakteristika mne prostě nenapadá. Ale snad alespoň poněkud zrcadlí mou nelíčenou úctu k tomuto protagonistovi hanspaulské subkultury.(26.9.2009)

 • duklak2
  ***

  Smutná komnata, kde vzpomíná smrt svého bratra. Sice jsem jejich hudbu téměř neposlouchal, ale je mi ho líto. Pamatuju si na červen 2003, kdy Vladimír zemřel. Mě na jaře vyhodili ze školy a chodil jsem jen tak po ulicích a poslouchal jsem své kapesní rádio. Zrovna to tam říkali a mě to trochu skoro „vyrazilo“ dech. Musel jsem se zastavit.(6.6.2010)

 • triatlet
  ***

  Jo, jo - nejen o bandu, ale i otci, válečném hrdinovi.(18.9.2009)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Téma 5/10/// +tak něco bylo zajímavé -škoda, že tam nebylo více o jeho hudbě, textech a kapele/// Normální, ničím výrazná část. Richard Tesařík je ok, téma tentokrát skoro žádné. Jeho otec mi trošku připomíná toho mého, tím mám namysli zaměstnání a trošku vojenská výchova, nic jiného./// Celkem 52%///(25.11.2009)

 • NinonL
  ****

  Richard Tesařík si zaslouží jistý obdiv, protože jeho život nebyl snadný. Výchova přísným otcem - vojákem, který jezdil domů jen občas a vždy stihl řádně vynadat synům byl jen začátek. S bratrem Vladimírem byli na sebe hodně fixovaní a jeho smrt musela tvrdě zasáhnout celou rodinu. Přesto Richard vydržel, pokračuje v koncertech a neutopil se v drogách ani alkoholu.(1.5.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace