13. komnata (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2006–2020

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková, Markéta Dobiášová, Alena Činčerová, Pavel Křemen, Tomáš Hanák, Petr Slavík, Adéla Sirotková, Jana Klusáková, Petr Jančárek, Rebeka Bartůňková, Karel Koula, Renáta Kalenská, Olga Sommerová, Daniela Gébová, Vlastimil Šimůnek, Miroslav Dvořáček, Daniela Drtinová, Yvonne Vavrová, Oskar Reif, Simona Oktábcová, Hana Pinkavová, Dagmar Smržová, Martin Moravec, Šárka Kubelková-Volemanová, Radka Červinková, David Bonaventura, Tomáš Voženílek, Milan Šíma, Zdeněk Gawlik, Alexandra Vebrová, Blanka Kubíková, Honza Dědek, Patrik Ulrich, Jiří Střecha, Vít Olmer, Gabriela Fryčová, Veronika Stehlíková, Zuzana Zemanová-Hojdová, Jiří Podlipný, Lucie Hostačná, Kamila Vondrová, Ivana Sovišová

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas, Pavlína Němcová, Jindra Horská, Marie Rút Křížková, Vojtěch Lindaur, Jitka Vrbová, Pjér la Šé'z, Jaroslav Kudláček, Miloslav Stingl, Petr Pithart, Tibor Szilvási, Tereza Pergnerová, Jan Cimický, Jana Ciglerová, Barbora Tachecí, Petr Weiss, David Matásek, Mirjam Landa, Daniel Landa, Jiří X. Doležal, Petr Šimůnek, Richard Müller, Jan Lacina, František Nedvěd, Petr Novotný, Honza Dědek, Jan Nedvěd, Ivana Chýlková, Jan Kraus, Eva Holubová, Ivan Douda, David Škach, Aleš Lehký, Martin Kocián, Pavel Zuna, Mirka Čejková, Ivo Mathé, Vladimír Železný, Eva Pilarová, Tereza Brdečková, Jiří Dědeček, Marta Kubišová, Kamila Moučková, Jiřina Šiklová, Vanda Hybnerová, Boris Hybner, Jana Kremanová, Vendula Pizingerová, Markéta Dobiášová, Karel Svoboda, Jaroslav Hutka, Václav Havel, Vlastimil Třešňák, Ivan Klíma, Petr Hapka, Ruth Horáčková, Michal Horáček, František Segrado, Hana Zagorová, Karel Vágner, Štefan Margita, Jaroslav Čermák, Michal David, Monika Absolonová, Karel Gut, Jan Rejžek, Dan Bárta, Roman Holý, Jan Potměšil, Viktor Preiss, Jakub Špalek, Izabela Schenková, Lukáš Pollert, Jaroslav Róna, Jiří Krytinář, Pavel Vítek, Tonya Graves, Oldřich Kaiser, Zdeněk Dušek, Karel Schwarzenberg, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Schmitzer, Věra Chytilová, Vladimír Polívka, Věra Galatíková, Táňa Fischerová, Jan Fischer, Vilma Cibulková, Jan Antonín Pacák, Květa Fialová, Jiří Ptáčník, Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Dana Batulková, Jan Antonín Duchoslav, Yvetta Kornová, Pavel Bobek, Petra Němcová, Tereza Maxová, Karel Vejřík, Petr Slavík, Alena Mihulová, Viktor Polesný, Jiřina Jirásková, Stanislav Fišer, Otakar Brousek st., Petr Kostka, Zdeněk Hruška, Eva Herzigová, Martin Klásek, Helena Štáchová, Hana Křížková, Ivan Jonák, Roman Skamene, Karel