13. komnata Vladimíra Hrona (S08E18) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 26 min

Pavel Klener

Vladimír Hron

Zajímavější chlap než bych čekal,snad se jen mohl vo fous víc otevřít. Uvidíme jak dlouho mu vydrží život bez brzd...(19.1.2013)

• Paity

Hron je opravdu takový, jak jsem o něm slyšel. Ve 13. komnatě se ani snad moc nepřetvařoval. Rozhodně jde o člověka, se kterými bych nechtěl mít dvojdomek.(16.8.2013)

Jedním z největších plus je, že Hron vyklidil své pole působnosti na tv obrazovkách. Najednou vám přijde setkání s ním vzácné, není tolik protivný, o životě přemýšlí, má svoji životní filosofii a zůstává ambiciozním umělcem, dnes už druhořadých kvalit. Asi si nekoupím jeho hudební album, které vydal, ale jeho povídání o životě, v němž zaujímá místo osudovost spojená s "kletbou" jeho rodové linie, v niž se mužští potomci nedožívají vysokého věku, bylo místy poměrně zajímavé. Jakmile se pořadem prohnala archivní ukázka jeho imitačních schopností slavných osobností, byl jsem rázem na stejném bodě, kde jsem nechtěl být. Bylo potřeba dojem ze zbytečného umělce a baviče něčím vylepšit. V soukromí to určitě takový exhibicionista není, ovšem nezbývá mu, než se smířit už jen s paběrkováním v poloprázdných kulturácích. Až moc se vše točilo kolem jeho tragicky zesnulého otce, i Hronovi se kdysi jízda na motorce málem stala osudnou. Hron je někdo, kdo v podstatě nic neumí a podle sebe umí všechno. Sice v tomto dokumentu nic takového nezazní, ale já to cítil, že takový je. Ke všemu je to víceméně uzavřený maník, který na veřejnosti nedá na sobě žádnou slabinu znát. Jaká bude další etapa v Hronově umělecké kariéře, o tom nebudu spekulovat. Nebýt téhle Komnaty a reprízovaných zábavných pořadů, o panu Hronovi bych zřejmě už nikdy neslyšel. Takhle mému zraku neunikl z poněkud jiné stránky, než byl dosud vnímán. A bylo to lepší než všechny jeho pokusy o humor. 50%(15.8.2015)

• lubospoti

Zajímavý osud,který by si zasloužil lepší zpracování.Bylo to takové hodně mdlé až uspávající.(2.2.2013)

Nečekal jsem, že je Vláďa, až takhle pracovně vytížený. Životní osudy si ale vybrat nemůžeme a tak i jemu se stala rodinná tragédie. 70%(10.2.2013)