poster

Hořící keř (TV film)

 • Polsko

  Gorejący krzew

 • Velká Británie

  Burning Bush

Drama / Životopisný

Česko / Polsko, 2013, 2x109 min (Alternativní: 206 min, Televizní verze: 84+72+78 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hrají:

Táňa Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Adrian Jastraban, Patrik Děrgel, Ivan Trojan, Jenovéfa Boková, Denny Ratajský, Ivana Uhlířová, Jan Budař, Stanislav Zindulka, Ondřej Malý, Martin Huba, David Novotný, Alois Švehlík, Jiří Bábek, Miroslav Krobot, Emma Smetana, Taťjana Medvecká, Lukáš Weber, Petra Ben Messaoud, Jakub Zindulka, Bohdan Tůma, Marian Roden, Lukáš Příkazký, Hana Marie Maroušková, Zuzana Truplová, Jana Pidrmanová, Filip Čapka, Martin Sitta, Ivan G'Vera, Ivo Kubečka, Hynek Chmelař, Josef Hervert, Karel Gult, Miroslav Sabadin, Luděk Nešleha, Milan Enčev, Vladimír Kulhavý, Jiří Vobecký, Bořík Procházka, Ivan Řezáč, Claudia Vašeková, Alena Dlouhá, Jiří Kohout, Luboš Veselý, Roman Slovák, Ctirad Götz, Marta Vítů, Petr Franěk, Karel Wiencek, Milena Šajdková, Veronika Janků, Petr Vančura, Jan Battěk, Jan Ekl, Matěj Šámal, Jaroslav Achab Haidler, Petr Bucháček, Diana Šoltýsová, Jiří Tichý, Petr Sedláček, Samuel Spišák, Libor Kovář, Marie Nevrlá, Josef Platz, Rostislav Novák ml., Slávek Bílský, Michaela Procházková, Sebastian Jacques, Tomáš Dianiška, Pavlína Balner, Martha Olšrová, Lukáš Černoch, Zdeněk Klika, Pavla Gajdošíková, Václav Marhold, Hana Strnadová, Lukáš Křišťan, Lukáš Kunz, Jan Plouhar, Jiří George Konečný
(další profese)

Diskuze k TV filmu (540)

<< novější 27 26 25 24 21 14 8 1
  • 16.9.2019  17:13
  votan99
  (hodnocení, komentáře)

  Nebyla chyba respektive rozdíl taky to, že v televizi vystoupila ta jeho holka s prohlášením, že Palach vyzývá k tomu aby to ti další nedělali? Nepamatuju si, že bych něco podobného viděl, naopak to byl ten rozhovor přímo Palacha s doktorkou, kde tohle říká on sám. A v tom filmu to vyznělo tak, že to měl být jakože nátlak ze strany VB, potažmo StB na tu holku, aby to přečetla.

  Jinak já to mám přesně opačně než Zabiak, Palachův osud mě nechává chladným, za mě to prostě není normální čin a vyzdvihování toho v dnešní době je zbytečný už jen proto, že to může inspirovat nějaké frustráty dnešní doby nespokojené s tím jak žijou (pozor, tím neříkám, že Palach byl frustrát, jen že to někoho může inspirovat. Palachův čin má nějaké pozadí, které je už v dnešní době nesrovnatelné). Ale tenhle film mě vtáhnul, možná proto, že se tolik nevěnuje jeho osobě a osudu jako spíš tomu co se dělo potom, potažmo Novému a tomu soudnímu procesu.

  • 23.1.2019  23:25
  ComicBookGuy
  (hodnocení, komentáře)

  24online: Kde přesně hrozí to nebezpečí? Čí je to propaganda?

  • 22.1.2019  10:54
  Beckett51
  (hodnocení, komentáře)

  wtf?

   

  • 22.1.2019  09:42
  24online
  (hodnocení, komentáře)

  Docela by mě zajímalo v čem je Hořící keř jiný než například film Věčný žid, který na zakázku objednal Joseph Goebbels.

  Pro takový film nemá ČSFD kategorii, tohle není jen obyčejný odpad, to je odpad nebezpečný a toxický.

  na příspěvěk reagoval ComicBookGuy
  • 3.9.2018  11:30
  troufalka
  (hodnocení, komentáře)

  Eldrick: Však to není dokument. Nikde není psáno, že přesně takhle do puntíku to bylo. Jde o filmové zpracování podle slutečné události. Ale když se třeba podíváš na fotky z pohřbu Jana Palacha a na fotky z filmu, jsou až mrazivě podobné.

  • 26.8.2018  20:24
  Eldrick
  (hodnocení, komentáře)

  Ruku do ohně, že scény matky ve vlaku a u trafiky s fotkama spálený mrtvoly Palachy se ve skutečnosti nestaly.

  na příspěvěk reagoval troufalka
  • 5.1.2015  17:49
  Zabiak
  (hodnocení, komentáře)

  Tenhle film se mi vůbec nelíbil, nevím proč, ale fakt mě to nechytlo. 

  • 16.9.2014  18:41
  troufalka
  (hodnocení, komentáře)

  Beckett51: To mě napadlo, já chtěla vyprovokovat nějaké další rozšíření. Zdá se marně.