Štědrý, Luděk Sobota, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Zdeněk Rytíř, Jan Neckář, Pavel Chrastina, Marta Jandová, Petr Janda, Petr Korál, Aleš Brichta, Pavel Kříž, Dušan Klein, Aleš Cibulka, Juraj Herz, Cyril Höschl, Jiří Melíšek, Miroslav Plzák, Jana Kopecká, Lenka Kořínková, Ján Baláž, Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Boris Filan, Karel Weinlich, Radovan Lukavský, Věra Kubánková, Tomáš Hanák, David Vávra, Tomáš Vorel st., Ester Kočičková, Robert Nebřenský, Karel Smyczek, Petr Jablonský, Uršula Kluková, Jáchym Topol, Ivan Martin Jirous, Dana Němcová, Jiří Stránský, Berenika Kohoutová, Irena Obermannová, Olga Sommerová, Rozálie Kohoutová, Tereza Kerndlová, Laďa Kerndl, Ivan Vyskočil, Michaela Kudláčková, Monika Foris Kvasničková, Michael Dymek, Žaneta Fuchsová, Felix Slováček, Vlasta Kahovcová, Karel Gott, Ladislav Štaidl, Jitka Zelenková, Jarmila Gerlová, Tomáš Halík, Šárka Kubelková-Volemanová, Mahulena Bočanová, Zdeněk Mahdal, Martin Zounar, Eva Daňková, Jan Lukeš, Stanislav Wabi Daněk, Bára Basiková, Michal Pavlíček, Marie Formáčková, Yvonne Přenosilová, Eva Hrušková, Oldřich Vlach, Jana Hlaváčová, Jan Přeučil, Ladislav Županič, Jan Musil, Valérie Zawadská, Jana Šulcová, Veronika Žilková, Jana Fabiánová, Naďa Urbánková, Jiří Suchý, Karel Urbánek, Petr Svárovský, Zuzana Bubílková, Josef Váňa, Markéta Zinnerová, Jana Štěpánková, Martin Štěpánek, Jan Vyčítal, Václav Žmolík, Michal Pavlata, Kryštof Hádek, Jaroslava Obermaierová, Slavomil Hubálek, Paviel Rochnyak, Ivana Christová, Miloslav Zapletal, Rebeka Bartůňková, Ester Janečková, Věra Martinová, Martina Navrátilová, Jiří Hromada, Ida Kelarová, Peter Butko, Petra Janů, Jan Saudek, František Peterka, Ivana Pavlová, Vlastimil Harapes, Věra Špinarová, Heidi Janků, Adam Pavlík, Eduard Hrubeš, Jiřina Bohdalová, Pavlína Filipovská, Jan Révai, Lucie Bílá, René Přibil, Richard Hes, Jana Andresíková, Martina Vrbová, Monika Načeva, Marie Retková, Kateřina Irmanovová, Vlastimil Venclík, Ludvík Vaculík, Jan Ruml, Milena Dvorská, Ája Vrzáňová, Pavel Novák, Jana Kratochvílová, Lešek Semelka, Zdeněk Kaloč, Monika Kobrová, Igor Bareš, Michael Kocáb, Natálie Kocábová, Jiří Lábus, Jaroslav Dušek, Martin Dejdar, Vladimír Brabec, Helena Brabcová, Petr Blažek, Milan Hein, Ladislav Smoček, Miroslav Etzler, Jiří Winter Neprakta, Miloslav Švandrlík, Radek Banga, Dominik Turza, Roman Vojtek, Vítězslav Hádl, Jakub Vágner, Štěpán Škorpil, Josef Vágner, Martin Maxa, Martin Stropnický, Petr Kratochvíl, Daniela Drtinová, Josef Zíma, Yvetta Simonová, Milena Vostřáková, Jan Jiráň, Vojtěch Bernatský, Pavel Nový, Vojtěch Rohlíček, Zdeněk Rohlíček, Jan Schmid, Luba