13. komnata Karla Schwarzenberga (S08E24) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2013, 26 min

• kingik

Trezorový díl Krkonošských pohádek (alternativní konec). Krakonoš velmi rozezleně: "Trauntenberku, to ti povídám, ještě jednou mně s Kalouskem vlezeš do revíru krást zvířátkám seno, tak něco uvidíš!!!" Schwarzenberg za "totáče" s krycím jménem Trautenberk zareaguje asi až po pěti minutách velmi ospale: "Já jsem se tam šel jenom vychrrrrápat". Právě jste sledovali alternativní konec dílu "Jak Schwarzenberg s Kalouskem kradli zvířátkům seno na zimu" z večerníčkovského seriálu, který se v televizi nikdy neodvysílal. Klady: nevedeme. Zápory: kníže Imbecil, ale nutno přiznat, že, z těch idiotů, co se hrnuli na Hrad, jsem si nevybral, jeden větší zloděj a zkurvysyn než druhý. A je mně u prdele, kdo tam je, anebo není. A tak tohle moje prohlášení berte jako plus. 0%(4.3.2013)

• topi80

Kdyby člověk nevěděl, jak to s těmi Schwarzenbergy ve 20. století opravdu bylo, tak by i slzu uronil. Život plný protičeských aktivit, obcházení zákonů za vydatné pomoci pravdoláskařské polistopadové garnitury (na Schwarzenbergy se ani Benešovo dekrety jaksi nevztahují), svinstva v polistopadové politice a celý život jen přiživování se na kultu nadlidí, který šlechtické rody po staletí udržovaly. Z tohoto člověka je mi špatně a z tohoto propagandistického dokumentu ještě více.(19.4.2015)

Tato 13. komnata odvysílaná první březnový den připomněla, jakou lidskostí a skromností je obdařen Karel Schwarzenberg, zvlášť v kontrastu s nově zvoleným prezidentem. Slabší útěchou pro voliče, kteří mu při prezidentských volbách dali svůj hlas, může být to, že tato osobní zpověď také odhalila, že i přes vtip jemu vlastní a velkou životní vitalitu kníže skutečně stárne a únava je v jeho hlase znatelná. Třeba mu bude dopřáno trávit více času tak, jak on sám si bude přát. Byla to zpověď skutečného šlechtice.(2.3.2013)

• Smells

Roním slzy od začátku do konce. Malý Karlík je ve svých jedenácti letech zapáleným vlastencem,ale přesto je donucen opustit "svou heimatland". Dlouho trpí ve vyhnanství v Österreich.Pak ovšem díky bohu pro naši vaterland nastává 29. prosinec 1989 kdy "král Vašek" Karlíka potřebuje a povolá ho zpět. Je mu vrácen všechen majetek,a poddaní,hlavně v in Prag ho milují.Přátelé je mi blivno,při sledování tohoto dokumentu. Vivat Beneš !!!!(9.2.2014)

• ChillThomas

Přistupoval jsem k tomu sice jako ne-volič KARLA ale i tak je to poměrně pěkný dokument o jeho báječným životě, je pěkné že se k majetku dostal už ve 20 letech a sám říkal že měl báječný život, takže se vlastně vyhýbal čemukoliv co postihlo nás čechy, proto je tak usměvavý a optimisticky seniliní dědula. Mám ho svým způsobem rád ale také ho nesnáším. 45%(5.3.2013)