13. komnata - Série 8 (2012) (série)

13. komnata Jany Nagyové (S08E02)

(epizoda)

Jana Nagyová se na televizních obrazovkách i divadelních prknech zabydlela už v raném mládí. Dokonce díky skvěle nastartované herecké kariéře přišla o kus dětství a dospívání ve společnosti vrstevníků. Mnozí jí ale záviděli. Nejvíc asi ve chvíli, kdy se proslavila rolí v seriálu Arabela. Byla mladá, krásná, slavná… A zanedlouho se také stala maminkou malé Janky. Zdálo se, že si nemůže přát víc. Ale realita byla jiná. Manžel pil, což Jana odhalila pozdě. Nějakou dobu jí trvalo, než se rozhodla odejít a ještě déle pak, než se dokázala rozvést a začít nový život. Manžel se jí ani dcery nechtěl vzdát, a když si Jana našla nového partnera v Německu, dělal jí velké problémy. Nakonec se Janě přesto podařilo dosáhnout povolení k vystěhování za novým partnerem pro sebe i pro dceru. Když už to vypadalo, že budou všichni i s novým přírůstkem do rodiny – synem Haraldem – žít spokojeně, onemocněla dcera Janka anorexií. Její stav byl nakonec tak vážný, že se všichni báli o její život. Jana si dodnes vyčítá, že na nemoci dcery měla svůj podíl, protože ji neušetřila konfliktů v soužití s jejím biologickým otcem a pak ji odvezla do cizího prostředí. Těžké chvíle nakonec společně rodina překonala, malá Jana se uzdravila. Velká Jana se sice ještě jednou rozvedla, ale do třetice si našla partnera, kterého dodnes považuje za toho pravého. Ve čtyřiceti letech si pořídila druhou dceru, žije v Německu, herecké kariéry se definitivně vzdala a užívá si rodinného štěstí. Příběhem televizní hvězdy, které osud jako protiváhu profesního úspěchu přinesl velká osobní trápení, provede Radka Červinková. (oficiální text distributora)

Tsunami_X

(Ne)uvědomělá středostavovská tezovitost, kdy se míra divácké tolerance rovná divácké nostalgii a zkušenosti s pohádkovým seriálem. Arabela zde žije svůj sen ala 90 léta, kdy kupuje balenou vodu, maže margarínem a už dávno se díky kouzelnému prstenu dostala do spolkové říše pohádek. Nelze se na ni zlobit, stejně jako se nejde zlobit na gaučové rámování a snahu vykřesat z třetího manžela v polo tričku Gant alespoň jednu českou větu. Pro diváky. ()