Skořepová, Arnošt Goldflam, Jiří Krejčík, Pavel Landovský, Zdeněk Srstka, Jiří Krampol, Hana Krampolová, Jaroslav Čejka, Zdeněk Troška, Kristýna Frejová, Ladislav Frej ml., Tomáš Měcháček, Ladislav Frej st., Šárka Ullrichová, Alexandr Minajev, Bolek Polívka, Dagmar Bláhová, Vladimír Marek, Zdena Hadrbolcová, Petr Rezek, Jiří Menzel, Jitka Zelenohorská, Petr Zelenohorský, Karel Růžička, Antonín Gondolán, František Gondolán, Zdeněk Lukeš, Jan Kaplický, Janek Kroupa, Jana Lorencová, Ondřej Suchý, Stanislav Zindulka, Dalimil Klapka, Zorka Kohoutová, Zita Kabátová, Bořek Šípek, Leona Machálková, Tomio Okamura, Arnošt Lustig, Yvetta Blanarovičová, Robert Vano, Vladimír Mišík, Eva Mišíková, Jiří Černý, Václav Zamrazil, Radim Hladík st., Jan Hrubý, Jaroslav Olin Nejezchleba, Martin Maťo Mišík, Adam Mišík, Šimon Kotek, Alexander Hemala, Petr Malásek, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Bořivoj Navrátil, Michal Viewegh, Petr Vacek, Jana Synková, Jan Šťastný, Monika Žáková, Svatopluk Karásek, Kristián Kodet, Radka Červinková, Richard Tesařík, Libuše Švormová, Jan Pohan, Jan Vávra, Marián Labuda st., Ján Gallovič, Kamila Magálová, Simona Chytrová, Vít Olmer, Věra Bílá, Barbora Hrzánová, Dalibor Janda, Zdenka Procházková, Petra Černocká, Jan Vančura, František Lízna, Anna Šabatová, Andrej Hryc, Simona Stašová, Marcel Vašinka, Kateřina Kornová, Pavla Břínková, Petr Brukner, Zdeněk Svěrák, Hana Kašparová, Jan Kašpar, Igor Chaun, Josef Klíma, Antonín Kratochvíl, Steve Lichtag, Oldřich Navrátil, Barbora Kroužková, Josef Dvořák, Hana Talpová, Lumír Olšovský, Martin Huba, Dušan Jamrich, Ladislav Chudík, Emília Vášáryová, Anna Šišková, Jiří Chlumský, Tereza Nvotová, Dorota Nvotová, Juraj Nvota, Szidi Tobias, Roman Šebrle, Hana Sršňová, Roman Štolpa, Ondřej Vetchý, Ivo Niederle, Vladimír Just, Jan Burian, Zuzana Burianová, Zdenka Lorencová, Marie Tomsová, Jiří Štědroň, Zora Jandová, Vladimír Čech ml., Heda Čechová, Jaroslav Bouček, Eliška Kaplicky Fuchsová, Vratislav Hlavatý, Jiří Pecha, Michaela Maurerová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Ivana Jirešová, Zdenek Merta, Anna K., Lucie Juřičková, Rudolf Švaříček, Alfred Strejček, Consuela Morávková, Yemi Akinyemi, Dana Zátopková, Hana Androniková, Zdeněk Chlopčík, Stanislav Hložek, Ivan Palúch, Martin Moravec, Marko Čermák, Soňa Valentová, Petr Bohuš, Adriena Šimotová, Václav Moravec, Meda Mládková, Marek Hlavica, Adam Vinklář, Ivanka Devátá, Ivan M. Havel, Nikol Kouklová, Jiří Svoboda, Soňa Červená, Ivan Mládek, Olga Blechová-Matušková, Vlasta Horváth, Naděžda Munzarová, Ivan Kraus, Marie Havlenová-Saudková, Josef Fousek, Petr Spálený, Zbyněk Merunka, Tena