poster

Vstupenka do francouzského podsvětí (TV film)

 • Francie

  Revealed: France Criminal Underworld

Dokumentární / Krimi

Francie, 2010, 58 min

 • dwyane
  ****

  Rozhodně zajímavej dokument, kterej stojí za to vidět, když se na něj narazí v tv apod. Souhlasím s komentama: Nechápu čemu tahle medializace slouží...když se na to normální člověk kouká, tak může být jen nasr***j, co tam dělaj a co si dovolej. Jednu hvězdu navíc přidávám za kameramana/dokumentaristu, kterej musí mít ale koule, když tohle všechno podstoupil.(19.3.2012)

 • kebom
  **

  Nejde samozrejme o žiaden vrchol zločinu, ale o drobných zločincov a "zlých chlapcov" sídlisk a predmestí. Detinské reči a predvádzanie zbraní obchodníkom so zbraňami v lese sú toho dôkazom, Síce zaujímavý pohľad, ale fakticky do tých najnižších radov dílerov (nie feťákov), zlodejov (z ktorých niekoľkí si vzali príklad z filmov) a obchodníkov - malých rýb. V každom prípade zbytočný návod...(13.3.2012)

 • Marek1991
  ***

  Dokumentaristi urobili najväčší krok k dobrému dielu tým, že získali tú možnosť sa dostať to vnútra mafie, mnohé zistili, no tým by nejaké pozitíva v mnohom aj skončili. Oceňujem, že v niektorých momentoch neprejavili strach, no zaujímalo by ma, čo by sa stalo, ak by ich zatkli. Dokument sa venuje podľa mňa skôr tomu ozaj nízkemu stupňu hierarchie zločineckých organizácií a nie je ani nejak detailný, no priemerného diváka určite zaujme mnohými prvkami, podľa mňa najmä v úvode, či na záver.(9.10.2015)

 • borsalino
  ****

  Tak to mě dostalo, konečně realita a žádná hra - krást auta, převážet drogy přes hranice třech států, obchodovat se zbraněmi skoro v přímém přenosu a přitom veřejně ukazovat, jak na to a ještě jak se vyhnout policii nebo minimalizovat riziko. Jeden by skoro měl dojem, že jde o chudáky, které společnost donutila k tomu, co dělají, a proto v noci nemohou spát ve své posteli a poslouchat chrápání své ženušky. Ale to je jen část pravdy - druhou částí je, že jde o výnosný obchod, ve kterém se dá vydělat hodně peněz, a proto to dělají. Nikdo se přece zločincem nerodí. Pro ČR navrhuji, aby se ze státního rozpočtu uvolnily nějaké peníze a například Renč by mohl točit instruktážní videa, pomocí kterých by si zločinci mohli vylepšovat svoje znalosti a získávat novou inspiraci pro další zločiny. Konec vylámaným zámkům nebo rozbitým okýnkům u aut - nyní nově, čistě a bez poškrábání :)(31.12.2014)

 • Johny303
  *****

  Naprosto skvělý dokument, otevírající běžnému divákovi svět, kam se normálně nikdy podívat nemůže (nechce) - mezi téměř všechny vrstvy francouzské spodiny (dá-li se tak těm vychytralým zmetkům, vydělávajícím hodně slušné peníze říkat) od zlodějů aut až po drogové dealery a překupníky zbraní. Do detailu je zde vylíčeno, jak to při jejich nelegálních akcích chodí, co dělají ve chvílích, kdy zrovna nelegální činnost nepáchají a v závěru pořadu jsou divákovi vylíčeny i osudy hlavních (anti)hrdinů z nichž né všichni před spravedlností dokázali utíkat věčně... Oceňuji ochotu a odvahu tvůrců dokumentu, že se svého nepohodlného a částečně i nebezpečného úkolu zhostili tímto naprosto vynikajícím způsobem.(22.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace