Legenda o vraždícím strašákovi (TV film)

Scarecrow

Horor / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 84 min

Dve hrdličky sa išli pobaviť do stodoly ale našli tam len smrť.Už ten začiatok naznačoval že tento film bude mat lacný look a škoda že to poviem ale držal si to po celú dobu filmu.A mrzí ma to aj preto že som sa na tento film veľmi tešil a to hlavne preto že strašiaci patria do mojej oblúbenéj skupiny zlých týpkov.Ale mám aj pozitívum,kukuričné pole a ďaleko ďaleko nič a pár ľudí uviaznutých v jednom starom dome a v okolí výčina niekto krvilačný.To znie strašidelne a v tomto prípade to tak aj je.Je tu veľa nedomyslených a nelogických scén.Strašiaci vôbec nepripomínali strašiakov ale niečo iné očividne digitálne a filmu to znižuje úroveň.(4.9.2014)

Nesľuboval som si veľa od Scarecrowa a o to viac som bol potešený. Hneď na začiatku film naberie tempo a udržiava si akciu až do samotného záveru. Žiadne zbytočné naťahovačky a primitívne rozhovory, proste tam strašiak (ktorý bol mimochodom tiež celkom fajn spravený) nabehol a začal sa hon na mačku a myš. Tiež sa mi páčilo prostredie opustenej farmy, kukuričné pole a stará stodola. Lepšie *(17.9.2014)

Na TV film až překvapivě zábavnej kousek. Celej film je plnej příjemných překvapení - akce hned od začátku, takže žádnej pomalej rozjezd, velké množství sympatických postav (dá se fandit šesti postavám, to se u slasheru vidí málokdy) , strašák nevypadá směšně, naopak je docela dobře udělanej, několik scén je skutečně napínavých, film má dobrou atmosféru a jako bonus - tvůrci jen tak někoho neušetří a i vraždy jsou celkem pestré. Suma sumárum opravdu milé překvapení, dost mrtvol, film nenudí ani chvilku, takřka celou dobu se něco děje, postava strašáka je vidět celej film a stopáž není zbytečně natahovaná. Za málo peněz, hodně muziky a já se zaměřím na Sheldona Wilsona rozhodně více než dosud.(9.12.2016)

• zolo23

Scarecrow sa nevyhýba žánrovým klišé typu : opäť neštartuje auto, opäť nemáme signál na mobil, opäť sa niekto pri úteku potkne a pod. Na týchto veciach sa už len potmehútsky bavím, inak to nemá zmysel. Strašiak nieje strašný a je na škodu, že bol vytvorený pomocou CGI. Takto vyzerá skôr smiešne, nedôveryhodne...radšej mohli zamaskovať nejakého herca , bolo by to aspoň o chlp stráviteľnejšie. Viď napr. Jeepers Creepers. Chápem, je to "len" TV film, ale celé mi to pripadalo strašne hlúpe.(3.1.2014)

Celkem koukatelný horor, který nenudí a od začátku se pořád něco děje. Sice jsem se bál, že to bude nějaká blbost o strašidle co ani neuvidíme, ale naštěstí, to hned od bylo o něčem jiném , Většina filmu se odehrává za dne, což je dobře, nemusíme sledovat jen černou obrazovku. Herci taky ujdou, puberťáci se chovají jak mají a jsou na ránu. Nelogičnosti tam jsou, ale to asi ve většině podobných hororů. Naštěstí prakticky všichni zařvou což je dobře.(12.10.2016)