Elefteriadu, Martha Elefteriadu, Jiří Žáček, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Brabec, Jiřina Prekopová, Barbora Kohoutková, Čestmír Kopecký, Radim Špaček, Ladislav Špaček, Hana Čížková, Jana Krausová, Jitka Asterová, Světlana Nálepková, Roman Vaněk, Zdeněk Pohlreich, Bob Frídl, Laco Deczi, Zuzana Stirská, Radek Jaroš, Renée Nachtigallová, Michal Nesvadba, Jaroslava Panýrková, Milan Drobný, Miloslav Vlk, Václav Chaloupek, Osmany Laffita, Lou Fanánek Hagen, Jan Pirk, Jaroslava Tvrzníková, Luděk Munzar, Tomáš Voženílek, Jana Nagyová, Josef Formánek, Jana Paulová, Jan Vokurka, Martina Růžičková, Pavel Sedláček, Tereza Boučková, Vladimír Hron, Linda Finková, Michal Hofbauer, Martin Zahálka, Oldřich Říha, Viktor Sodoma, Josef Melen, Jiří František Potužník, Olga Šípková, Deana Horváthová-Jakubisková, Pavel Mang, Markéta Čepická Daňhelová, Dalibor Gondík, Adéla Gondíková, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Karol Polák, Miriam Kantorková, Petr Svojtka ml., Roman Luknár, Jana Hubinská, Michal Zelenka, Karel Roden, Jarmila Švehlová, Regina Rázlová, Marta Töpferová, Tomáš Krejčíř, Andrea Kalivodová, Lubomír Lipský st., Jan Skopeček, Ladislav Trojan, Věra Tichánková, Václav Marhoul, Petr Kotvald, Dagmar Patrasová, Hana Brejchová, Zdeněk Mahler, Miroslav Ondříček, David Ondříček, Theodor Pištěk ml., Pavlína Jíšová, Pavel Lohonka, Barbara Lukešová, Tatiana Drexler, Marcel Zmožek, Jan Šibík, Milan Šíma, František Ringo Čech, Marek Brodský, Barbora Brodská, Jakub Štěpán, Patrik Hezucký, Matěj Ruppert, Tomáš Vorel ml., Tomáš Verner, Daniel Hůlka, Iveta Radičová, Štefan Skrúcaný, Johana Saudková, Kája Saudek (a.z.), Michal Hrůza, Otakar Černý, Jan Kačer, Martina Adamcová, Michel Fleischmann, Juraj Jakubisko, Ivan Hlas, Václav Upír Krejčí, Martin Bursík, Václav Malý, Václav Hybš, Blanka Šrůmová, Jan Hedl, Dan Horyna, Svatopluk Matyáš, Andrea Sedláčková, Milan Kňažko, Dagmar Pecková, Isabela Soukupová, Pamela Soukupová, Radim Fiala, Patricie Soukupová, Zdeněk Gawlik, Josef Oupický, Pavel Soukup, Aťka Janoušková, Pavlína Saudková, Barbara Nesvadbová, Marta Boučková, Jan Rückl, Terezie Šedivá, Stanislav Vrána, Gabriela Vránová, Tomáš Töpfer, Jiří Kepka, Ondřej Kepka, Jiří Zbořil, Miluše Šplechtová, Blanka Kubíková, Jan Hrušínský, Kristýna Hrušínská, Michal Moravec, Roman Zezula, Ladislav Křížek, Jan Viewegh, Josef Viewegh, Veronika Vieweghová, Robert Roth, Jana Ciglerová (vyp.), Katarína Ďurovičová, Martin Havlena, Magda Křížková-Šebestová, Pavel "Kyklop" Vohnout, Jiří Paroubek, Zdenka Tichotová, Jiří Tichota, Dušan Vančura, Františka Čížková, Vlastina Svátková, Jan Kalousek, Jana Fořtová, Petr Rychlý, Jaroslava Bobková-Stránská, Barbora Srncová, Pavel Lukeš, Filip Tomsa, Gustav Oplustil, Jan Slabák, Luboš Xaver Veselý, Zdena Studenková, Radek Balaš, Helena Lišková, Kateřina Sokolová, Iva Pekárková, Lucie Brychtová, Jan Onder, Eliška Bučková, Vida Skalská-Neuwirthová, Petra Hapková, Zora Ulla Keslerová, Patrik Ulrich, Jiří Svoboda, Jana Koubková, Rostislav Novák st., Michal Jančařík, Petr Jančařík, Helga Čočková, Milan Schelinger, Zdeňka Pohlreichová, Jitka Sedláčková, Ivan Timko, Zoltán Sallai, Věra Černá, Bohuš Matuš, František Janeček, Karel Nešpor, Kateřina Brožová, Vítězslav Jandák, Helena Houdová, Václav Matějka, Josef Nedorost, Jaroslav Soukup, Zdeněk Podhůrský, Jan Kuželka, Ondřej Veselý, Ester Janečková (mod.), Martin Bezouška, Milan Peroutka ml., Adriana Sobotová, Hynek Bočan, Veronika Arichteva, Jaromír Janeček, Jorga Hrušková, Klára Formanová, Aleš Juchelka, Jiří Langmajer, Lukáš Langmajer, Jaroslav Samson Lenk, Milan Markovič, Lucie Hostačná, Mojmír Maděrič, David Svoboda, Josef Carda, Jan Rosák, Gabriela Koukalová, Zdeněk Maryška, Renáta Kalenská, Jan Petránek, Jan Vodňanský, Jana Švandová, Karel Heřmánek, Jiří Štrébl, Jan Antonín Pitínský, Pavel Klusák, Jitka Vodňanská, Petr Skoumal (a.z.), Hana Středová, Václav Noid Bárta, Jožka Šmukař, Karel Zima, Radka Vranková, Petr Batěk, Aleš Háma, Pavel Šporcl, Milan Pitkin, Irena Budweiserová, Lukáš Vaculík, Ivo Trajkov, Václav Křístek, Dagmar Havlová (a.z.), Hynek Čermák (a.z.), Lukáš Příkazký (a.z.), Magdalena Reifová, Sandra Pogodová, Ondřej Soukup, Raego, Veronika Jonášová, Tomáš Juřička, Václav Cílek, Radkin Honzák, Rostislav Novák ml., Rostislav Osička, Lenka Novotná, Ladislav Potměšil, Tena Elefteriadu, Jaroslava Brousková, Jiří Klem, Ota Jirák, Tomáš Hauptvogel, Pavel Pafko, Robert Lischke, David Prachař, Jan Szymik, Ludmila Čírtková, Petra Špalková, Jiří Hrubeš, Roman Lipčík, Viktor Dyk, Lída Rakušanová, Ben Cristovao, Ilona Svobodová, Zdeněk Štěpán, Svatopluk Schuller, Kateřina Kněžíková, Kateřina Englichová, Luboš Veselý, Daniela Kolářová, Jiří Strach, Veronika Jeníková, Otmar Brancuzský, Ernesto Čekan, Vladimír Kratina, Adam Plachetka, Milan Fridrich, Silvie Dymáková, Karlos Vémola, Jaromír Hanzlík, Miloslav Šmídmajer, Miloň Terč, Ivan Pokorný, Štěpán Rak, Hynek Čermák, Lela Ceterová, Simona Postlerová, Dominik Duka, Vladimír Kořen, Kateřina Marie Fialová, Juraj Kukura, Vavřinec Hradilek, Debbi, Petra Procházková, Jan Spálený, Ján Jackuliak, Tomáš Bábek, Marek Výborný, Jindřich Polák, Karol Sidon, Václav Kopta, Eva Hurychová, Zdeněk Velíšek, Miroslav Kusý, Robert Záruba, František Janouch, Josef Rauvolf, Kateřina Janouchová, Richard Pachman, Martin Jan Stránský

