poster

Generál Patton (TV seriál)

 • USA

  Patton 360

Dokumentární / Historický / Válečný

USA, 2009, 10x44 min

Kamera:

Jason Newfield
 • Hoonza
  ***

  Mně to zase tak vynikající nepříjde. Viděl jsem sice jen díl pojednávající o bitvě v Ardénách, ale ten fanatický proamerikanismus mě dost vadil. K tématu se vyjadřují mladí zapálení patrioti podávající příkrášlené historky, onanují nad fotkama Pattona a pořád ze sebe chrlí, jak strašně je americká armáda geniální apod. Nepřátelé jsou líčení jako úplní tupci a zmínky o mrtvých američanech jsou úplně minimální. Celé mi to příjde jako náborovka ve stylu "podívejte se, jak jsme měli geniálního generála, jsme nejgeniálnější armáda a pojďte za nás bojovat!".... Prostě klasický dokument kvality History Channelu - přehánějme, zkreslujme a dejme tam cool 3d grafiku, aby na to koukaly i děcka.(29.11.2012)

 • D.Moore
  **

  Autentické černobílé záběry se tlučou s počítačovou animací, s dobarvenými autentickými černobílými záběry a s těmi nově natočenými. K tomu všemu stroboskopické záblesky, kulometný komentář... Zajímavé informace tam jistě také někde jsou, ale dostávají dost na frak. Autoři chtěli očividně natočit něco ve stylu Leteckých stíhačů v boji, no, nepovedlo se.(15.10.2013)

 • Belbo
  **

  Patton jde ruku v ruce se současným trendem amerických (pseudo) historických dokuemntů. Chybí zde většina kontroverzních prohlášení a rozhodnutí a halvně odstup. V rámci signifikace byl pod patronací armády USA (jak jinak,, že; ještě aby na sebe americké zelené mozky kydaly špínu) vytvořen mistrný mýtus, plochý nevyvážen a neucelený informační objekt. Co by na to řekl barths.(10.12.2013)

 • Dr.dogous
  *****

  Generál Patton postoupil konečně až k branám Německa v září 1944. Moji vojáci mohou jíst své opasky, ale moje tanky potřebují naftu, prohlásil trochu psychopaticky. Naštěstí byl Hitler mizernej velitel, přinutil čertího mužíka, svého generála, Mannteuffela k nesmyslnému protiútoku, čímž přišel o všechny vojáky. Naštěstí pro čertíka, Pattonovi, opět došla nafta, která byla přednostně přidělena Montgomerimu pro jeho neúspěšnou akci Operace Market Garden. Válka na dvou frontách Hitlerovi zlomila vas. 3D animace, hezky zpracovaný dokument 88%(16.11.2013)

 • MartinezZ
  ***

  10 dílů, z nichž by se daly sestříhat tři se zajímavými informacemi. Ty tu totiž nějaké jsou, ale natolik rozředěné vším ostatním, že to doslova bolí. Na oněch 10 dílů je totiž vše roztaženo díky natahování neustálým opakováním už mnohokrát řečeného, neustálým opakováním stále stejných velmi jednoduchých 3D animací a zahraných pasáží, díl co dík stále to stejné dokola. Do toho se naprosto nesmyslně roubuje zbytečné blábolení o tom, jaké zbraně by se použily dnes a jak by to dnes bylo jednodušší. Jednoznačně nejhorší na tom všem je roztěkané vteřinové blikající záběry a střih, který je tak "dynamický", že by měl režisér dostat za uši. Dvě nálože TNT. ~ Informace se tu dají najít i zajímavé, ale rozhodně ne na 10 dílů. ~ PS: Ten jeden novodobý vojcl, co vyprávěl o úžasnosti Pattona, byl natolik zapálený až nebezpečný, že by měl vyhledat psychiatra.(1.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace