13. komnata (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006–2021

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková, Markéta Dobiášová, Alena Činčerová, Pavel Křemen, Tomáš Hanák, Petr Slavík, Adéla Sirotková, Jana Klusáková, Petr Jančárek, Rebeka Bartůňková, Karel Koula, Renáta Kalenská, Olga Sommerová, Daniela Gébová, Vlastimil Šimůnek, Miroslav Dvořáček, Daniela Drtinová, Yvonne Vavrová, Oskar Reif, Simona Oktábcová, Hana Pinkavová, Dagmar Smržová, Martin Moravec, Šárka Volemanová, Radka Červinková, David Bonaventura, Tomáš Voženílek, Milan Šíma, Zdeněk Gawlik, Alexandra Vebrová, Blanka Kubíková, Honza Dědek, Patrik Ulrich, Jiří Střecha, Vít Olmer, Gabriela Fryčová, Veronika Stehlíková, Zuzana Zemanová-Hojdová, Jiří Podlipný, Lucie Hostačná, Kamila Vondrová, Ivana Sovišová

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas, Pavlína Němcová, Jindra Horská, Marie Rút Křížková, Vojtěch Lindaur, Jitka Vrbová, Petr Knotek, Jaroslav Kudláček, Miloslav Stingl, Petr Pithart, Tibor Szilvási, Tereza Pergnerová, Jan Cimický, Jana Ciglerová, Barbora Tachecí, Petr Weiss, David Matásek, Mirjam Landa, Daniel Landa, Jiří X. Doležal, Petr Šimůnek, Richard Müller, Jan Lacina, František Nedvěd, Petr Novotný, Honza Dědek, Jan Nedvěd, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Eva Holubová, Ivan Douda, David Škach, Aleš Lehký, Martin Kocián, Pavel Zuna, Mirka Čejková, Ivo Mathé, Vladimír Železný, Eva Pilarová, Tereza Brdečková, Jiří Dědeček, Marta Kubišová, Kamila Moučková, Jiřina Šiklová, Vanda Hybnerová, Boris Hybner, Jana Kremanová, Vendula Pizingerová, Markéta Dobiášová, Karel Svoboda, Jaroslav Hutka, Václav Havel, Vlastimil Třešňák, Ivan Klíma, Petr Hapka, Ruth Horáčková, Michal Horáček, František Segrado, Hana Zagorová, Karel Vágner, Štefan Margita, Jaroslav Čermák, Michal David, Monika Absolonová, Karel Gut, Jan Rejžek, Dan Bárta, Roman Holý, Jan Potměšil, Viktor Preiss, Jakub Špalek, Izabela Schenková, Lukáš Pollert, Jaroslav Róna, Jiří Krytinář, Pavel Vítek, Tonya Graves, Oldřich Kaiser, Zdeněk Dušek, Karel Schwarzenberg, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Schmitzer, Věra Chytilová, Vladimír Polívka, Věra Galatíková, Táňa Fischerová, Jan Fischer, Vilma Cibulková, Jan Antonín Pacák, Květa Fialová, Jiří Ptáčník, Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Dana Batulková, Jan Antonín Duchoslav, Yvetta Kornová, Pavel Bobek, Petra Němcová, Tereza Maxová, Karel Vejřík, Petr Slavík, Alena Mihulová, Viktor Polesný, Jiřina Jirásková, Stanislav Fišer, Otakar Brousek st., Petr Kostka, Zdeněk Hruška, Eva Herzigová, Martin Klásek, Helena Štáchová, Hana Křížková, Ivan Jonák, Roman Skamene, Karel Štědrý, Luděk Sobota, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Zdeněk Rytíř, Jan Neckář, Pavel Chrastina, Marta Jandová, Petr Janda, Petr Korál, Aleš Brichta, Pavel Kříž, Dušan Klein, Aleš Cibulka, Juraj Herz, Cyril Höschl, Jiří Melíšek, Miroslav Plzák, Jana Kopecká, Lenka Kořínková, Ján Baláž, Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Boris Filan, Karel Weinlich, Radovan Lukavský, Věra Kubánková, Tomáš Hanák, David Vávra, Tomáš Vorel st., Ester Kočičková, Robert Nebřenský, Karel Smyczek, Petr Jablonský, Uršula Kluková, Jáchym Topol, Ivan Martin Jirous, Dana Němcová, Jiří Stránský, Berenika Kohoutová, Irena Obermannová, Olga Sommerová, Rozálie Kohoutová, Tereza Kerndlová, Laďa Kerndl, Ivan Vyskočil, Michaela Kudláčková, Monika