Hrdinové

• španělský

Herois

Heroes

Španělsko, 2010, 104 min

Další úlovek z knihovny Institutu Cervantes. Obchodník má namířeno na důležitou schůzku. Projíždí krajinou, kde jako malý kluk trávil prázdniny. Nejapný vtip party dětí hrajících si na poli a setkání s dívkou Cristinou mu dokonale zkříží plány a vyvolá spoustu nostalgických vzpomínek na léto někdy oprostřed osmdesátých let 20. století. Jak tak prázdninové vzpomínky z dětství plynuly, napadlo mě, zda se nedívám na španělského Benjamína dúfu, ale zároveň jsem věřila, že se dospělý Xavi setkává se svou dětskou láskou.(26.2.2012)

Pohled na skupinku kamarádů, jejichž bezstarostný život plný dobrodružství a zábavy, naruší tragédie. Zbytečně nevýrazné, bez "větších" nebo pamětihodných scén, ale na jedno podívání slušné a nenáročné drama, pro celou rodinu.(29.10.2013)

Tento film jsem jednou náhodně viděla v televizi a velmi se mi líbil. O přátelství jedné dětské party a jejich letním dobrodružství.. a samozřejmě i o prvních dětských láskách. Španělsko jako země se mi moc líbí, prostředí a příroda zde ve filmu je krásná. :) Na konci ukápla nejedna slza. A jako tečka na konec krásná hudba Forever Young. To by asi občas chtěl být každý..ale čas se nezastaví. :)(4.8.2019)

Dlouho jsem nechápal, co ty dva příběhy spojuje, ale ten konec byl úžasný. Krásná odpočinková romantika (až na tu tragédii v závěru, ale ta k tomu patřila), prázdninový příběh party pěti dvanáctiletých dětí se smutným koncem,, ale optimistickým závěrem. Možná to trošku utrpělo tím, že věkový rozdíl po letech až na Kristýnu nebyl nějak patrný. Film trošku pro děti, ale i dospělému s prokvetlými skráněmi měl co říci. A tak jsem nakonec uronil pár slz po té havárii a potom zase při shledání po letech proloženém překrásnou písní Forever Young...(18.3.2018)

Tak jsem zasedl k tomuto filmu s tím, „že to bude asi blbost, ale stejně nemám nic lepšího na práci“. A opět se ukázalo, že takovýto slepý tip bývá trefou do černého. Na Španělskou produkci překvapivý nadstandard. Příběh podán citlivě a emotivně. Prostředí úžasné - prostě Španělské vnitrozemí. A konečné propojení dvou časových linek docela nečekané. Zkrátka, celých 100 minut mě udrželo v pozornosti a vtáhlo svou neobyčejnou atmosférou. A to podkreslení osmdesátkovou hudbou? Výtečné. Jen rozjezd byl slabší a nejistější. 90%(11.4.2018)