Vstupenka do francouzského podsvětí (TV film)

• Francie

Revealed: France Criminal Underworld

Dokumentární / Krimi

Francie, 2010, 58 min

Musím pochybovať či su takýto kriminálnici natolko hlúpi, že by sa nechali filmovať pri svojich protizákonných aktivitách.(25.4.2012)

• kebom

Nejde samozrejme o žiaden vrchol zločinu, ale o drobných zločincov a "zlých chlapcov" sídlisk a predmestí. Detinské reči a predvádzanie zbraní obchodníkom so zbraňami v lese sú toho dôkazom, Síce zaujímavý pohľad, ale fakticky do tých najnižších radov dílerov (nie feťákov), zlodejov (z ktorých niekoľkí si vzali príklad z filmov) a obchodníkov - malých rýb. V každom prípade zbytočný návod...(13.3.2012)

tenhle dokument nádherně ukazuje, kterak i bez inteligence dostatečné lze velký balík vydělat, jeho síla je v tom, že nám dá nahlédnout do mysli toho daného zločince a nás je pak vynést soud nad jeho blbostí(5.2.2013)

Vcelku zajímavý pohled mezi zločince, ale že by to byl nějak zvlášť kvalitní dokument, to se říct nedá.(13.3.2012)

Nářezový dokument:) Zajímalo by mě, jak se může nějaký novinář dostat až do samotného centra francouzského podsvětí. A ještě s těmi nejpovolanějšími průvodci, jací mohou být. Samotná zločinecká elita. Možná jim něco zaplatili nebo tak:) Rozhodně vysoce zajímavý a podnětný dokument, kde se my, diváci, dostáváme přímo až do samotných "akcí" jednotlivých týpků. Když hovořil maník, který je expertem na přepadání obrněných transportů a probíhaly ukázky z jedné jeho akce, říkala jsem si, že je až nápadně podobná, technikou i postupy, užitými ve filmu Nelítostný souboj. A hle. Chlapík poté bez okolků přiznal, že právě tento film se stal jeho inspirací, že do detailů vysledoval veškeré techniky a vše poté začal užívat i v praxi:) Jinak jsem přemýšlela, že toho novináře klidně mohli oddělat, i s celým štábem:) Ale to by nejspíš neudělali. Je vidět, že to jsou naprostí profíci a že je pro ně výzvou zprostředkovat své metody obecenstvu:)(15.3.2012)