Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

Guran

Místo nominace na Oscara bych tohleto nominoval na kravinu roku, protože něco tak blbého s takovým slibným hereckým obsazením jsem ještě neviděl! Nevím čím přesně měl film zaujmout, zřejmě svojí tupostí s šílenými písničkami a dějovými zvraty. Zde jsem se chytal za čelo opravdu hodně dlouho. Nulový děj s příšerným scénářem. Herci se možná snaží, ale hrát v takovéto kravině se prostě nedá. ()

derive

Walt Disney naprosto zapoměl na... no na POHÁDKU. Místo toho tam naplácali hudbu z jevištních muzikálů, čímž to nefungovalo nejenom jako pohádka, ale i jako filmový muzikál. Po prvních 15 minutách jsem to musel vypnout. Mám rád muzikály ale tohle bylo přímo ubíjející... Co jiného čekat od režiséra Chicaga, ten člověk si myslí, že v muzikále jsou kostýmy a kulisy důležitější než zpěv a emoce... ()

BardDeLune

No. No dobře. Začátek mne opravdu bavil ale po nějakých 20 minutách to ztratilo svou energii a stávalo se to víc a víc slátaninou, kterou nezachránila ani Meryl. Hudebně, jak to u muzikálů bývá jsem si vybavil další podobné melodie ale to mi nevadí - je to muzikál. Měl opravdu pěknou výpravu, pěkné obsazení (Chris Pine mi tedy moc neseděl a chlapec co hrál Jacka byl vyloženě otravný) ale hlasově jsou všichni výborní (opět ...Chris Pine ?) Nevadí. Ale vesměs nuda - konec už jsem doufala, že se njakým zázrakem utne sám s trochou úcty. ()

darthvader77

Krásný muzikál, který propojuje skupinu pohádek (Červená karkulka, Na vlásku, Jack a fazole, Popelka), má natahované, ale chytlavé písničky a v hlavních rolích skvělé herce, kteří navíc umějí zpívat (Blunt je kus, Streepová vynikající). Naneštěstí, teď musím obrátit list směrem ke špatným stránkám filmu. Johnny Depp se na plátně objeví jen na 10 minut!!!!!!!. Jeho jméno tu je čistě k tomu, aby se mohlo vyjímat na plakátě. Dost naštve, když je tady na webu uveden jako druhý v pořadí. Navíc jeho postava vlka, byla jediná, která měla ve filmu jen DVĚ!!! scény. Tohle teda od tvůrců považuji za klamavou reklamu a flusanec lávy do obličeje diváka. Druhou věcí je délka, jak jsem již napsal zhruba kolem hodiny to působí hrozně utahaně, kdyby film skončil během svatby a zkrátil se o 30-45 minut vůbec bych se nezlobil. Protože pak se objeví obryně a celé to jde totálně do háje. Postavy začínají najednou bez zjevné příčiny umírat jako mouchy nebo mizet jako rumová bábovka na setkání anonymních alkoholiků (princ, čarodějnice) a konec dosti divný, který vlastě nic nezakončuje a člově toho moc nepochopí. A asi největším problémem je absence pořádného humoru. Škoda potenciál obrovský, ale stejně za tu atmosféru (fantasy zbožňuji), za vynikající Meryl Streep a za tu hudbu to dotlačím do slabšího průměru, byť je to zhruba 2,6 hvězdičky a odráží se v tom skutečnost, že to je můj první muzikál, takže nemám s čím srovnávat. i tak nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. ()

Kimkong

Kombinace několik klasických pohádek v poněkud temnější atmosféře. Princové vypadají jak úchylové, popelčiny sestry jako kurvy. Herci zpívají velice dobře, ale texty jsou nezajímavé. Poslední půlhodina je hodně nečekaná, ale nemusela být vůbec. Jíž tak hodně překombinované pohádky se ještě více propletly aby co možno nejvíce postav zemřelo a nenastal šťastný konec. Z muzikálů co jsem viděl, je tenhle spolu s bídníky nejslabší. ()

