poster

Hrdinové

 • španělský

  Héroes

 • španělský

  Herois

 • anglický

  Heroes

Drama

Španělsko, 2010, 104 min

 • Koral11
  ****

  Tento film jsem jednou náhodně viděla v televizi a velmi se mi líbil. O přátelství jedné dětské party a jejich letním dobrodružství.. a samozřejmě i o prvních dětských láskách. Španělsko jako země se mi moc líbí, prostředí a příroda zde ve filmu je krásná. :) Na konci ukápla nejedna slza. A jako tečka na konec krásná hudba Forever Young. To by asi občas chtěl být každý..ale čas se nezastaví. :)(4.8.2019)

 • Ukrizku
  ***

  Sázela na jiného chlapce. To ty brýle! Ale nakonec na tom nesejde, který z nich náhodou jede kolem. Protože ta cesta je celá přitažená za vlasy. Dětská interpretace světa však byla nadstandardně zábavná, napínavá a romantická. Jasně převyšovala tu část s dospělou road movie. Ta v podstatě nikam nevedla, byla rozpačitá, nijaká, zbytečná.(14.3.2020)

 • lenuse
  ****

  Další úlovek z knihovny Institutu Cervantes. Obchodník má namířeno na důležitou schůzku. Projíždí krajinou, kde jako malý kluk trávil prázdniny. Nejapný vtip party dětí hrajících si na poli a setkání s dívkou Cristinou mu dokonale zkříží plány a vyvolá spoustu nostalgických vzpomínek na léto někdy oprostřed osmdesátých let 20. století. Jak tak prázdninové vzpomínky z dětství plynuly, napadlo mě, zda se nedívám na španělského Benjamína dúfu, ale zároveň jsem věřila, že se dospělý Xavi setkává se svou dětskou láskou.(26.2.2012)

 • DonBraso
  ****

  Začátek trochu rozpačitý,kdy jsem to pomalu vzdal a chtěl vypnout,protože to vypadá na hodně dětskou dramtickou sondu někde na prázdninách.Postupem času jsem tomu přišel na chuť a díky tomu,že film má dvojí dějovou linku,tak to začíná i zajímat.Ze začátku mně bylo škoda,že současná dějová linka je tak krátká.Bohužel zde se toho moc nedozvíte a jen tak plyne čas na to,aby se příběh odehrával hlavně v minulosti jako malé děti.Síla snímku stojí na tom,že tohle jsou prázdniny.Není tu žádná vata ani žádný dechberoucí momenty,kromě jednoho smutnýho,který je hodně velkým překvapením a ještě si diváka chce nechat u filmu,aby se právě přetavil v to,kdo to vlastně v tom voze je.Sice zde ty jména uslyšíte,ale když ne jako já,tak překvapeni budete.Není to určitě drama film,který by šel až na kost.Nějaký vysvětlení ani nehledejte a neptejte se proč.Možná právě v tý jednoduchosti příběhu je ta síla.75%(21.5.2020)

 • Ryuuhei
  ****

  Tak jsem zasedl k tomuto filmu s tím, „že to bude asi blbost, ale stejně nemám nic lepšího na práci“. A opět se ukázalo, že takovýto slepý tip bývá trefou do černého. Na Španělskou produkci překvapivý nadstandard. Příběh podán citlivě a emotivně. Prostředí úžasné - prostě Španělské vnitrozemí. A konečné propojení dvou časových linek docela nečekané. Zkrátka, celých 100 minut mě udrželo v pozornosti a vtáhlo svou neobyčejnou atmosférou. A to podkreslení osmdesátkovou hudbou? Výtečné. Jen rozjezd byl slabší a nejistější. 90%(11.4.2018)