Nejrychlejší

USA, 2011, 110 min

Mark Neale

Grant Gee

Paul Taublieb

„Motorku z Welcomu mám doma v kúpeľni. Vlastne nie, v spálni. Nemám ju kúpeľni, ani na záchode, ale v spálni. Keď sa ráno zobudím, je to prvé čo uvidím. Aj keď niekedy na nej zvyknem mať zavesené ponožky." Ešte o niečo strhujúcejšie, než Faster.(30.4.2013)

|| Scenár: Mark Neale | Hudba: Tomandandy | Produkcia: Mark Neale, Pail Taublieb | Distribúcia: Media X International, Inc. | Rozpočet: 1 miliónov $ || Keby som mal kde pozerať MotoGP, tak by som bol jeho fanušíkom. Takto som len pasívnym obdivovateľom Valentina Rossiho a motorkového cirkusu okolo neho. To, čo je pre Formulu 1 Michael Schumacher, to je pre MotoGP Valentino Rossi. Jediný rozdiel je, že zatial čo o Schumacherovi sa ešte nevytvoril kvalitný dokument, Fastest je neuveriteľne napínavým a dobre zostríhaným materiálom so skvelým narátorom McGregorom. Viac takýchto dokumentov! Nasledujúci bude asi o Vettlovi, ale to bude oproti tomuto určite nuda... :D 95% | HD, THX, EN DTS |(24.11.2013)

Skvělý dokument o adrenalinových hrdinech dnešní doby, kteří bojují o přízeň fanoušků na těch nejvýkonnějších silničních motocyklech. Včele výpravy je legendární Ital Valentino Rossi, kterého mě baví sledovat i poslouchat. Dokument nám odkryl pár zákulisních prostorů, detailů i dialogů a mě hodně bavil. Dávám 75%, čtyři hvězdy.(29.10.2017)

Rozpočet $1milión║ Nie som žiadny veľký fanúšik rýchlostných motoriek MotoGP ale toto ma chytilo a bavilo pozerať po celý čas, pútavé podanie s množstvom rozhovorov a dokonca aj strihovo využitej dramatickosti pretekov, skoro porovnateľne dobré ako dokument o závodníkovi na Formule 1 s názvom Senna. /100%/(15.9.2012)

Nie som velky fanda, ale motorky rad pozeram a hviezdu s cislom 46 poznam. Avsak v porovnani s tymito kuskami je to o poznanie slabsie. Ci uz obsahovo alebo emocne. Bohuzial som sa casto stracal medzi mnohymi menami, dalsou havariou, vyhratymi pretekmi alebo flashbackmi, ktore ma skor zmiatli, nez by posunuli dej niekam dalej. A ani ta talianska anglictina velmi nepomohla. Napriek tomu je to vsak stale velmi zaujmava podivana a pre fandu must see film.(17.10.2015)