Komentáře uživatele WANDRWALL k tomuto TV seriálu

• 13. komnata Mirky Čejkové (S01E07) (epizoda) (2006)

Kolik jen mužů zničuila tato na pohled nevinná a populární žena! Myslím si, že to číslo ještě není konečné! MUŽI, třeste se, co přijdete na řadu nyní, Mirka to umí, a bere hodně vysoké alimenty, jedny z nejvyšších v zemi, a golfista aby se nyn bál sem cestovat....(29.9.2010)

• 13. komnata Kamily Moučkové (S01E09) (epizoda) (2006)

Nebyla to zajímavá moderátorka, není ani zajímavým člověkem.(12.8.2010)

Úžasný textař, skromný multimilionář, skvělý hazardér.(12.8.2010)

Je třeba asi vysvětlovat. Každý díl 13.komnaty je o jiné osobě, tedy i o jiném osudu. A každá tato osoba má právo, zde možnost prezentovat svůj život, jeho nejproblematičtější část. Mihulová není herečka, jen jí pomohl k filmu Kachyňa. Po jeho smrti život neustála, život si nedokázala uspořádat, šahala raději po alkoholu než aby se držela kupeckých počtů, a ještě naříká, stěžuje si, ale jen na druhé, ne na sebe.(9.8.2010)

• 13. komnata Jožo Ráže (S02E14) (epizoda) (2006)

Bývalý psycholog, co ale asi nikdy psychologii nepraktikoval. Jeho schopnost vypít enormní množství alkoholu byla pověstná. Je zajímavé sledovat jeho proměnu v bystrého a sympatického chlapíka v usazeného a obžérního maníka.(29.9.2010)

T.Hanák je skvělý člověk, bavič, herec. A tenhle pořad se moc povedl. Je tragikomický, chytrý, a jak často nemusím Ester Kočičkovou, tak zde vše zahrála bravurně.(21.8.2010)

Mám do konce svého života rád tohoto člověka. Jednak za to období, kdy se mu herecky neskutečně dařilo, a náhoda tomu chtěla, že především "Jáchyme hoď ho do stroje" či "Jen ho nechte ať se bojí", tak bez něho si neumím představit; jednak za to, co v životě zkusil, jaký má náhled na život a že pobavil tolik lidí. A jeho filmy budou lidi bavit dál. A taky ho musím obdivovat, že bojuje s depresemi, což ale obzvláště u komiků je časté. On byl komik, ne bavič. Dneska snad žije jakž takž spokojeně. A přeji mu těch dnů co nejvíc.(21.8.2010)

• 13. komnata Tomáše Halíka (S02E23) (epizoda) (2007)

David Vávra uctivě přikyvuje Halíkovi, který se tak rád poslouchá, že je mi tím moc protivný.(9.7.2011)

• 13. komnata Nadi Urbánkové (S02E34) (epizoda) (2007)

V posledních letech se nějak lidsky a profesně vytratila, zato na to že je nemocná, tak hodně přibrala.(29.9.2010)

• 13. komnata Ester Janečkové (S03E03) (epizoda) (2007)

Prácě Ester je velice laciná a ubohá. Ale kdyby v Poště nebyla Ester, tak by sladkobolné slzy lízala jiná ženská, takže by byla hloupá, kdyby si nechala takové ryto uniknout.(20.4.2011)

Rád jsem mu naslouchal, jen nechápu, jak mohl dát soud zapravdu jeho bývalé milence, co ho oškubala o jeho dílo a peníze a tak neuměle ho napodobuje. Co dělají anarchisti, proč po ní něco nehodí?!(29.9.2010)

Natočil film s velkými herci. Sedí mu role mužů trpících pro pravdu, ale rád si vydělává jako bavič, ale v tom se mi nikdy nelíbil. Přestože je nyní znovu žádaný, jako nobvý druh šaška, což dělá, neb musí zaplatit dluh, o kterém mluví v tmhle pořadu. Ale nechápu jak to, že ho nezaplatil z peněz za takové množství rolí v nichž hrál a z peněz za moderování a šaškování.(29.9.2010)

