poster

V Lysicích na zámku (TV film)

Dokumentární

Československo, 1972, 39 min

Scénář:

Ivan Stříteský
 • Mariin
  ***

  V pořadu je možno vidět snaživého památkáře Jiřího Paukerta - Kuběnu (pozdější primadonu polistopadové kultury), jehož reportér úsměvně nazývá "soudruhu doktore".(18.3.2012)

 • troufalka
  ***

  Po soudobých kusech je celkem roztomilé vidět tuto starožitnost ... Černobílou fotografii mám ráda ve filmech, u je dokumentu chybějící barvnost na škodu, tady se oko moc nepokochá. Docela rušivě působily zásahy redektora, který pořád vstupoval do komentáře. Mnohem lepší vidím psaný odbrný komentář, který do záběru čte zkušený herec. Inu v 70. letech se točili jiné dokumenty, než jsme dnes zvyklí. Že, soudruzi diváci?(29.7.2018)

 • igi B.
  *

  >Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně...< . . . Jojo, vidět režimem >krutě pronásledovaného< "soudruha dokrora" (...přemíra >soudruhování< mezi soudruhy mi způsobovala bolení až skoro tenze napětí tlaky...) Kuběnu, kterak si přikakává se soudruhem redaktorem na téma "štafírování" a jiné odborné činnosti péče socialistického státu o národněkulturní památky, zatímco tyto ve své době až na výjimky mohutně chátraly - a sledovat další soudruhy z oblastě kultůry a restaurátory a jiné úžasné řemeslníky při činu (například to prase, co >zlatilo< židličce nožičku a přitom mu tam kapal nějaký šlem na čalounění!), to byl tedy soudruzi a soudružky zase jednou zážitek... Ano, normalizace byla svinská doba, ale když člověk sleduje tyhle relikty minulosti, ani se není čemu divit, kdo a jak a proč nakonec ovládl tuhle popřevratovou společnost a v jakých sračkách tato dnes se nalézá... ŽE!?! %-o . . . Takže jedna hvizdička buznička jen za to kouzlo nechtěného, Lysice to naštěstí zase všechno přežily...°-| - - - - - (Poprvé viděno 18.3.2012 na brzeranním >olysalém prostoru< , hodnocení 3., soudružský komentář zde jako druhý - 21.3.2012)(21.3.2012)

 • sator
  ****

  Kastelana práce těší redaktor vede dialog.Spíš pro fajnšmekry... Černobílý 🏰, smutný zámek...(29.7.2018)