Foris Kvasničková, Michael Dymek, Žaneta Fuchsová, Felix Slováček, Vlasta Kahovcová, Karel Gott, Ladislav Štaidl, Jitka Zelenková, Jarmila Gerlová, Tomáš Halík, Šárka Volemanová, Mahulena Bočanová, Zdeněk Mahdal, Martin Zounar, Eva Daňková, Jan Lukeš, Stanislav Wabi Daněk, Bára Basiková, Michal Pavlíček, Marie Formáčková, Yvonne Přenosilová, Eva Hrušková, Oldřich Vlach, Jana Hlaváčová, Jan Přeučil, Ladislav Županič, Jan Musil, Valérie Zawadská, Jana Šulcová, Veronika Žilková, Jana Fabiánová, Naďa Urbánková, Jiří Suchý, Karel Urbánek, Petr Svárovský, Zuzana Bubílková, Josef Váňa, Markéta Zinnerová, Jana Štěpánková, Martin Štěpánek, Jan Vyčítal, Václav Žmolík, Michal Pavlata, Kryštof Hádek, Jaroslava Obermaierová, Slavomil Hubálek, Paviel Rochnyak, Ivana Christová, Miloslav Zapletal, Rebeka Bartůňková, Ester Janečková, Věra Martinová, Martina Navrátilová, Jiří Hromada, Ida Kelarová, Peter Butko, Petra Janů, Jan Saudek, František Peterka, Ivana Pavlová, Vlastimil Harapes, Věra Špinarová, Heidi Janků, Adam Pavlík, Eduard Hrubeš, Jiřina Bohdalová, Pavlína Filipovská, Jan Révai, Lucie Bílá, René Přibil, Richard Hes, Jana Andresíková, Martina Vrbová, Monika Načeva, Marie Retková, Kateřina Irmanovová, Vlastimil Venclík, Ludvík Vaculík, Jan Ruml, Milena Dvorská, Ája Vrzáňová, Pavel Novák, Jana Kratochvílová, Lešek Semelka, Zdeněk Kaloč, Monika Kobrová, Igor Bareš, Michael Kocáb, Natálie Kocábová, Jiří Lábus, Jaroslav Dušek, Martin Dejdar, Vladimír Brabec, Helena Brabcová, Petr Blažek, Milan Hein, Ladislav Smoček, Miroslav Etzler, Jiří Winter Neprakta, Miloslav Švandrlík, Radek Banga, Dominik Turza, Roman Vojtek, Vítězslav Hádl, Jakub Vágner, Štěpán Škorpil, Josef Vágner, Martin Maxa, Martin Stropnický, Petr Kratochvíl, Daniela Drtinová, Josef Zíma, Yvetta Simonová, Milena Vostřáková, Jan Jiráň, Vojtěch Bernatský, Pavel Nový, Vojtěch Rohlíček, Zdeněk Rohlíček, Jan Schmid, Luba Skořepová, Arnošt Goldflam, Jiří Krejčík, Pavel Landovský, Zdeněk Srstka, Jiří Krampol, Hana Krampolová, Jaroslav Čejka, Zdeněk Troška, Kristýna Frejová, Ladislav Frej ml., Tomáš Měcháček, Ladislav Frej st., Šárka Ullrichová, Alexandr Minajev, Boleslav Polívka, Dagmar Bláhová, Vladimír Marek, Zdena Hadrbolcová, Petr Rezek, Jiří Menzel, Jitka Zelenohorská, Petr Zelenohorský, Karel Růžička, Antonín Gondolán, František Gondolán, Zdeněk Lukeš, Jan Kaplický, Janek Kroupa, Jana Lorencová, Ondřej Suchý, Stanislav Zindulka, Dalimil Klapka, Zorka Kohoutová, Zita Kabátová, Bořek Šípek, Leona Machálková, Tomio Okamura, Arnošt Lustig, Yvetta Blanarovičová, Robert Vano, Vladimír Mišík, Eva Mišíková, Jiří Černý, Václav Zamrazil, Radim Hladík st., Jan Hrubý, Jaroslav Olin Nejezchleba, Martin Mišík, Adam Mišík, Šimon Kotek, Alexander Hemala, Petr Malásek, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Bořivoj Navrátil, Michal Viewegh, Petr Vacek, Jana Synková, Jan Šťastný, Monika Žáková, Svatopluk Karásek, Kristián Kodet, Radka Červinková, Richard Tesařík, Libuše Švormová, Jan Pohan, Jan Vávra, Marián Labuda st., Ján Gallovič, Kamila Magálová, Simona Chytrová, Vít Olmer, Věra Bílá, Barbora Hrzánová, Dalibor Janda, Zdenka Procházková, Petra Černocká, Jan Vančura, František Lízna, Anna Šabatová, Andrej Hryc, Simona Stašová, Marcel Vašinka, Kateřina Kornová, Pavla Břínková, Petr Brukner, Zdeněk Svěrák, Hana Kašparová, Jan Kašpar, Igor Chaun, Josef Klíma, Antonín Kratochvíl, Steve Lichtag, Oldřich Navrátil, Barbora