Pro mě je od ní nejzajímavější, když povídala o svých partnerských zkušenostech. V seriozních filmech dostávala malé role, v blbinách větší.(19.8.2010)

Oprávněně se P.Landovskému věnovali dokumentaristé víc, než jiným lidem přinuceným emigrovat. Tohle je další zajímavý příspěvek k poznávání jeho bohatých životních zkušeností.(19.8.2010)

Moudrý chlap, správný žižkovský frajer, trefný herec, milovník života, bojovník s nejtěžší lidskou chorobou - endogení depresí.(22.8.2010)

Jsem moc rád, že televize poctila tohoto skvělého mima pořadem o něm. Svého času byl famózní, všude na světě, kde by svou show předváděl by byl vítán, ale režim a jeho nechápavá matka byli proti. Navíc byl a je, jinak sexuálně orietovám. Fandím těmto lidem, protože tedy lidské stádo si na nich ráda léčí svou pýchu a malost.(22.8.2010)

Smutná 13. komnata L.Freje ml. Díky dobrému zázemí ale snáží svůj úděl lépe než asi ti, co mají podobné problémy, ale nemají tak dobré zázemí, nevyrůstali v tak dobrých rodinných podmínkách, jako L.F. Nemoc si ale nevybírá. Může zasáhnout kohokoli a kdykoli, neb je součástí našeho lidského bytí. Je proto jen dobře, že v 13. komnatě řada lidí mluví často právě o nemocích, které jim znemožňovali žít jako zdravým lidem. nemoc omezuje, nemoc ničí, na nemoc umíráme. Proto je dobré se dovědět, jaké nejrůznější neduhy mohou člověka napadnout! Bolístky člověk překoná, jsou běžné, ale těžká nemoc, nad ní nemůže člověk zvítězit a vždy prohrává! L.Frej ml. bojuje, snad se mu bude dařit bojovat s touhle zákeřnou nemocí i nadále. Moc mu to přeji!(29.5.2010)

Pro mě je to zajímavější člověk, než herečka.(31.10.2010)

Pět hvězdiček za to, do jak těžké role sama sebe vystavila v mnoha kauzách! A tím k sobě poštvala hodně nepoctivých a podvodných živlů.(7.6.2010)

Skvělý vypravěč, myslitel, člověk.(16.8.2010)

Zajímavá zpověď. Mohlo to být ještě zevrubnější.(16.8.2010)

Nezapomínám těm, kteří mě cíleně se snaží urazit, aby mi bylo co nejhůře. Ti jsou pro mě na té druhé straně, to je jedna z myšlenek, kterou si od tohoto fotografa vybavuji. A pak dodáv, že když musí, tak se s nimi sice dál pracovně schází, ale už o nich ví své a jelikož se lidi zásadně nemění, tak ani on k nim už postoje nezmění. Nepochybně jeden z těch lidí, co svou sexuální orientací obzvláště v této zemi nemá moc na růžích ustláno a netají se tím, ba naopak veřejně se práv této menšiny zastává. Občas jsem sledoval pořade pro tuhle skupinu obyvatel, jeden díl byl věnovám všem umělcům, co mají homosexuální orientaci a bez nich by svět umění byl nepochybně ošizený. Tedy aspoń pro mě. Roberta Vana proto hodnotím více než je u mě u těchto pořadů o lidech, běžné, neb je taky skvělým dokumentaristou a vypravěčem o době, kdy se toho v umění, společnosti dělo více, než v dnešním desetiletí. Tedy 4, protože na rozdíl od některých, co mají 13. komntatu až úsměvnou, třeba Ester Janečková, tak jeho život byl více bolestný ale třeba i díky tomu více prožívá hezké chvíle!(29.5.2010)

• 13. komnata Kláry Janečkové (S04E29) (epizoda) (2009)

