poster

Generál Patton (TV seriál)

 • USA

  Patton 360

Dokumentární / Historický / Válečný

USA, 2009, 10x44 min

Kamera:

Jason Newfield
 • D.Moore
  **

  Autentické černobílé záběry se tlučou s počítačovou animací, s dobarvenými autentickými černobílými záběry a s těmi nově natočenými. K tomu všemu stroboskopické záblesky, kulometný komentář... Zajímavé informace tam jistě také někde jsou, ale dostávají dost na frak. Autoři chtěli očividně natočit něco ve stylu Leteckých stíhačů v boji, no, nepovedlo se.(15.10.2013)

 • MartinezZ
  ***

  10 dílů, z nichž by se daly sestříhat tři se zajímavými informacemi. Ty tu totiž nějaké jsou, ale natolik rozředěné vším ostatním, že to doslova bolí. Na oněch 10 dílů je totiž vše roztaženo díky natahování neustálým opakováním už mnohokrát řečeného, neustálým opakováním stále stejných velmi jednoduchých 3D animací a zahraných pasáží, díl co dík stále to stejné dokola. Do toho se naprosto nesmyslně roubuje zbytečné blábolení o tom, jaké zbraně by se použily dnes a jak by to dnes bylo jednodušší. Jednoznačně nejhorší na tom všem je roztěkané vteřinové blikající záběry a střih, který je tak "dynamický", že by měl režisér dostat za uši. Dvě nálože TNT. ~ Informace se tu dají najít i zajímavé, ale rozhodně ne na 10 dílů. ~ PS: Ten jeden novodobý vojcl, co vyprávěl o úžasnosti Pattona, byl natolik zapálený až nebezpečný, že by měl vyhledat psychiatra.(1.12.2013)

 • Filatov
  **

  Ne takhle opravdu ne! Takhle válečnej dokument o druhý světový válce podle mýho fakt vypadat nemá. Animace byla výborná, ale hlavními problémy je to, že mi příšerně, ale fakt příšerně vadil zběsilej střih, kdy jsem fakt nestíhal sledovat obraz a ještě k tomu vstřebávat informace. Proč to bylo tak uchvátaný hergot? Dál by si tenhle dokument měl uvědomit, čím vlastně chtěl bejt, jestli chtěl bejt počítačovou animací, souborem dobových záběrů nebo čím vlastně ale cestou zběsilého střídání jednoho za druhým to opravdu nepůjde. Dvě hvězdičky jen za informace v dokumentu obsažené.(8.10.2013)

 • Belbo
  **

  Patton jde ruku v ruce se současným trendem amerických (pseudo) historických dokuemntů. Chybí zde většina kontroverzních prohlášení a rozhodnutí a halvně odstup. V rámci signifikace byl pod patronací armády USA (jak jinak,, že; ještě aby na sebe americké zelené mozky kydaly špínu) vytvořen mistrný mýtus, plochý nevyvážen a neucelený informační objekt. Co by na to řekl barths.(10.12.2013)

 • Dragoni
  ***

  Jediné co bych dokumentu vytknul, je zběsilý střih a občas amatérskou počítačovou animaci. Patton 360 je dokumentárním seriálem plným informací, originálních záběrů, animacích bojů i vyprávění pamětníků, to vše i přes své zjevné nedostatky, funguje celkem dobře. 64%(5.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace