13. komnata Aleše Brichty (S10E06) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2014, 26 min

Zdeněk Gawlik

Proč by neměl mikinu s logem Dymytry, kde hraje Urbanův syn, když má za ženu Brichtovu dceru a jsou příbuzní.Oni se rozešli proto, že Brichta začal zpívat v muzikálech a natočil sračky typu barák na odstřel a Jirka Urban chtěl hrát trashmetal. Jinak to znáte ten vtip-Má to tři nohy a tři oči-co to je?Brichta a Hagen jdou na pivo:)(12.10.2018)

Zajímavý a syrový pohled na druhou stránku mého oblíbence. Ač fanoušek, tak jsem ani trochu netušil, čím vším si Brichta prošel... Lidský a neotřelý portrét osobnosti, který stojí za to vidět...(12.10.2014)

Snad si to nepletu s jiným dokumentem, ale myslím, že ne. Zaujme řeč Vlasty Henycha o tom, že Aleš je takový srdcař, že do něčeho prostě vlétne po hlavě (vydávání časopisu), zatímco všichni okolo, i ti, co nedosahují jeho intelektu, mu předem říkají, že je to blbost. Každopádně jde o zajímavou sondu do života někoho, kdo se stal ztělesněním rozmachu československého metalu, má za sebou úctyhodné kariéry v metalové kapele i na sólové dráze a natočil tolik desek, že by mohl udělat několik plnohodnotných koncertů, každý s jiným repertoárem a pořád by lidé mohli remcat, že něco důležitého neslyšeli. Dokument ukazuje, že ani s takto úspěšným týpkem se život nijak nesral a nesere se s ním dodnes (viz současné Alešovy zdravotní problémy).(12.10.2018)

• 6thSun

Kdo chce vidět Brichtu bez brejlí, mám možnost. A pokud se týká poněkud rozmrzelého popisování rozchodu s Arakainem, nelze zároveň přehlédnout Brichtovu mikinu s logem Dymytry, v níž hraje Urbanův syn.(15.2.2015)

Zajímavý pohled na životní radosti a strasti zpěváka Aleše Brichty. Rozhovor nenudí a navíc pana Brichtu stále uznávám (i když posledních 10 let se mé fanouškovství stále snižuje), protože umí skvěle hovořit o všem a člověk vidí, že to není žádný pitomec. Za mě rozhodně palec nahoru a je škoda, že tento díl nemohl být o něco delší.(5.4.2018)