  • 16.9.2014  14:11
  Beckett51
  (hodnocení, komentáře)

  troufalka: že neumí česky

  na příspěvěk reagoval troufalka
  • 15.9.2014  23:55
  troufalka
  (hodnocení, komentáře)

  djmichal01: A co tím chtěl básník říct?

  na příspěvěk reagoval Beckett51
  • 15.9.2014  23:41
  djmichal01
  (hodnocení, komentáře)

  Bylo tam dost chyb ve filmu sledoval ?

  na příspěvěk reagoval troufalka
  • 16.3.2014  11:14
  troufalka
  (hodnocení, komentáře)

  Ravi: Souhlas. Informace je třeba ověřit, jít po zdroji, podívat se na to ze všech stran. Otázkou je zda mohl někdo krevní test zmanippulovat (stačilo nabrat krev nějakému opilci a vyměnit.) Netvrdím, že to tak bylo. KAždopádně ho Agnieszka uvádí v titulcích jako jednu  osob, které je film věnován.

  Pokud bys narazil na něco zajímavého, dej mi prosím vědět, klidně do vzkazů.

  • 16.3.2014  07:07
  Ravi
  (hodnocení, komentáře)

  troufalka: Ten článek jsem doteď nečetl (díky za odkaz). Vím, že kolegyně o článku mluvila a kritizovala ho, protože vychází pouze z jednoho pramene. To je vždycky ošemetná věc, protože práce historika by měla porovnávat mnoho pramenů a dělat syntézu. Kolegyně vychází také ze vzpomínek lidí, z materiálů jiných archivů a z dobového tisku (samozřejmě ke všemu přistupuje kriticky). O Plockovi mnoho nevím, jen to, na co jsem náhodou narazil a co jsem slyšel. Pokud byl ve stavu hluboké opilosti, jak autor tvrdí, tak mi přijde divné, že by ušel přes náměstí takovou dálku bez povšimnutí, koupil v obchodě hořlaviny, napsal vzkazy, stál během činu a pak ještě říkal těm, co ho hasili a převáželi do nemocnice, že to dělá z politických důvodů a prosil je, aby z něho neudělali opilce, že měl jen něco na kuráž. Kolik měl v krvi konkrétně nevím (2,97 je tedy objektivně dost), jen jsem slyšel, že to bylo dle rozborů málo, ale materiály jsem neviděl a tohle mě dost překvapuje (když si to člověk neověří, tak vypadá jak blbec = zde je to vidět na mě v praxi :-D ). Každopádně pár hodin po převozu do nemocnice jej vyslýchali příslušníci VB (zapálil se v 18:10 - ve 21:00 byl výslech, pokud vím). Ti uváděli, že působil střízlivě a mluvil s nimi souvisle a srozumitelně navzdory svému zdravotnímu stavu. A tvrdili to i potom, co Doubka vyhodili. Tak nevím. Kolegyně říkala, že soudě dle svědectví lidí, kteří Plocka znali, zcela jistě alkoholik nebyl. Těžko říct ... ale až někdy budu v ABS, tak se na to určitě podívám. Pamětní desku byl Plockovi v Jihlavě v roce 1990 odhalit Dubček. Je to takové memento pro proreformní komunisty.

  na příspěvěk reagoval troufalka
  • 16.3.2014  05:51
  Ravi
  (hodnocení, komentáře)

  Kobain: bývalý bolševik = modrý pták to mi přijde mnohem pravděpodobnější (přinejmenším bývalý funkcionář SSM = modrý pták). Studenti se sjednotili sami, na to nepotřebovali Havla ... naopak ti spíš z Havla byli smutní, protože nikdy nebyl dost radikální a všechno chtěl řešit smírnou cestou domluv, a tak nerad šel do stávek přes zákazy úřadů, na což studenti kuráž měli.

  • 15.3.2014  16:49
  troufalka
  (hodnocení, komentáře)

  Kobain: Ještě jednou - tohle ke diskuze k filmu. Pokud chceš rozebírat bolševiky a a jakýkoliv ptáky včetně těch modrý, můžeš si založit vlastní diskuzi.

  • 15.3.2014  16:46
  Kobain
  (hodnocení, komentáře)

  V 89tým se havel vymotal z hospody a sjednotil stádo tupých ovcí. Pardon studentů.)

  na příspěvěk reagoval troufalka , Ravi
  • 15.3.2014  16:40
  Kobain
  (hodnocení, komentáře)

  Když si vzpomenu jak za komunistů rudí upozorňovali na hrozbu zpoza hranic, tak to vlastně bylo s amerikou 50:50. Amíci zase nadávali na komunismus a antikomunistická propaganda tam byla horší než tady ty řeči proti americe. Hesla jako zastřel si svého komunistu byly v usa hodně běžný......

  • 15.3.2014  16:36
  Kobain
  (hodnocení, komentáře)

  troufalka: Stačí se podívat na ksichty pravičáků a hned ji mám.)

  • 15.3.2014  16:10
  troufalka
  (hodnocení, komentáře)

  Kobain: Nevím, kde bereš tu jistotu ...:o)

  na příspěvěk reagoval Kobain
  • 15.3.2014  15:19
  jhr
  (hodnocení, komentáře)

  Kobain: Naprosto. 

<< novější 27 26 25 24 21 14 8 1