Reklama

Reklama

13. komnata - Série 14 (2017) (série)


13. komnata Bohuše Matuše (S14E14)

(epizoda)

Obsahy(1)

Přední muzikálový zpěvák a bronzový český slavík zažil strmý vzestup i pád. Poučil se a znovu sklízí ovace na pódiu. Zpěvák Bohuš Matuš se narodil v Písku. Studoval brněnskou konzervatoř a pokračoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Účinkoval v mnoha muzikálech a propůjčil svůj hlas několika filmovým melodiím. Měl však léta hubená, v nichž prošel krizí. Stav, který léčil antidepresivy, doprovázel zánět jícnu i žaludku a vyvrcholil kolapsem přímo na scéně. Paradoxně jeho krize začala v době, kdy se v roce 2003 stal bronzovým slavíkem v anketě Český slavík. Hned poté triumfoval i v anketě Týtý, neboť se v tom období proslavil rolí v muzikálu Monte Cristo po boku Daniela Hůlky. Po veleúspěšném startu však svou pověst začal ztrácet. Podlehl nejen slávě, s níž jako chlapec z maloměsta neuměl pracovat, ale i tlaku médií a bulváru. Nečekanou slávu neunesl a brzo se stal závislý na večírcích, alkoholu a marihuaně. Spolupráci s ním ukončil i Karel Svoboda, který pro něj napsal několik hitů. Postupem času se Bohuš Matuš začal uzavírat sám do sebe a přestal komunikovat s okolím i s hudebními producenty. Až později přiznal, že se ve skutečnosti nabídek k hudební spolupráci nezříkal z nabubřelosti, ale ze strachu.
V roce 2012 pocítil nejen krizi uměleckou, ale i ekonomickou, a jeho popularita se vytratila. Dlouho trvalo, než pochopil, že největším nepřítelem je pro něj marihuana. Po varovných zdravotních komplikacích a nervovém zhroucení při jednom představení se s „démonem ubaleným do papírku“ ze dne na den rozloučil. A dodnes se mu úspěšně vyhýbá. Osobnostní krizi překonal především díky triumfálnímu návratu na muzikálovou scénu. Pomocnou ruku mu podal hudební producent František Janeček, když ho obsadil do hlavních rolí v představeních Ples upírů a Fantom Opery. V současnosti má zpěvák znovu chuť naplno pracovat. Na cestě ze dna mu pomohla zejména maminka a opravdoví přátelé, kteří tolerovali i extrémní výkyvy jeho často zmateného a přecitlivělého chování. Dnes je opět vyhledávaným tenorem na prestižních muzikálových scénách v Praze. Na svém hudebním kontě má šest alb a na svých webových stránkách motto: Cílem zpěváka je dělat radost lidem a pomáhat ve všech situacích. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

lubospoti 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mé hodnocení je dost ovlivněné osobou B. Matuše. Tenhle zvláštní až divný člověk je mi krajně nesympatický. A řekl bych, že jeho třináctá komnata bude něco úplně jiného než kouření marihuany. ()

Hanka_M 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebyl mi ten člověk dříve moc sympatický. Hlas má, ale o jeho osobě jsem si myslela něco jiného, než je v tomto pořadu. Buď ten člověk zmoudřel a trochu se změnil, anebo z něj dokumentaristé udělali něco lepšího, než je. A moc mě to bavilo. Překvapilo mě to, protože osobnost Bohuše Matuše spíše táhne k braku a k primitivismu. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama