13. komnata Jana Vávry (S05E05) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 25 min

Jindra Horská

Přiznám se, že Jana Vávru po všech těch aférách s Novou dvakrát nemusím, ale tento dokumen můj negativní postoj trochu potlačil. Měli jsme ho možnost poznat i jako prostého člověka a smekám před tím, co si prožil a co ho ještě možná čeká i s tím, jak statečně to nese. Držím mu palce.(3.10.2009)

Připojuji se ke stanovisku, že bez ohledu na názory na Vávrovu činnost a její dosah skutečnosti, které zasáhly tak zdrcujícím způsobem do jeho života, i způsob, jakým se jim postavil, nutí k úctě a strhují k povzbuzení. Názorové rozdíly jsou totiž jedno a úcta a podpora bližního v tíživé životní situaci druhé. Obdiv si zaslouží i jeho druhá žena, za jejímž vnějšově věcným projevem se bezpochyby tají bol a vřelost srdce. Janu Vávrovi držím palce.(3.10.2009)

• Paity

Jan Vávra mi rozhodně nepřijde jako veliký bojovník. Spíše si myslím, že v mnoha ohledech se to snaží jen ze sebe dělat, alespoň vnitřně.(11.6.2012)

• petaspur

Otevírání záhadné třinácté komnaty jsem již poněkolikáté zůstal ušetřen. Proto tento díl beru jako poměrně zdařilou prezentaci člověka, ke kterému jsem měl vždy negativní postoj a po zhlédnutí jehož výpovědi jsem mu milostivě udělil pár malých plusových bodů.(21.10.2009)