Generál Patton (TV seriál)

Patton 360

Dokumentární / Historický / Válečný

USA, 2009, 10x44 min

Jason Newfield
  • Belbo

Patton jde ruku v ruce se současným trendem amerických (pseudo) historických dokuemntů. Chybí zde většina kontroverzních prohlášení a rozhodnutí a halvně odstup. V rámci signifikace byl pod patronací armády USA (jak jinak,, že; ještě aby na sebe americké zelené mozky kydaly špínu) vytvořen mistrný mýtus, plochý nevyvážen a neucelený informační objekt. Co by na to řekl barths.(10.12.2013)

• D.Moore

Autentické černobílé záběry se tlučou s počítačovou animací, s dobarvenými autentickými černobílými záběry a s těmi nově natočenými. K tomu všemu stroboskopické záblesky, kulometný komentář... Zajímavé informace tam jistě také někde jsou, ale dostávají dost na frak. Autoři chtěli očividně natočit něco ve stylu Leteckých stíhačů v boji, no, nepovedlo se.(15.10.2013)

10 dílů, z nichž by se daly sestříhat tři se zajímavými informacemi. Ty tu totiž nějaké jsou, ale natolik rozředěné vším ostatním, že to doslova bolí. Na oněch 10 dílů je totiž vše roztaženo díky natahování neustálým opakováním už mnohokrát řečeného, neustálým opakováním stále stejných velmi jednoduchých 3D animací a zahraných pasáží, díl co dík stále to stejné dokola. Do toho se naprosto nesmyslně roubuje zbytečné blábolení o tom, jaké zbraně by se použily dnes a jak by to dnes bylo jednodušší. Jednoznačně nejhorší na tom všem je roztěkané vteřinové blikající záběry a střih, který je tak "dynamický", že by měl režisér dostat za uši. Dvě nálože TNT. ~ Informace se tu dají najít i zajímavé, ale rozhodně ne na 10 dílů. ~ PS: Ten jeden novodobý vojcl, co vyprávěl o úžasnosti Pattona, byl natolik zapálený až nebezpečný, že by měl vyhledat psychiatra.(1.12.2013)

• Filatov

Ne takhle opravdu ne! Takhle válečnej dokument o druhý světový válce podle mýho fakt vypadat nemá. Animace byla výborná, ale hlavními problémy je to, že mi příšerně, ale fakt příšerně vadil zběsilej střih, kdy jsem fakt nestíhal sledovat obraz a ještě k tomu vstřebávat informace. Proč to bylo tak uchvátaný hergot? Dál by si tenhle dokument měl uvědomit, čím vlastně chtěl bejt, jestli chtěl bejt počítačovou animací, souborem dobových záběrů nebo čím vlastně ale cestou zběsilého střídání jednoho za druhým to opravdu nepůjde. Dvě hvězdičky jen za informace v dokumentu obsažené.(8.10.2013)

Mně to zase tak vynikající nepříjde. Viděl jsem sice jen díl pojednávající o bitvě v Ardénách, ale ten fanatický proamerikanismus mě dost vadil. K tématu se vyjadřují mladí zapálení patrioti podávající příkrášlené historky, onanují nad fotkama Pattona a pořád ze sebe chrlí, jak strašně je americká armáda geniální apod. Nepřátelé jsou líčení jako úplní tupci a zmínky o mrtvých američanech jsou úplně minimální. Celé mi to příjde jako náborovka ve stylu "podívejte se, jak jsme měli geniálního generála, jsme nejgeniálnější armáda a pojďte za nás bojovat!".... Prostě klasický dokument kvality History Channelu - přehánějme, zkreslujme a dejme tam cool 3d grafiku, aby na to koukaly i děcka.(29.11.2012)