All.I.Can (festivalový název)

All.I.Can.

Dokumentární / Sportovní / Dobrodružný

USA, 2011, 76 min

prvních 45 minut až na pár hlušších míst moc fajn.. vizuálně, adrenalinově, hudebně.. jenže pak namísto lyžování nastoupí převážně ekologická moudra a další méně záživná "témata" jako lyžující důchodci, domorodci kdesi v Maroku a lyžování vedle silnic, po asfaltu, šutrech, zábradlích a schodech.. ve finále tedy jen 3*(6.1.2013)

Až po shlédnutí All.I.Can dokáže člověk ocenit jak jedinečným dokumentem ve skutečnosti je Art of Flight. All I Can je po všec stránkách povedený dokument. Poutavé záběry, krásné prostředí, povedená hudba, jenže v každém tomhle aspektu je Art of Flight ještě o jeden level výše. Zde autoři nemají tolik zajímavých nápadů a také po hříchu málo využívají first person záběry z kamerky Go Pro a když už jo, tak hned přestřihnou na záběr z helikoptéry. Také bych tolik nehořekoval o globálních problémech. Opravdu skvělý dokument, ale šampion v této kategorii má jiné jméno než All.I.Can.(12.3.2013)

Sherpa Cinema se snazi... Vizualne naprosta bombice, film je doslova nacpan krasnymi zabery (proto take 4 hvezdy), ale pusobi hodne mentorsky, coz me trochu rusilo. Neznat ostatni ski filmy (Claim, In Deep, Hit List), tak bych dala plny pocet, ale takhle proste nemuzu. Btw. take me mile prekvapilo DVA. "Nunovo tango" ted smazim v aute docela pravidelne. Jsem zvedava jaky bude "Into the Mind". Klasicky se nejvic tesim na Kye Petersena!(10.11.2013)

Tenhle dokument mi moc nesedl. Myslím, že hudba se k tomu prostředí vůbec nehodila. A ty trhané záběry mi taky docela vadily. Ale přeci jen je tam kupa sněhu, hory ... a musím dát aspoň 55%. Ráda bych dala víc, ale bohužel. Za celou dobu koukání jsem se s dokumentem nesžila. Hodně jsem se nudila. A nechápala jsem ty jednotlivé kapitoly, jak by do sebe měly zapadat. Podle mě to nemělo moc žádnou souvislost a bylo to dost zmatený. Tento dokument neměl tak skvělou atmosféru jako například Few Words.(2.10.2014)

• Richmond

Tento (ne)film by som radšej ani nekomentoval. Bohužiaľ cítim sa, že musím spasiť niektoré duše a varovať ich pred neskutočnou nudnosťou, ktorou tento film disponuje. Nielenže to bola nuda ale ja sám tento žáner nemám rád. Oceniť však musím a je to mojou povinnosťou: kameru, ktorá bola očarujúca a dychberúca a strih akým sa obrazy prepínali- to bolo neskutočné. Aby som to zhrnul: po tej vizuálnej stránke to bolo ohromujúce. Ale nevidím zmysel točiť film, ktorý nemá pointu ani hlbší význam. Nič vám to nedá. Je to v podstate o pätnástich týpkoch, ktorí zjazdia každý kopec. Wow. Shiffrinová by iste závidela. 40% 2*(22.1.2018)