Kdo přežije: Jeden svět (TV pořad)

Survivor: One World

Reality-TV / Dobrodružný / Soutěžní

USA, 2012, 45 min

Účinkují:

Jeff Probst, Bill Posley

Spoilery. Možná za to může řada negativních ohlasů, která mě připravovala na nejhorší sérii Survivora, ale paradoxně mi One World nepříjde tak špatný a nemůžu si pomoct, ale v konečném zúčtování se mi zdá dokonce jako jeden z nejlepších zástupců Survivora. Slyšeli jste vůbec o Thajsku? To je skutečný humus, tam se mi z hráčů i průběhu hry zvedal kufr a ne tady. Rozdělení na může a ženy znovu pobavilo. Nevím proč, ale sledovat, jak chlapi dostanou na prdel od ženských, mě prostě nikdy neomrzí. Cast působí sice jednotvárně (playboys + playmates), jenže přináší neskutečné množství zábavných situací (demence namakanců, Coltonovy ponižující komenty, gradující women power). Z chlapů jsem fandil Troyzanovi, který svým nasazením připomínal ty největší hráče Survivora, pak už nikomu, protože namakanci byli spíš pro pobavení, Tarzan rádoby intelektuál, Leif sice bojovník, ale hrozně hloupý a Colton až moc rozmazlený spratek, i když pobavil. U holek bylo favoritek hned několik, protože tak dobře poskládaný tým jsem dlouho neviděl. Vyzdvihl bych tři. Tou první je samozřejmě Kim. Naprostá dominance od začátku až do konce. Zpočátku to řídila z povzdálí, ke konci už jasná favoritka v čele všeho dění, z které šek na milion přímo zářil. A její dokonalé oči už rozebírali jiní. Jeden z nejzaslouženějších vítězů. Já bych to ale klidně dal Chelsea, nejkrásnější holce v Survivorovi ever. Měl jsem sto chutí sednout za pokladnu a ten meloun pro ni vydělat. Pak jsem si ale uvědomil, že se 200 let těžko dožiju a práce za 8 hrubejch mě nikdy nebrala. Mým novým ženským ideálem však zůstává i nadále. Další v pořadí je sympatická Sabrina. Těžko se pak divit, že finálová kmenovka je pro mě tou nejlepší ze všech a hlavně bez jediného mamlase, který tam nemá co pohledávat, což se stávalo skoro pořád. Právě tam mi došlo, že těch pět hvězd prostě dám, pro mě nejpodhodnocenější série. Favorit: Chelsea, Oblíbenci: Kim, Troyzan, Sabrina, Monica.(2.7.2013)

Spoilery v komentu! Ještě před shlédnutím této řady jsem se podíval na obrázky jednotlivých soutěžících a podle nich jsem si řekl, že v této sérii se mi budou zamlouvat Kourtney a Bill a že nebudu mít rád Coltona a Aliciu a nakonec to tak skutečně bylo. Oblíbení hráči: Bill, Kourtney, Kim, Chelsea, Troyzan Neblíbení hráči: Colton, Alicia. Podle hodnocení především mých oblíbených uživatelů na čsfd jsem se opravdu bál, že tato řada bude totální propadák (že vyhraje buď Colton nebo Alicia, či slabší hráči jako Christina nebo Tarzan), ale nakonec byla docela fajn. Byla to série, která měla hodně hráčů, kterým se dalo fandit a na druhou stranu tu byli i ti, které jsem začal nenávidět a to především Coltona. Nechápu jak někdo takový tam dělal takové věci. Z jeho chování mi bylo opravdu na blití, naštěstí ale karma zapracovala. :-) Dále to byla řada, kde vítěz si to opravdu zasloužil. Jel od začátku na plný kule, vyhrával soutěže a určoval jak se hra bude vyvíjet dál a já mu postupem času začal fandit, takže zase vyhrál někdo, komu jsem fandil. Škoda že tam moji oblíbenci jako Bill a především Kourtney nevydrželi déle. Dále to byla řada, kam se do finálové trojky nedostaly lidi, kteří by si případnou výhru nezasloužili, kteří se celou dobu vezli nebo byli směšní. Takže tohle rozhodně není špatná řada, jsou horší, ale samozřejmě i lepší.(8.2.2014)

I přes předchozí původní obavy fanoušků jak zle dopadne soužití obou týmů na jedné pláži, to nakonec dopadlo přesně jak mělo. Oba kmeny si šli po krku a především tam padlo mnoho velice zajímavých/bláznivých kroků. Škoda že do toho opět vstoupilo zranění, které zvrátilo hru v téměř dokonalou, ovšem zároveň i divácky trochu nezáživnou herní show jedné osoby. A naprosto SPOILERodině teď musím napsat, že se tak zrodil jeden z nejzaslouženějších vítězů vůbec. Nejoblíbenější hráči: Kim, Colton, Jonas(18.5.2012)

BEWARE SPOILERS!!!!........Men vs. Women......aneb má feministická stránka dostala velkou dávku zadostiučinění. Mužský kmen (kterému jsem vážně fandila) se ukázal být tím nejdebilnějším kmenem v historii Survivoru (wtf: vyhrají soutěž a dobrovolně jdou na kmenovou radu??? - tím si podepsali ortel smrti, magoři...). Aneb upgradovaná Mikronésie 2.0. A i když jsem pro-feministka, tak tahle "girl power" byla vyloženě utrpením a zklamáním, protože si ty ženštiny svůj suveréní postup soutěží nijak zvlášť nezasloužily. Jen měly štěstí, že mužské pokolení bylo o něco stupidnější, než ony. Stejně dám 5 hvězd, i když by to nebylo příliš objektivní, protože se i v této řadě našlo dost pamětihodných momentů i kreatur (Colton, Troyzan vs. Tarzan, apod.).(11.8.2012)

Série, poněkud slabší, i když s jedním z nejzaslouženějších vítězů v dějinách, který to měl ale docela ulehčen naprostou impotentností ostatních hráčů. Jediný zdatný soupeř a velice zábavný a nevyzpytatelný, rozmazlený, dekadentní, xenofobní, anarchista a pro mě král(ovna) této série Colton byl bohužel předčasně evakuován. Neobjevil se ani nějaký jiný hráč, který by byl schopen na sebe vzít otěže tahouna, co se týče strategie (hlavně mužské osazenstvo bylo parta debilů) anebo komičnosti (jako např. Former Special Agent ? Phill v RI), i když takový Tarzan měl k tomu náběh a občas zaperlil. Takže nakonec takový slabší průměr a díky bohu za vítěze, kterého bych spolu s Coltonem rád viděl v nějaké All Stars řadě.(19.5.2012)

• - Spoiler: Po soutěži dostal Troy "Troyzan" Robertson od Kimberly "Kim" Spradlin její nezahranou tajnou imunitu. (PanCitron)

• - Jedná se o první sérii, ve které žili účastníci na jednom ostrově. Každý kmen měl svůj tábor. (slatkac)