Kroužková, Josef Dvořák, Hana Talpová, Lumír Olšovský, Martin Huba, Dušan Jamrich, Ladislav Chudík, Emília Vášáryová, Anna Šišková, Jiří Chlumský, Tereza Nvotová, Dorota Nvotová, Juraj Nvota, Szidi Tobias, Roman Šebrle, Hana Sršňová, Roman Štolpa, Ondřej Vetchý, Ivo Niederle, Vladimír Just, Jan Burian, Zuzana Burianová, Zdenka Lorencová, Marie Tomsová, Jiří Štědroň, Zora Jandová, Vladimír Čech ml., Heda Čechová, Jaroslav Bouček, Eliška Kaplicky Fuchsová, Vratislav Hlavatý, Jiří Pecha, Michaela Maurerová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Ivana Jirešová, Zdenek Merta, Anna K., Lucie Juřičková, Rudolf Švaříček, Alfred Strejček, Consuela Morávková, Yemi Akinyemi, Dana Zátopková, Hana Androniková, Zdeněk Chlopčík, Stanislav Hložek, Ivan Palúch, Martin Moravec, Marko Čermák, Soňa Valentová, Petr Bohuš, Adriena Šimotová, Václav Moravec, Meda Mládková, Marek Hlavica, Adam Vinklář, Ivanka Devátá, Ivan M. Havel, Nikol Kouklová, Jiří Svoboda, Soňa Červená, Ivan Mládek, Olga Blechová-Matušková, Vlasta Horváth, Naděžda Munzarová, Ivan Kraus, Marie Havlenová-Saudková, Josef Fousek, Petr Spálený, Zbyněk Merunka, Tena Elefteriadu, Martha Elefteriadu, Jiří Žáček, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Brabec, Jiřina Prekopová, Barbora Kohoutková, Čestmír Kopecký, Radim Špaček, Ladislav Špaček, Hana Čížková, Jana Krausová, Jitka Asterová, Světlana Nálepková, Roman Vaněk, Zdeněk Pohlreich, Bob Frídl, Laco Deczi, Zuzana Stirská, Radek Jaroš, Renée Nachtigallová, Michal Nesvadba, Jaroslava Panýrková, Milan Drobný, Miloslav Vlk, Václav Chaloupek, Osmany Laffita, Lou Fanánek Hagen, Jan Pirk, Jaroslava Tvrzníková, Luděk Munzar, Tomáš Voženílek, Jana Nagyová, Josef Formánek, Jana Paulová, Jan Vokurka, Martina Růžičková, Pavel Sedláček, Tereza Boučková, Vladimír Hron, Linda Finková, Michal Hofbauer, Martin Zahálka, Oldřich Říha, Viktor Sodoma, Josef Melen, Jiří František Potužník, Olga Šípková, Deana Horváthová-Jakubisková, Pavel Mang, Markéta Čepická Daňhelová, Dalibor Gondík, Adéla Gondíková, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Karol Polák, Miriam Kantorková, Petr Svojtka ml., Roman Luknár, Jana Hubinská, Michal Zelenka, Karel Roden, Jarmila Švehlová, Regina Rázlová, Marta Töpferová, Tomáš Krejčíř, Andrea Kalivodová, Lubomír Lipský st., Jan Skopeček, Ladislav Trojan, Věra Tichánková, Václav Marhoul, Petr Kotvald, Dagmar Patrasová, Hana Brejchová, Zdeněk Mahler, Miroslav Ondříček, David Ondříček, Theodor Pištěk ml., Pavlína Jíšová, Pavel Lohonka, Barbara Lukešová, Tatiana Drexler, Marcel Zmožek, Jan Šibík, Milan Šíma, František Ringo Čech, Marek Brodský, Barbora Brodská, Jakub Štěpán, Patrik Hezucký, Matěj Ruppert, Tomáš Vorel ml., Tomáš Verner, Daniel Hůlka, Iveta Radičová, Štefan Skrúcaný, Johana Saudková, Kája Saudek (a.z.), Michal Hrůza, Otakar Černý, Jan Kačer, Martina Adamcová, Michel Fleischmann, Juraj Jakubisko, Ivan Hlas, Václav Upír Krejčí, Martin Bursík, Václav Malý, Václav Hybš, Blanka Šrůmová, Jan Hedl, Dan Horyna, Svatopluk Matyáš, Andrea Sedláčková, Milan Kňažko, Dagmar Pecková, Isabela Soukupová, Pamela Soukupová, Radim Fiala, Patricie Soukupová, Zdeněk Gawlik, Josef Oupický, Pavel Soukup, Aťka Janoušková, Pavlína Saudková, Barbara Nesvadbová, Marta Boučková, Jan Rückl, Terezie Šedivá, Stanislav Vrána, Gabriela Vránová, Tomáš Töpfer, Jiří Kepka, Ondřej Kepka, Jiří Zbořil, Miluše Šplechtová, Blanka Kubíková, Jan Hrušínský, Kristýna Hrušínská, Michal Moravec, Roman Zezula, Ladislav Křížek, Jan Viewegh, Josef Viewegh, Veronika Vieweghová, Robert Roth, Jana Ciglerová (vyp.), Katarína Ďurovičová, Martin Havlena, Magda Křížková-Šebestová, Pavel "Kyklop" Vohnout, Jiří Paroubek, Zdenka Tichotová, Jiří Tichota, Dušan Vančura, Františka Čížková, Vlastina Svátková, Jan Kalousek, Jana Fořtová, Petr Rychlý, Jaroslava Bobková-Stránská, Barbora Srncová, Pavel Lukeš, Filip Tomsa, Gustav Oplustil, Jan Slabák, Luboš Xaver Veselý, Zdena Studenková, Radek Balaš, Helena Lišková, Kateřina Sokolová, Iva Pekárková, Lucie Brychtová, Jan Onder, Eliška Bučková, Vida Neuwirthová, Petra Hapková, Zora Ulla Keslerová, Patrik Ulrich, Jiří Svoboda, Jana Koubková, Rostislav Novák st., Michal Jančařík, Petr Jančařík, Helga Čočková, Milan Schelinger, Zdeňka Pohlreichová, Jitka Sedláčková, Ivan Timko, Zoltán Sallai, Věra Černá, Bohuš Matuš, František Janeček, Karel Nešpor, Kateřina Brožová, Vítězslav Jandák, Helena Houdová, Václav Matějka, Josef Nedorost, Jaroslav Soukup, Zdeněk Podhůrský, Jan Kuželka, Ondřej Veselý, Ester Janečková (mod.), Martin Bezouška, Milan Peroutka ml., Adriana Sobotová, Hynek Bočan, Veronika Arichteva, Jaromír Janeček, Jorga Hrušková, Klára Formanová, Aleš Juchelka, Jiří Langmajer, Lukáš Langmajer, Jaroslav Samson Lenk, Milan Markovič, Lucie Hostačná, Mojmír Maděrič, David Svoboda, Josef Carda, Jan Rosák, Gabriela Koukalová, Zdeněk Maryška, Renáta Kalenská, Jan Petránek, Jan Vodňanský, Jana Švandová, Karel Heřmánek, Jiří Štrébl, Jan Antonín Pitínský, Pavel Klusák, Jitka Vodňanská, Petr Skoumal (a.z.), Hana Středová, Václav Noid Bárta, Jožka Šmukař, Karel Zima, Radka Vranková, Petr Batěk, Aleš Háma, Pavel Šporcl, Milan Pitkin, Irena Budweiserová, Lukáš Vaculík, Ivo Trajkov, Václav Křístek, Dagmar Havlová (a.z.), Hynek Čermák (a.z.), Lukáš Příkazký (a.z.), Magdalena Reifová, Sandra Pogodová, Ondřej Soukup, Raego, Veronika Jonášová, Tomáš Juřička, Václav Cílek, Radkin Honzák, Rostislav Novák ml., Rostislav Osička, Lenka Novotná, Ladislav Potměšil, Tena Elefteriadu, Jaroslava Brousková, Jiří Klem, Ota Jirák, Tomáš Hauptvogel, Pavel Pafko, Robert Lischke, David Prachař, Jan Szymik, Ludmila Čírtková, Petra Špalková, Jiří Hrubeš, Roman Lipčík, Viktor Dyk, Lída Rakušanová, Ben Cristovao, Ilona Svobodová, Zdeněk Štěpán, Svatopluk Schuller, Kateřina Kněžíková, Kateřina Englichová, Luboš Veselý, Daniela Kolářová, Jiří Strach, Veronika Jeníková, Otmar Brancuzský, Ernesto Čekan, Vladimír Kratina, Adam Plachetka, Milan Fridrich, Silvie Dymáková, Karlos Vémola, Jaromír Hanzlík, Miloslav Šmídmajer, Miloň Terč, Ivan Pokorný, Štěpán Rak, Hynek Čermák, Lela Ceterová, Simona Postlerová, Dominik Duka, Vladimír Kořen, Kateřina Marie Fialová, Juraj Kukura, Vavřinec Hradilek, Debbi, Petra Procházková, Jan Spálený, Ján Jackuliak, Tomáš Bábek, Marek Výborný, Jindřich Polák, Karol Sidon, Václav Kopta, Eva Hurychová, Zdeněk Velíšek, Miroslav Kusý, Robert Záruba, František Janouch, Josef Rauvolf, Kateřina Janouchová, Richard Pachman, Martin Jan Stránský, Vítek Pokorný, Vlasta Korec, Michael Otřísal, Martin Čičvák, Vojtěch Lavička, Vincent Navrátil, Michal Mašek, Zdeněk „Londýn“ Vokatý, Vratislav Brabenec, Břetislav Rychlík, Eugen Brikcius, Jaroslav Svěcený, Barbora Vaculíková, Berenika Saudková, Karel Rožánek, Michaela Kuklová, Martina Kociánová, Antonín Linhart, Zuzana Mináčová, Matej Mináč, Milan Čorba, Helena Maršálková, Jiří Raška, Bořek Slezáček