AnnaMae

Neočekávala jsem nic (jen jsem chtěla vidět Meryl Streep jako čarodějnici), tak jsem byla příjemně překvapena. Příběh propojuje několik pohádek, které paroduje (nebo možná prostě jen ukazuje pravdivě) a z jejich hrdinů dělá normální lidi. Takže v něm vlastně nejsou žádný kladný postavy. A ani čistě záporný. Takovej filosofickej podtext, řekla bych. Většina postav je skvěle zahraná (překvapila mě hlavně Emily Blunt) a navíc všichni fakt dobře zpívají. Písničky ve filmu jsou krásné, jejich texty jsou místo přímo perfektní, a uvíznou vám hlavě (zůstává otázkou, je-li to výhoda nebo naopak ;-)). Film má v sobě zkrátka jakési kouzlo, díky kterému na něj nezapomenete hned po shlédnutí. Za kouzlo, vtip, hudbu a texty tedy dávám 4* a kdo má rád Meryl, nechť si za její čarodějnici připočítá pátou. „I'm not good, I'm not nice, I'm just right.“ ()

carodejb

Mám len tri problémy s týmto muzikálom (povedal človek, ktorý neznáša muzikáli) : 1. Je to muzikál. To znamená, že to čo sa dá jednoducho povedať sa spieva 10 minút. Pri čom príbeh to nepotrebuje, vystačí si aj bez spevu. Ale to je môj osobný problém. 2. Meryl Streep je hrozná. To bez debaty. 3. Pointa. A teraz nad tým budem príliš premýšľať. Nie, tá je dobrá. Je zaujímavé vidieť rozprávky, ktoré fungujú aj samostatne, ako sa ovplyvňujú. A ako pokračujú. Pointa - naše činy majú dôsledky - je v súčasnom prevedení mýtov a rozprávok vzácna. Filmov o zodpovednosti pre deti je málo. Čo mi teda vadilo, bolo, že na konci táto správa bola mierne popretá. Film jednoducho hovorí - áno, naše skutky majú dôsledky a áno, ovplyvňujú druhých ľudí aj keď si to možno neuvedomujeme a áno, nikto nie je vyslovene zlý ani dobrý, všetko jeden uhol pohľadu, ALE keď urobíš niečo zlé, stačí povedať, že to bola chyba a tým to končí. Nestotožňujem sa s poslednou časťou vety. Všetky postavy celý film niesli dôsledky, vyrovnávali sa so zodpovednosťou a boli za zlé skutky aj patrične trestané. Ale keď dôjde na hlavných hrdinov a ich prečiny je im zázračne odpustené a vražda je zrazu morálna. Dobre, dobre. Možno trochu nafukujem. Ale Jack, zlodej, vyšiel zo všetkého hrozne naľahko. Nemôžete dieťaťu povedať na jednej strane, že ak niečo vyvedie, bude za tým čosi nasledovať a na druhej strane, že ak si to vie samo pred sebou zdôvodniť, je v poriadku vyvádzať. Páči sa mi snaha o ambivalentnosť, popieranie toho že ľudia sú len zlý a len dobrý, ale nikde nezaznie, že keď opakujeme zlé skutky stávame sa viac zlými ako dobrými. Práve myšlienka, že ja som vždy ten čo je v pohode a všetci ostatný sú zlý je to čomu sa film 80% času vzpiera a na konci to poprie tým, že ju vyslový. Popiera kolektívnu vinu. Hrozná chyba. Nie veľká, lenže pôsobí to celé potom nedotiahnuté. Ale inak hej, ja som sa bavil, super film. ()

