13. komnata Kamily Magálové (S05E06) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 26 min

Yvonne Vavrová

Yvonne Vavrová

Více, nebo spíše hlavně známá na Slovensku u našich sousedů, sympatická žena bojující s osudem, který ji neustále zkouší. Takový je příběh Kamily Magálové.(11.6.2012)

Až když jsem dokoukala tento dokument, uvědomila jsem si, jak silnou a obdivuhodnou osobou Kamila Magálová je.(8.3.2013)

Lidsky syté a výrazně i výrazově barevné ženství této skvělé slovenské herečky střední generace, sličné a vlídné babičky s vyhraněnou láskou ke zvířatům, našlo v autorkách tohoto pořadu pozornou a vnímavou ozvučnou desku. Cudnost a sevřenost ve výrazu, noblesa v našich plebejských zemích zřídka vídaná si podmaňují nezúčastněného diváka víc, než je sám sobě ochoten připustit. Složitost příběhu lidského života Kamily Magálové, složitost jejího dospívání, nesnadnost vztahu k oběma rodičům patří k nesporným vrcholům TŘINÁCTÝCH KOMNAT. Je více než hmatatelnou ilustrací poznání, že oč víc jsme s to si v obtížných životních situacích pomoci sami, o to více jsou druzí ochotní pomáhat nám a o to hlubší a vlastně krásnější je i náš vlastní život. V neodolatelné prostotě a samozřejmosti podání Magálové je tato vlastně triviální pravda zvlášť působivá a nezapomenutelná i poutavá.(10.10.2009)

Kamila ukázala, že je nielen vynikajúca herečka, ale aj inteligentný a ľudský človek. Moja úcta.(11.10.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Téma 7/10/// +dobrá vypravěčka (průvodkyně pořadu), Kamila Magálová je velmi příjemná, téma je dobře podané -možná škoda, že ji jako herečku moc neznám/// Teď jsem měl možnost ji víc poznat jako člověka a musím přiznat, že si mě získala. Najdou se v tomto pořadu i jiná témata, které jsou však mnohem méně zajímavá, v tomto případě bylo na co koukat./// Celkem 74%///(28.10.2009)