13. komnata Martina Fenina (S14E09) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2017, 26 min

Režie:

Zdeněk Gawlik

Scénář:

Zdeněk Gawlik

Kamera:

Miroslav Hurt
(další profese)
 • The Graduate
  **

  S odstupem necelých dvou let ten optimistický závěr dokumentu působí dost tragikomicky. A nelíbilo se mi ani celé vyznění pořadu, který z Fenina dělá v podstatě chudáka a oběť bůhvíčeho, když v reálu se jedná prostě o fotbalistu, který začal zneužívat popularity, sláva mu stoupla do hlavy, přestal na sobě pracovat a začal chlastat a dělat si problémy. O ničem jiném to není, těch příležitostí k "návratu" měl spoustu a žádnou nevyužil, tak jakápak lítost. A svalovat jeho vlastní neschopnost na zlá média, to už je vyloženě směšné. Může si za to sám.(17.10.2019)

 • Thomick
  odpad!

  Účelovější dokument aby člověk pohledal. Uplakánek, nic víc. Zaplaťpánbů, že tam nechali promluvit toho Ščasnýho, aspoň pro tu minimální rovnováhu.(5.11.2017)

 • sator
  *

  Ehm...přeji mu aby dospěl...(7.11.2017)

 • majky19
  ****

  Na tuto 13. komnatu jsem se podíval s velkým zájmem. Jednak proto, že jsem měl a i nadále mám Martina Fenina jako sportovce a vynikajícího fotbalistu moc rád a jako chlapec jsem s velkým nadšením prožíval fenomenální úspěch českých dvacítek na mistrovství světa roku 2009 v Kanadě, kde čeští mladíci vybojovali stříbrné medaile, přičemž významnou měrou se o to zasloužil právě Martin Fenin a mladí brněnští talenti. které trenér Miroslav Soukup nominoval na šampionát také, jmenovitě Marek Střeštík, Luboš Kalouda a Tomáš Okleštěk. Moc jsem mu přál, když začal díky tomuto úžasnému úspěchu dostávat větší příležitosti na hřišti nejen v domovských Teplicích pod trenérem Petrem Radou, kde zářil, ale později i na zahraniční štaci ve Frankfurtu, kde se opět uvedl vynikajícím způsobem, konkrétně hattrickem proti mužstvu Herthy Berlín a dalšími výbornými výkony v následujících zápasech. O to více mě mrzelo, když se mu dařit přestalo a nastalo pro něj období sportovních i osobních pádů a tím i způsobené deprese. Média mu to pochopitelně dala také pěkně "sežrat" a čekala na jakékoliv jeho zakolísání a jakoukoliv senzaci, které mohla být a nakonec i byla použita proti němu. I díky tomuto pořadu jsem pochopil, resp. ujistil se o tom, že vždycky není všechno tak, jak se na první pohled může zdát a že řada médií nestojí o zprostředkování seriózních zpráv a novinek, ale jde v této branži spíše o to, jak toho daného člověka/osobnost ponížit a doslova zesměšnit před veřejností a udělat z něj svým způsobem outsidera. I podle slov, která nejen Martin, ale i jeho maminka pí. MUDr. Martina Feninová v pořadu uvedla, jsem nadále přesvědčen o tom, že Martin rozhodně není tak špatný člověk, jak nám jej v minulosti média představovala a ukazovala jeho "skandály", ale že spíš že je to člověk, který zkrátka jenom zaplatil velmi vysokou daň za svůj úspěch, popularitu a slávu, která se zkrátka v žádné oblasti naší společnosti neodpouští a lidské zloba a závist je skutečně nekonečná a nevyčerpatelná. Martinovi mohu popřát snad jen to, aby se ho drželo zdraví, aby měl kvalitní zázemí doma po boku své přítelkyně a rodiny a aby se mu dařilo i po sportovní stránce, protože si myslím, že ten herní potenciál v sobě rozhodně i nadále má a určitě o něm ještě zaslechneme. Netvrdím, že ještě bude hrát Bundesligu či Premier League, ale na nejvyšší úrovni v české lize by si určitě ještě zahrát mohl. Nemusí již nikomu nic dokazovat, myslím si, že pro český sport vykonal hodně dobrého a nabídl nám všem mnoho krásných sportovních zážitků, které neupadnou v zapomnění.(4.11.2017)