zuzanara

Proč si pokaždé provedu tu špatnost, že jdu do filmu bez přečtení komentářů, abych si nezkazila překvapení? Into The Woods je jedním z nejhorších, nejpříšerněji napsaných filmů (a adaptací Broadwayských muzikálů), jaké jsem viděla. Tento efekt umocňuje obrovský nepoměr mizerné kvality látky a velké kvality kulis, kostýmů, CGI a...Meryl Streep. Scénář je jednou z nejhorších hovadin, s jakými jsem se kdy setkala, a abych nevnucovala potenciálním divákům vlastní názor, pokusím se scénář bodově vyložit: Disney film je pokusem o fúzi vícera klasických pohádek podle jakéhosi muzikálu. Vše začíná krizí tlustého pekaře a jeho ženy, kteří spolu mají vlažný vztah. Nemohou počít dítě v důsledku kletby čarodějnice. Tato čarodějnice je adoptivní mamčou nádherné sestry tlustého pekaře, která v naprosté pohodičce žije uprostřed bažin ve věži, dokud se nezamiluje do prince a nechce ven. Čarodějnice prince samože zbaví zraku. Ani princ ani Rapunzel nemají ve filmu žádný charakter, netýká se jich žádný děj, prostě tam nějak jsou. Zpět k pekaři: obdrží od čarodějky nákupní seznam obsahující hučku Karkulky, bílou krávu, Popelčin střevíček a žluté vlasy, aby jeho žena mohla otěhotnět. Malá Karkulka jde lesem, kde narazí na debilního pedofilního kanibala Johnyho Deppa oblečeného v kancelářském obleku a klobouku. Není jisté, zda ji chce jen sežrat nebo jí provést něco víc. Pekař Deppa rozřeže a sežranou Karkulku zachrání. Ta mu hučku věnuje s dojemným dětským úsměvem a slovy "to je v pořádku, babička mi udělá novou z kůže zabitého vlka". Ve zbytku filmu děvčátko skutečně nosí Deppa staženého z kůže, z něhož je najednou pěkný kožich, a vyhrožuje všem od lidí po obry svým kapesník nožem. Pak je tam kluk, fazole, obři, whatever. Matku kluka zabije královský vyvolávač, za což se chce dítě pomstít, ale pekař ho přemluví to nedělat se slovy "nechápeš to, někdy se věci prostě stanou, nech to plavat, svět není fér". Mezitím prodělává Popelka krizi identity a není si jistá, zda by měla nechat stopu ke svému nalezení brutálně nechutnému oplzlému princi, který o lásce zpívá spolu s druhým -tím, co leze do věže- princem na vrcholku vodopádu a rvou si košile a vůbec. Když se snaží najít Popelku se střevíčkem, macecha svým dcerám usekne palec a patu s patřičným zvukovým doprovodem, a když zamilovaný pár odchází, Popelčini nohsledi ptáčci jdou věrně vyklovat oči macešiným dcerám (vtipné je, že Popelka později řekne, že ji poslouchají - kdo jim to asi poručil...). Mezitím se čarodějnici podaří dostát svého a za odměnu vypoukne pekařově ženě pod šaty za vteřinu devítiměsíční břicho a v další scéně má už dítě. Princ, který si Popelku se slovy "ty jsi má životní láska" vezme, pět vteřin nato v lese sbalí fyzickým nátlakem a nechutnými hláškami tuto pekařovu manželku, která se do něj zamiluje, mají pár divných líbacích scén, žena pak spadne ze skály a umře. Pekař se samozřejmě ve stejném momentě sblíží s Popelkou, která zpochybňuje své manželství s princem a dá mu vzápětí kopačky s tím, že se k sobě nehodí. Princ se slovy "byl jsem vychován být okouzlující, ne upřímný", odchází balit další pekařky. Aniž by pekař tušil, že mu umřela žena, v pohodičce je s Popelkou, Karkulkou a fazolovým klukem. Tento chlapec hozením minikamínku na čelo obryně způsobí její smrt, zatímco Karkulka prožívá v lese existenční krizi ohledně toho "že vždy chtěla učinit svou rodinu hrdou a nyní se chystá někoho zavraždit". Ačkoliv Karkulka nemůže najít svou rodinu a neví, jak na tom jsou, v pohodě je považuje za mrtvé a stěhuje se k pekaři domů s osiřelým fazolovým klukem a Popelkou, která nabídku přijímá se slovy "stejně si úklid docela užívám!". Celý scénář je přitom bohužel stejně nebo více debilní jako tento můj popis a kvalitativně jej lze přirovnat k mým starým slohovkám ze základní školy, kde mi došel čas, nápady a papír a musela jsem rychle splácat všechny dějové linie do kupy, aby to působilo promyšleně. O to smutnější je, že byl takový scénářový balast podpořen kostýmy skvělé Coleen Atwood, hereckým výkonem brilantní a okouzlující Meryl Streep (jedna hvězdička), která byla jediná herečka ve filmu, které jsem zobala z ruky každé slovo, kvalitní CGI a mohutnými kulisami. Upřímně a s dobrým úmyslem doporučuji se na film v životě nepodívat, nestojíte-li o hromadu WTF momentů, znechucení nejoplzlejším princem v dějinách filmu nebo šok z debilní dějové linie. Odpor k muzikálové formě je pak už jen mým osobním problémem, na druhou stranu kdykoliv vidím dobrý muzikál (Sweeney Todd, Rocky Horror...), umím jej ocenit a na tento odpor si prakticky nevzpomenu (pokud zrovna někdo se zoufalým křečovitým úsměvem nekráčí ke kameře v grandiózním finále nějakého divného songu). Dodatečná zajímavost na závěr: je podle mně naprosto fascinující, že někdo pustil do kin snímek, jehož střihač musel být opilý, zfetovaný nebo idiot, protože návaznost děje někdy tak zoufale pokulhává, že si leccos nevyřčeného musíte domyslet, abyste se chytili (nebo jsem místy nevědomky upadala do kómatu, což by tyto propasti vysvětlilo). () (méně) (více)