Komentáře uživatele kingik k tomuto TV seriálu

• 13. komnata Terezy Pergnerové (S01E01) (epizoda) (2006)

Kdo ví kde je jí dneska konec. Nicméně v sedm let starém dokumentu se Tereza upřímně kaje, snaží se být bezprostřední, ale působila pořád tak nějak těkavě, občas nuceně odpovídala a vypadala mírně nervozně zřejmě vlivem své vnitřní nespokojenosti nad svojí zpackanou kariérou, kterou měla v devadesátých letech tak dobře rozjetou. Z dokumentu šlo možná vytěžit víc respektive mohl být poutavěji natočený, protože se to točilo jen kolem obecně známých faktů jako jsou drogy, pornofotky anebo vztah k jejímu přísnému otci a vkrádala se do toho prázdnota.Časy kdysi populárního Esa jsou dávno pryč a stejně tak vzala za své moderátorská kariéra výrazné ženy, která se sice od té doby ještě několikrát pokusila o comeback, ale diváci už ji tak vřele nepřijali jako kdysi když byla pro ně vzorem. Dost rozháraná, neucelená a slabě natočená 13. komnata. Mé hodnocení: 40%(28.3.2013)

Poslední dobou opomíjený herec odemyká svoji 13. komnatu a s odstupem času vzpomíná na to jak ho nezdar v polistopadovém podnikání přivedl na samotné dno a připravil ho o veškeré iluze o snadném zbohatnutí, na stresující boj s lichváři, na to jak propadl démonu alkoholu, na úbytek rolí, vyhazov z divadla a také na svoji nejslavnější roli své kariéry z filmu Bony a klid. Hloubkovější sondáže pro divácké zamyšlení se na krátké ploše nedočkáme, ale je sympatické s jakou otevřeností a nadhledem o svých krušných obdobích herec hovoří. Mé hodnocení: 60%(18.6.2013)

Herec s drzou vizáží se do pamětí diváků nesmazatelně vryl dvěma nesmrtelnými postavami syčáků Vikiho a Mikyho. S přibývajícím věkem jeho tvář ztratila na uličnickém výrazu a je více oduševnělá stejně jako jeho názory na život, kariéru, úspěchy i pády. Poměrně zajímavá zpověd muže, který za svůj život vystřídal bezpočet profesí a krátkodobě si prošel i nápravným zařízením kvůli údajné šikaně na vojenském útvaru. Vše mohlo být obsáhlejší a také poněkud nitěrnější a překvapivě jsem se o Janu Antonínu Duchoslavi nedozvěděl o mnoho víc než jsem znal z médií. Dnes se ještě občas mihne v nějaké roli, ale už to je v podstatě vyhaslá hvězda, která svoje role z mládi nikdy nepřekoná. A taky je to domýšlivý člověk což se nedalo nepoznat. Mé hodnocení: 60%(2.4.2013)

Zaremba patřil mezi top vzpěrače. Pád z vrcholu přišel záhy, objevilo se podezření z dopinku, zničené zdraví a i když získal olympijskou zlatou medaili, na jeho úspěch všichni zapomněli. Zaremba na mě působil normálním až skromným dojmem. Nežije si jako většina sportovců tzv. na vysoké noze a byl nucen svoji zlatou medaili dokonce prodat poněvadž se ocitl bez prostředků. Stát si jeho sportovních úspěchů neváží a přehlíží je. Pro mě to byla jedna z těch zajímavějších 13.komnat. Vzpěrači to neměli nikdy lehké. Zvedali těžké zátěže a v životě se to na nich těžce podepsalo. Zaremba se pro mě zařadil k těm skromným sportovcům, kteří svoje velká sportovní vítězství moc nedávají na odiv a skromnost, která ho zdobí je sympatická. 60%(24.6.2012)

• 13. komnata Martiny Navrátilové (S03E06) (epizoda) (2007)

Totál nesympatický člověk už prostě vším. Navrátilová a Lendl, oba tenisti, oba emigranti a oba stejně mluví s nemožným "emerickým" přízvukem jakože ted jsme odlišní, ted jsme to bolševikovi natřeli a úspěchy v tenisu to je něco. Už ale Navrátilová neřekne vypadám jak chlap a lesba jsem podle vzhledu už pět kilometrů na dálku a tak není třeba vůbec přiznávat svoji orientaci, když to každý vidí. Pořád jenom mele o svých úspěších tenisu tak zastaralého, že by dneska si ani nepinkla, tak kde je světová jednička. V prdeli, akorát tak max tančí v americké verzi Star Dance. Tak takovou já hážu do odpadu a vůbec mě nezajímá kdy, kde a co vyhrála. A nepotřebuji slyšet její šplechty, jak bylo a jak trpěla. Normální člověk má být normálně orientovaný. Ostatní je nenormální a nemíním to omlouvat. Tak to je, slavná navrátilko. A když je tedy homosexualita tak strašně normální, pustte odpoledne v televizi, jak dva chlapi si perou klády a dvě lesby k tomu. Je to přece "normální", tak se přece nikdo nebude pohoršovat. Došli slova? Já si to myslel. 0%(17.6.2012)

