13. komnata - Série 16 (2019) (série)

13. komnata Vladimíra Kořena (S16E13)

(epizoda)

Oblíbený televizní moderátor zažil kolaps i deprese v důsledku táhlého soudního sporu... Vladimír Kořen je oblíbený televizní moderátor a publicista, který je už přes dvacet let provázaný s Českou televizí. Diváci ho znají především ze známého pořadu Zázraky přírody, který moderuje společně s Marošem Kramárem. V něm se Vladimír vrhá do nejrůznějších adrenalinových pokusů a také díky tomuto pořadu je považován za uznávaného popularizátora vědy a životního prostředí v České republice. Je členem správní rady Nadace Partnerství, aktivně podporuje akce jako Strom roku, Evropský strom roku, výsadbu Stromů svobody či projekt na 10 milionů stromů pro Českou republiku. K tomu se občansky angažuje a věnuje se politické kariéře na lokální úrovni: působí jako starosta Říčan, které se pod jeho vedením umisťují na předních místech v anketách o nejlepší místo k životu v České republice. Zde také žije se svou rodinou: s manželkou Martinou vychovávají tři děti. Na první pohled je usměvavý moderátor dítětem štěstěny, jemuž se daří vše, na co sáhne. Málokdo však ví, že v posledních letech zažíval stálý obrovský stres, který ovlivňoval nejen jeho psychiku, ale chod celé rodiny. Vladimír se totiž už několik let soudí v táhlém sporu, v jehož důsledku má za sebou nervové zhroucení, deprese, vyhoření i kolaps organizmu. Útěchu hledá v přírodě, k níž má vztah od dětství. O svém zhroucení i o tom, jak se z něj dostal a co ho nejvíc drželo a stále drží nad vodou, se svěřil v našem dokumentu. (Česká televize)

HonzaBez

Vladimíra Kořena si moc vážím a to ani ne tak pro jeho angažmá ve známém pořadu Zázraky přírody jako spíše kvůli jeho angažmá v komunální politice coby starosta Říčan, přes které často jezdím a mám tu pár známých. Nebýt tohoto pořadu člověk by vůbec netušil, čím si tento všestranně úspěšný člověk musel projít. Každopádně po vzhlédnutí tohoto dokumentu je mi dotyčný ještě sympatičtější. ()