Únos, psaní.(16.8.2010)

Dva bratři a těžce nemocná matka. Kdo chce vidět podstatu lidského života, tak ať si nezavírá oči ,a zajde se podívat na to .- co je to člověk - třeba do hospicu.(31.8.2010)

Příjemný hlas i příjemný člověk.(16.8.2010)

• 13. komnata Václava Vydry (S04E35) (epizoda) (2009)

Dobrá sebereflexe.(16.8.2010)

Bojovník proti bulváru.(16.8.2010)

Kolik jen překvapujících faktů ze svého života, v těchto dokumentech je možno se dovědět přímo od osob, co zde dostali prostor o svém životě pohovořit. Víc takových počinů!(16.8.2010)

Tvrdá, nekompromisní, laskavá, kamarádská, inu žena - bojovnice. Hrrr.(22.9.2010)

• 13. komnata Vladimíra Mlynáře (S05E18) (epizoda) (2010)

Kdysi úspěšný novinář, pak divný úředník, a co dál?(15.8.2010)

• 13. komnata Jana Kašpara (S05E21) (epizoda) (2010)

Díky, Jene, že jsi nám dovolil se seznámit s tvou 13. komnatou.(14.8.2010)

Nebyla dostatečně talentovaná pro naše školství, tak uspěla jako zpěvačka v Německu, a vrací se nyní zpět. Krásný hlas, chytrá po tatínkovi, a i fyzicky přitažlivá.(7.9.2010)

Na J.Burianovi se mi líbí, že má rád lidi. Že si s nimi roky dopisuje a má jich zhruba kolem 700. Kdo mu nenapíše do roka, toho se seznamu vyhazuje. kdo mu píše jako nevydařený frajer, tomu neodepíše. Aby se dostal k bytu, tak musel dělat za komoušů správce domu. Má originální myšlení. Co mi vadí, Že zpívá falešně, ale když zpívá rád, tak ať zpívá.(28.8.2010)

• 13. komnata Zory Jandové (S05E41) (epizoda) (2010)

Herci jsou v průměru strašně hloupí lidé, prohlásila v TV, v jednom pořadu Zorka Jandová. Ale vybrala si tuhle obživu sama, bez nucení, tak si nemá nač příliš stěžovat.(14.8.2010)

Ten kluk je fascinující. Přeji mu, aby jeho optimismus a radost ze života měl co nejvíc ve svém životě! Má i báječné rodiče.(22.9.2010)

Heda Čechová, je skvělá ženská. Kultivovaná, s rozhledem, a navíc měla i štěstí na skvělého syna, který je hercem, ale je znám hlavně jako moderátor.(22.9.2010)

Těžko se hodnotí 13. komnata, u osoby, která má všechny předpoklady pro spokojený život, ale není tomu tak. Jestliže řada 13. komnat jsou o ničem, či reklamou na osoby, které je točí, tak zde jde o opak. Klára je záhadná osoba, těžko říct, čím to je, člověk by se s ní musel obeznámit více, a stejně by to Kláře osobně nepomohlo, jen by měl v sobě člověk o ní víc informací, které by její život ale určitě nezlepšily. Má čtyři syny, patrně herecky nejúspěšnějšího protagonistu po změně režimu, bratra doktora, ale stejně je její život protkán smutkem,bolem, sebetrýzní. Ví o svých problémech, ale asi neví, jak je řešit...Na rozdíl od dřívějších hereček, třeba Klára Doleželová, jdu-li dál Jana Rybářová, či ještě o kousek dál v čase Zorka Janů, tak u ní jde přece jen o menší herecký talent, ale po lidské stránce vydržela zde déle, než jmenované, a především s menším tlakem osobním, ze strany okolí, než uvedené, hlavně polsední dvě. Kde hledat tedy příčiny jejího podivného života? Těžko říct, určitě si ale zaslouží obdiv, že bojuje.(28.6.2016)