• 13. komnata Martina Maxy (S03E40) (epizoda) (2008)

Nevím kdo z něj chtěl mít zpěváka, ale svalovec po sezoně neustále lhal. Tak na mě přinejmenším působil. Heslo já nic, já muzikant platí o tomto pseudozpěvákovi stoprocentně.Tenhle pořad vlastně slouží od toho, abychom na tyhle umělce nezapomněli. Barrandov je pak posbírá a Martin Maxa nebo Ivan Varga nebo jak se ten chlap vlastně jmenuje, tak stále žije. Mé hodnocení: 40%(13.4.2013)

Nemusím tenhle pořad ve kterém se celebrity zpovídají ze svých hříchů a bolestí. Slovenský herec Andy Hryc je představitelem tvrdých mužských charakterů a navíc se po tragické autonehodě musí vyrovnat s bolestivou ztrátou svého syna. Celkem poutavě podané, ale jinak na tom nevidím nic extra, ale je to jeden z těch lepších dílů.(18.12.2009)

Skromný hudebník romského původu Vlasta Horváth čelil na střední škole nevybíravým rasistickým útokům od přívrženců hnutí Skinhead, ale tato nepříjemná zkušenost už je za ním. Dnes už o ní dokáže hovořit ve své výpovědi o starých křivdách spáchaných na jeho osobě. Rovněž však přiznává, že kvůli své barvě pleti to v hudební branži nemá lehké dodnes. Koncept dokumentárního pořadu je dlouhodobě nevyrovnaný a ani s touhle výpovědí nevznikl úderný díl, ale přesto bylo zajímavé odemykat 13. komnatu s uzavřeně působícím umělcem. Mé hodnocení: 60%(29.3.2013)

• 13. komnata Pavlíny Němcové (S07E31) (epizoda) (2012)

Afektovaná, nesympatická, nadřazeně se chovající...mám pokračovat? Taková je přestárlá modelka Pavlína Němcová. A koho zajímají její problémy s problémovým manželem. To nevěděla koho si bere? Nebo co tím jako chtěla říct. Přijde nakupovat s ksichtem jako když ji patří planeta a pak s ní mám soucítit, že si vytrpěla své? Jo holka měla sis vybrat takového partnera, aby si se pak nemusela zpovídat a trapnit před národem. Moje hodnocení je ještě královské když uvážím, jak jsem viděl pořad, který je pořád o tom samém. 40%(27.4.2012)

• 13. komnata Iva Tomana (S07E38) (epizoda) (2012)

Na to jaké měl Ivo Toman postižení se choval tak nadřazeně až mě totál znechutil. Jedno zachrochtání přede mnou a letěl by jak namydlenej blesk. Touretteův syndrom není neznámý pojem, ale z tohoto pořadu jsem si nic podstatného neodnesl. Jen nesympatického chlápka v hlavní roli. 10%(23.6.2012)

Jedním z největších plus je, že Hron vyklidil své pole působnosti na tv obrazovkách. Najednou vám přijde setkání s ním vzácné, není tolik protivný, o životě přemýšlí, má svoji životní filosofii a zůstává ambiciozním umělcem, dnes už druhořadých kvalit. Asi si nekoupím jeho hudební album, které vydal, ale jeho povídání o životě, v němž zaujímá místo osudovost spojená s "kletbou" jeho rodové linie, v niž se mužští potomci nedožívají vysokého věku, bylo místy poměrně zajímavé. Jakmile se pořadem prohnala archivní ukázka jeho imitačních schopností slavných osobností, byl jsem rázem na stejném bodě, kde jsem nechtěl být. Bylo potřeba dojem ze zbytečného umělce a baviče něčím vylepšit. V soukromí to určitě takový exhibicionista není, ovšem nezbývá mu, než se smířit už jen s paběrkováním v poloprázdných kulturácích. Až moc se vše točilo kolem jeho tragicky zesnulého otce, i Hronovi se kdysi jízda na motorce málem stala osudnou. Hron je někdo, kdo v podstatě nic neumí a podle sebe umí všechno. Sice v tomto dokumentu nic takového nezazní, ale já to cítil, že takový je. Ke všemu je to víceméně uzavřený maník, který na veřejnosti nedá na sobě žádnou slabinu znát. Jaká bude další etapa v Hronově umělecké kariéře, o tom nebudu spekulovat. Nebýt téhle Komnaty a reprízovaných zábavných pořadů, o panu Hronovi bych zřejmě už nikdy neslyšel. Takhle mému zraku neunikl z poněkud jiné stránky, než byl dosud vnímán. A bylo to lepší než všechny jeho pokusy o humor. 50%(15.8.2015)

• 13. komnata Karla Schwarzenberga (S08E24) (epizoda) (2013)

