Shamwari - život v divoké přírodě

• Česko Shamwari: Divoký život (více)
Velká Británie, 2008, 20 min

Režie:

Lyndal Davies

Pro většinu lidí je africké safari celoživotním snem. Pro tým přírodní rezervace Shamwari Game Reserve oceněný několika cenami jde o každodenní práci. Ve druhé sérii pořadu Shamwari kamery Animal Planet opět doprovází úžasnou práci velmi neobyčejné skupiny lidí, kteří pracují a žijí v rezervaci. Jejich kancelář tvoří přes 25 000 hektarů nedotčené přírody, v níž žijí nejzajímavější zvířata světa, včetně slavné velké pětky. V první epizodě tohoto 13dílného seriálu potřebuje mládě antilopy nouzově ošetřit, správci si hrají na schovávanou se žirafami a veterinář Johan odebírá krevní vzorky malým lvům bílým. Budou s ním spolupracovat? (oficiální text distributora)

SOLOM.

Jeden z nejpěknějších dokumentárních seriálů, které jsem měl možnost vidět. Nádherná příroda i divoká zvířata a díky pracovníkům Shamwari Game Reserve mají diváci šanci vidět nezapomenutelné scenérie (ať už porody, přesuny – uspávání zvířat, atd…). Pokud si člověk potřebuje oddechnout a neuspokojí ho ta kupa dementních televizních seriálů na českých kanálech, nebo jihoamerické telenovely, tak tohle je dobrá volba. Netrvá to moc dlouho a divák má šanci vidět spoustu zajímavých věcí z divoké přírody. ()