Hrdinové

• španělský

Herois

Heroes

Španělsko, 2010, 104 min

Tento film jsem jednou náhodně viděla v televizi a velmi se mi líbil. O přátelství jedné dětské party a jejich letním dobrodružství.. a samozřejmě i o prvních dětských láskách. Španělsko jako země se mi moc líbí, prostředí a příroda zde ve filmu je krásná. :) Na konci ukápla nejedna slza. A jako tečka na konec krásná hudba Forever Young. To by asi občas chtěl být každý..ale čas se nezastaví. :)(4.8.2019)

Sázela na jiného chlapce. To ty brýle! Ale nakonec na tom nesejde, který z nich náhodou jede kolem. Protože ta cesta je celá přitažená za vlasy. Dětská interpretace světa však byla nadstandardně zábavná, napínavá a romantická. Jasně převyšovala tu část s dospělou road movie. Ta v podstatě nikam nevedla, byla rozpačitá, nijaká, zbytečná.(14.3.2020)

Další úlovek z knihovny Institutu Cervantes. Obchodník má namířeno na důležitou schůzku. Projíždí krajinou, kde jako malý kluk trávil prázdniny. Nejapný vtip party dětí hrajících si na poli a setkání s dívkou Cristinou mu dokonale zkříží plány a vyvolá spoustu nostalgických vzpomínek na léto někdy oprostřed osmdesátých let 20. století. Jak tak prázdninové vzpomínky z dětství plynuly, napadlo mě, zda se nedívám na španělského Benjamína dúfu, ale zároveň jsem věřila, že se dospělý Xavi setkává se svou dětskou láskou.(26.2.2012)

Začátek trochu rozpačitý,kdy jsem to pomalu vzdal a chtěl vypnout,protože to vypadá na hodně dětskou dramtickou sondu někde na prázdninách.Postupem času jsem tomu přišel na chuť a díky tomu,že film má dvojí dějovou linku,tak to začíná i zajímat.Ze začátku mně bylo škoda,že současná dějová linka je tak krátká.Bohužel zde se toho moc nedozvíte a jen tak plyne čas na to,aby se příběh odehrával hlavně v minulosti jako malé děti.Síla snímku stojí na tom,že tohle jsou prázdniny.Není tu žádná vata ani žádný dechberoucí momenty,kromě jednoho smutnýho,který je hodně velkým překvapením a ještě si diváka chce nechat u filmu,aby se právě přetavil v to,kdo to vlastně v tom voze je.Sice zde ty jména uslyšíte,ale když ne jako já,tak překvapeni budete.Není to určitě drama film,který by šel až na kost.Nějaký vysvětlení ani nehledejte a neptejte se proč.Možná právě v tý jednoduchosti příběhu je ta síla.75%(21.5.2020)

Tak jsem zasedl k tomuto filmu s tím, „že to bude asi blbost, ale stejně nemám nic lepšího na práci“. A opět se ukázalo, že takovýto slepý tip bývá trefou do černého. Na Španělskou produkci překvapivý nadstandard. Příběh podán citlivě a emotivně. Prostředí úžasné - prostě Španělské vnitrozemí. A konečné propojení dvou časových linek docela nečekané. Zkrátka, celých 100 minut mě udrželo v pozornosti a vtáhlo svou neobyčejnou atmosférou. A to podkreslení osmdesátkovou hudbou? Výtečné. Jen rozjezd byl slabší a nejistější. 90%(11.4.2018)