Trezorový díl Krkonošských pohádek (alternativní konec). Krakonoš velmi rozezleně: "Trauntenberku, to ti povídám, ještě jednou mně s Kalouskem vlezeš do revíru krást zvířátkám seno, tak něco uvidíš!!!" Schwarzenberg za "totáče" s krycím jménem Trautenberk zareaguje asi až po pěti minutách velmi ospale: "Já jsem se tam šel jenom vychrrrrápat". Právě jste sledovali alternativní konec dílu "Jak Schwarzenberg s Kalouskem kradli zvířátkům seno na zimu" z večerníčkovského seriálu, který se v televizi nikdy neodvysílal. Klady: nevedeme. Zápory: kníže Imbecil, ale nutno přiznat, že, z těch idiotů, co se hrnuli na Hrad, jsem si nevybral, jeden větší zloděj a zkurvysyn než druhý. A je mně u prdele, kdo tam je, anebo není. A tak tohle moje prohlášení berte jako plus. 0%(4.3.2013)

Kdysi hojně obsazovaná herečka, kterou mnozí mají spojenou s érou socialismu, se po roce 1989 postupně vytratila z diváckého povědomí a zapsala se do něj nelichotivě jako trestně stíhaná žena, co poznala vězeňskou celu zevnitř. Údajné podvodné machinace, které vedly k vytunelování sklářské firmy, kterou měla pod palcem, ji přivedly na samotné dno. Režiséři si na ní už nevzpomněli a "přízně" se jí dostalo už jen na stránkách bulváru, které vydatně plnila její skandální kauza. Její trestní stíhání definitivně zastavila až prezidentská amnestie udělená v roce 2013. Regina Rázlová ve své osobní zpovědi vypráví o jedenácti měsíčním pobytu ve vyšetřovací vazbě, o zpřetrhaných rodinných poutech, kontroverzním otci, nepovedených vztazích a znovu nabité svobodě. Koncept "třináctých komnat" dlouhodobě stagnuje a vždycky tak nějak slibuje víc než nakonec dostojí. Tentokrát však byl k vidění jeden z těch lepších dílů. Problém jsem měl se samotnou hříšnicí. Byla dost nesympatická a určitě ne úplně bez viny. Pomyslným kamenem nehodila. Takže jsem ji po skončení pořadu soukromě přejmenoval na Reginu Grázlovou.To jí celkem sedne dokonale. 60%(11.11.2013)

Bulvární tisk ho svého času označoval za náboženského fanatika, podivína a pomatence. Cílem dokumentární zpovědi v rámci cyklu "13. komnat" bylo poodhalit roušku soukromí původně vystudovaného herce na DAMU, který se do povědomí diváků dostal spíše jako známý moderátor, a konečně o Tomáši Krejčířovi zjistit pravdu prostřednictvím jeho osobní výpovědi. Krejčíř se po dvaceti letech rozhodl vystoupit z mormonské církve ve které dosáhl až na postavení vysokého hodnostáře, ale stále více v něm hlodala domněnka, že tahle, podle mého názoru sekta, mimo jiné neměří všem stejným metrem. Dobrovolně vstoupil do této církve na začátku devadesátých let coby mladík a sebe i svoji rodinu vedl v této víře zachovávající přísná pravidla k jakémusi spasení. Postupem let však začal stále více pochybovat o smyslu tohoto členství, přicházel o pracovní nabídky až s tím seknul. Následně se mu rozpadla rodina. Otec tří dětí zřejmě až ve středním věku vzal lidově řečeno rozum do hrsti, našel nový smysl života i když nepopsal v čem přesně a také si našel i novou píchačku, která je na rozdíl od jeho manželky, docela nezajímavý typ. Vstup mezi zákeřné a nevypočítavé mormony bych přisuzoval jeho mladistvé nerozvážnosti a také jeho zájmu o duchovní stránku člověka, ale stejně si nejsem jistý jestli tomu tak opravdu bylo a nějaké to přesvědčení v něm bylo a rozhodně v nemalé části. On ten Krejčíř je vážně trochu podivín. A hlavně fuj. Dejte pokoj s náboženskými sektami! Jedná se o jeden z těch zajímavějších dílů z populárního cyklu dokumentů. Mé hodnocení: 70%(25.11.2013)

• 13. komnata Petra Jablonského (S10E19) (epizoda) (2015)