Mr.Ward

Mělo to velký potenciál, ale bohužel, nevyšel. Jediné co je dobré je herecký výkon Meryl, víc nic. Celé je to neskutečně utahané a nudné. Chtěl jsem dát z milosti 3 hvězdy, nakonec nedám, vzhledem k tomu, že zklamání je opravdu velké. ()

candie254

Sondheima mám dost ráda (nicméně není pro všechny, není moc melodický), ale tohle zfilmování se až tak nepovedlo. Možná kdyby film nezaštiťoval Disney a udělalo se to daleko tajemnější a ne tak pohádkové, tak by to stálo za to... Takhle to zůstalo na půli cesty. Tento film držela hlavně Emily Blunt a Anna Kendrick. Chris Pine taky pozitivně překvapil. Meryl je boží, ale tady mě až tak nevzala a nominaci na Golden Globe a Oscara úplně nechápu. ()

AneMKa

Úžasná Emily Blunt, Meryl Streep a Daniel Huttlestone. Malý prostor pro Johnny Deppa, výtvarná stránka perfektní. Propojení pohádek se zdařilo, naprosto nechápu srovnávání s naprostou nulou Tři bratři. Jen konec se mi až tolik nelíbil. Mohl být zajímavější.. ()

elanista1

Slabučké ako čaj. Zo začiatku som pristúpil k tomuto zaujímavému nápadu pospájať viaceré rozprávky z detstva do modernej podoby, ale dlho som nevydržal,...v žiadnom prípade to nie je film na 2 hodiny. Po prvej, druhej slabej pesničke som si ešte klamlivo nahováral, že to bude pekné a sem-tam si aj dupnem nohou do rytmu, ale pochopil som, že všetky piesne sú úplne rovnaké a treba povedať, že aj otravné. Muzikál bez pesničiek je o hovne, a celý film, okrem pár minima scén, bol podobný. ()

xzajox

Muzikál, a napriek obsadeniu celkom otravný. Dobrú kvalitu textov a choreografie som prestal oceňovať ešte pred polovicou, keď mi začala dochádzať trpezlivosť. Nápad spojiť niekoľko rozprávok do jednej a vzájomne ich prekrížiť sa mi páčil, väčšina hercov podala dobré výkony. Herecké aj spevácke/básnicke. No zaujímavosť príbehu bola loptou do vlastnej brány. Tak veľmi som chcel vedieť ako to bude pokračovať, čo sa stane, kto s kým sa stretne, že mi tie zdĺhavé opakovacie básňo-piesne riadne liezli na nervy. "Into the woods... into the woods" KU*VA, viem že ideš do lesa, tak už o tom nespievaj!!! "Into the woods..." och nie!!! Myslím, že toto povie za všetko. Ak máte trpezlivosť, obľubu v básňach, piesňach, v choreografii, a zaujal Vás obsah príbehu, budete spokojní. Každý z týchto bodov, ktorý na Vás nesedí pravdepodobne filmu uberie hviezdu z Vášho hodnotenia. U mňa 40% - 2* ()

George.Camel

Ty čtyři pohádky neměli plácat dohromady. A už vůbec ne jako muzikál. Ač hvězdně obsazen, jsem tenhle film nedokoukal. Muzikál patří na divadelní jeviště, ne do filmu. Škoda, ale u mně tenhle film propadl. ()

Mooney21

Mám rada rozprávky. Mám rada muzikály. Ale toto nejako nešlo dokopy, chýbala tomu iskra. Len som čakala, kedy to skončí. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, boli kostýmy Meryl Streep a Johnnyho Deppa. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)