13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(606)

Recenze uživatele Paity k tomuto seriálu (234)

13. komnata Jitky Zelenohorské (2008) (S04E14)

Zcela průměrná 13. komnata líčí životní osudy herečky 60. let Jitky Zelenohorské. ()

13. komnata Františka Nedvěda (2008) (S04E15)

Ten sympatičtější ze dvou Nedvědů se vydává popsat, jak to je doopravdy s jeho bratrem a celkovým jejich vztahem. ()

13. komnata Antonína Gondolána (2008) (S04E16)

Jak se dá prorazit i s holýma rukama a i dalšími částmi těla. To ukazuje Antonín Gondolán, který by teoreticky mohl být příkladem mnohým. ()

13. komnata Tomáše Cikrta (2009) (S04E17)

Nejmenší mluvčí v historii Ministerstva zemědělství, které leckomu lezl krkem, ale spíše to bylo kvůli panu Julínkovi, které byl mimořádně neoblíbeným ministrem. ()

13. komnata Evy Jiřičné (2009) (S04E18)

Díky Evě Jiříčné a jím podobným lidem bychom to v Praze mohli zavřít. Ta by poslavila blob všude kde by to jen prostor umožnil. Ne, díky, takovou matičku nechci. ()

13. komnata Jany Lorencové (2009) (S04E19)

Lidé od novin a 13. komnata podle mne nejdou dohromady, řeknou co chtějí, nic na sebe vlastně neprozradí... nevím no... ()

13. komnata Zity Kabátové (2009) (S04E20)

Zita Kabátová, legenda československého filmu, se nám otevírá dokořán a my objevíme, jak moc bohatý život tahle neuvěřitelně zajímavá osobnost prožila. ()

13. komnata Bořka Šípka (2009) (S04E21)

Skutečně veliký architektonický bohém. To je Bořek Šípek, který chvíli na místě neposedí. Ale možná proto je tak úspěšný. ()

13. komnata Tomio Okamury (2009) (S04E22)

Současný možný kandidát na prezidenta vysvětluje, co pro něj znamená nevyrůstat mezi "svými". ()

13. komnata Štěpána Raka (2009) (S04E23)

Souhlasím, pan kytarysta, který se snad s kyytarou narodil a v kolibce uz na ni hrál a rovnou znamenitě. ()

13. komnata Arnošta Lustiga (2009) (S04E24)

Arnošt Lustig patřil k takovým podivným postavičkám naší kulturní oblasti. Skoro by se na něj hodilo označení vypravěč a zpovídač. On sáme se moc nehodnotí, což je škoda. ()

13. komnata Yvetty Blanarovičové (2009) (S04E25)

Yvatta Blanarovičová je patrně krásnější teď než před dvaceti lety. Má tak jednu skvělou vlastnost, s lety skutečně zraje jako víno a snad to platí i trochu pro její duševno. ()

13. komnata Roberta Vana (2009) (S04E26)

Další ze série vyprávění o člověka nadaného pro fotografii. Tentokrát se tvůrci zaměřili na emigrujícího Roberta Vana. ()

13. komnata Vladimíra Mišíka (2009) (S04E27)

Vladimír Mišík asi řekně více trochu starší generaci, pochybuju, že ho dnešní vysokoškoláci nějak zvlášť znají. To by mě velmi mile překvapilo. ()

13. komnata Dagmar Kludské (2009) (S04E28)

Cirkusová umělkyně vykladačkou karet. Jak "poetické". Skutečně. Dagmar Kludská je žena, která je velmi výraznou oportunistkou, tedy alespoň za takovou ji mám. ()

13. komnata Kláry Janečkové (2009) (S04E29)

Netradiční zápletka 13. komnaty, ve které Klára Janečková popisuje, co to znamená stát se obětí únosu. ()

13. komnata Miroslava Etzlera (2009) (S04E30)

Výborný herec se celý život potýkal s alkoholem, ale také s krásnými ženami, které na něj letěly. S tím prvním se ovšem vyrovnat nedokázal. ()

13. komnata Alexandra Hemaly (2009) (S04E31)

Naprostá legenda telvizní obrazovky s perfektně zabarveným hlasem vypráví mj. o svém konci na ČT, kdy se veřejnoprávní kolos rozhodl upustit od hlasatelů. ()

13. komnata Petra Novotného (2009) (S04E32)

Populární bavič Petr Novotný, který má sice polodementního syna (nikoli postiženého), a který ovládal žebříčky popularity a "zábavnosti" především na přelomu tisíciletí. Jeo humor mi však extra nechybí. ()

13. komnata Vlastimila Petržely (2009) (S04E33)

Vlastimil Petržela, tu klokan, tu sparťan, tu slávista, ale především rapl v dobrém slova smyslu. Stejně tak ale gembler, a právě hráčství je to co mu vlastně zničilo téměř život. Naštěstí má super ex, která mu velmi pomohla se vybabrat z bryndy, o které ví, že jestli se do ní někdy vrátí, už ho z ní nikdo nedostane. ()