Poslední dobou ty komnaty nestojí za nic. Hruškovský měl depky a zaháněl je jablonskovicí. Nebo to bylo naopak? Zkrátka, potřeboval mít svoje ambice posunuté jinam, než se počátečně vyvíjely. Prodavačem být nechtěl, bavičem a imitátorem ano. Skok z okna v důsledku chlastačky si nakonec rozmyslel. Zavřel okno, otevřel hlasivky a jal se imitovat, parodovat a mrdat. Mrdal tak dlouho, až s jeho hlasem otěhotněli Zeman, Klaus a spol. Všechny, které nedostal do "jináče", tak naprcá v příštím kvartále pohroužen do svých myšlenek řešíc dilema, jestli prcat Sámera Hnisu nebo Ewu Marnou. A to Jablonský zvládá mužské i ženské hlasy dokonale. Nicméně, výše jmenovaní umělci jsou pro něj výzvou, neboť Sámer je rád za každou pozornost, která je mu věnována a obdaruje kolegiálně svého imitátora balíčkem prášku, nikoliv však pracího ani do pečiva, a pak oba už z toho okna svorně skočí. Ewa pak z toho zděšení zazpívá "Měl´s mě vůbec rád, Hruškovský" a je to. Nemohl dál. Hlas Ewy se ani po velkém úsilí, a felaci jejího přítele kytaristy, nedal napodobit. To je nejhorší, co se může imitátorovi stát. 20%(14.2.2015)

Jsem si říkal, co tak hrozného Svatopluk Matyáš provedl, že vlezl se svojí zpovědí do nijak zvláště koncipovaného pořadu, a on nám někdejší idol našich maminek bumbal, a to trochu víc než je zdrávo. Dopadlo to tak, že se kdysi vytížený herec vytratil z filmů a seriálů, ale nebylo už tak zřejmé, jestli za to mohl pan Nasávač, anebo jestli se na něj režiséři jen vysrali, že přestal být populární, nebo že začal být pro práci před kamerou nespolehlivý, nepoužitelný, no zkrátka, že si ožral držku, nebo tak něco. Od každého trochu, dalo by se napsat. O soukromí herce se příliš nevědělo, docela si ho strážil, rozhovory neposkytoval, ale na protivu zrovna nevypadal, když se před kamerou rozhovořil o svých nejslavnějších rolích, o alkoholovém prokletí a o současném životě, který tráví na hereckém "vejminku" ve svém domečku se zahradou, kde stále vitální herec i v požehnaném věku zastane řadu prací. A to jeho vyprávění bylo vkusné, poutavé, ale překvapilo mě, že taková hvězda neměla ve svém pořadu příliš hereckých kolegů, kteří by se na jeho adresu vyjádřili. V pořadu vystoupila jen nepříliš známá, dnes již zapomenutá herečka Jana Gýrová a Dalimil Klapka, jehož předností je práce v dabingu. Bylo přece jen znát, že jeho soukromí bylo tabu. Když přišla řeč na jeho (zesnulou) manželku i dceru, už byl poněkud zdrženlivější. Mnohem raději povídal o své práci, o svých zásadních rolích, k nimž neopomenul dát nějakou tu zajímavou perličku k dobru. Nevím proč, ale osobně si ho vybavím ze dvou rolí, a sice jeho sympatického inženýra z "Nepřátel Zeleného údolí" a druhou spojitost mám s filmem "Setkání v červenci", kde ztvárnil nepříliš sympatického otčíma, který vystavuje na odiv svoji opálenou hruď. I když se samozřejmě do povědomí tehdejší divácké generace zapsal i hlavními rolemi, kterých byla také celá řada. V dokumentu pochopitelně přišla řeč na některé z nich. Mezi ty nejlepší jeho filmy určitě patřilo válečné drama "Nebeští jezdci" a také, podle jeho vlastních slov, i první česká scifárna "Akce Bororo". Jenže, kdo si dnes vybaví tohoto ve své době charismatického herce. Určitě je řada pamětníků, kteří si ho rádii připomenou. Současný divák už s ním, potažmo s jeho herectvím, tolik konfrontován nebude. Naposledy si na něho vzpomněl režisér Magnusek, když ho obsadil do jedné z epizod svého polodementního sérošu "Stopy tvůrčí smrti", pardon, "Stopy života". A to jak jistě uznáte, není zrovna důstojná připomínka jeho hereckého umění. Tenhle díl z dokumentárního cyklu patří k těm lepším. 60%(23.3.2015)

• 13. komnata Borise Hybnera (S12E08) (epizoda) (2016)

Boris Hybner (relativně) v pohodě, třeba umí pohodu i zahrát, je přece mim. Z alkoholika je stomik. Průvodce pořadem, Honza Dědek, tradičně zůstal věrný svému permanentnímu kakabus výrazu. Pořad, ostatně jako všechna jeho vydání, o hovně (přirovnal bych to k metafoře), povídalo se převážně o hovnech (došlo i na skutečná hovna), ovšem korektní formou. Vývod je na hovno. 40%(19.3.2016)

• 13. komnata Václava Noida Bárty (S15E14) (epizoda) (2019)

Čestně prohlašuji, že jsem Václava Bártu nikdy nešikanoval, nikdy jsem se ani aktivně na jeho šikaně nepodílel, ale mám jednu slabost - strašně rád peru. Ne že se peru, ale PERU prádlo. Tudíž bych se nabídl, že mu v nové Lanze přeperu jeho pomočené školní spodky. A na oplátku ho požádám, aby s malichernostmi už nikdy nechodil na boží světlo. 2/10(18.1.2019)