13. komnata Michaela Hofbauera (S08E20) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 26 min

 • Vikki
  *****

  VELKÝ HEREC, KTERÝ ODEŠEL TIŠE VE STÍNU DALŠÍCH HVĚZD JIŘINY JIRÁSKOVÉ A RADKA BRZOBOHATÉHO KTEŘÍ ZEMŘELI KRÁTCE PŘED NÍM. MÉDIA MU BOHUŽEL NEVĚNOVALA TÉMĚŘ ŽÁDNOU POZORNOST A TO JE UBOHÉ A TRAPNÉ PRO TAK SKVĚLÉHO HERCE, ALE CO ČEKAT OD TĚCH BŮLVÁRNÍCH PRASAT. Michal byl špičkový herec a skvělý člověk. Bez něho by ve filmech 70-80.let hodně hodně chybělo.(18.12.2013)

 • Rodriguez
  *****

  Stoupající dětská herecká hvězda upadla v zapomění. Nevzali ho na školu a tak šel dělat divadlo. Založil vlastní kapelu, ale jeho dar si vybral krutý osud v podobě nádoru. Podrobil se operaci a dlouho dobu statečně s touto nemocí bojoval. Když už se konečně zdálo, že má definitivně vyhráno, přišla ta nejhorší možná zpráva. 90%(10.2.2013)

 • honzic
  ***

  Nejznámější role byla bezesporu role Osvalda, kde si zahrál i na klavír. Člověk v životě skromný a nezlomný, dobrého srdce si zahrál většinou negativní role, ke kterým ho předurčoval jeho obličej. Každopádně zpověď člověka, jehož ani rakovina nezlomila a který se jen tak nevzdával je velmi silná a dojemná a je jen škoda, že to nemělo dobrý konec. Hodnocení: 70 %(3.7.2019)

 • triatlet
  *****

  Velkého herce i velký film dělají i malé role - příkladem je Gorčík v podání Michaela Hofbauera ve filmu Želary. 13. komnata Michaela Hofbauera je důstojným počinem ČT, jak připomenout herce, který byl známý především z dětských rolí. Ale hlavně představuje Michaela Hofbauera jako člověka, který měl rád život a který se nechal okouzlit herectvím. Historka s pomalovanými vajíčky odlehčí smutné ladění pořadu...(1.2.2013)

 • castor
  ****

  Je fajn, že se jednou za čas zadaří. Nejsem pravidelným divákem cyklu, ale o jeho zajídání se se určitě dá pár stránek napsat. Hofbauerova tvář uličníka s prořízlou hubou těšila diváctvo už v sedmdesátých a osmdesátých letech, mistr malých rolí se neztratil ani potom. Životem napsaný tvrdý příběh má ve „13. komnatách“ své opodstatnění, ba dokonce platí za jednu z těch nejsilnějších. Velmi solidní nekrolog bojovníka.(4.2.2013)