Generál Patton

(TV seriál)
  • USA Patton 360
Dokumentární / Historický / Válečný
USA, 2009, 7 h 20 min (Minutáž: 44 min)

Tony Long

Robert Beemer

Eric Amdahl

David Robb (vypravěč), Martin K.A. Morgan

Epizody(10)

Dokumentárny seriál pozostávajúci zo zmesi archívnych dokumentov, počítačovej animácie, rekonštrukcie historických udalostí a rozhovorov s veteránmi a historikmi, poskytujúci pohľad na osudy jedného z najslávnejších vojvodcov druhej svetovej vojny Georga S. Pattona. Divák má v jednotlivých častiach možnosť sa zoznámiť s chronologickým sledom udalostí počínajúcich vylodením v Maroku, následnými ťaženiami v severnej Afrike a Sicílii a vrcholiacimi bojmi v severozápadnej Európe. (beso74)

Dragoni

Jediné co bych dokumentu vytknul, je zběsilý střih a občas amatérskou počítačovou animaci. Patton 360 je dokumentárním seriálem plným informací, originálních záběrů, animacích bojů i vyprávění pamětníků, to vše i přes své zjevné nedostatky, funguje celkem dobře. 64% ()

Big Bear

Docela zajímavý dokument o vojenském géniovi, který se pro život v armádě a velení narodil. Čtený komentář doprovázejí dobové záběry mixnuté počítačovými animacemi, které i na rok 2009 působí celkem lacině. Na stranu druhou co dokument potřebuje říci sděluje a nenudil jsem se. Zaujaly mne zejména ty dobarvované původní snímky což působilo celkem efektně. Patton byl paličák, Ike věděl proč ho přikoval k zemi a o tom tam toho v dokumentu zas tolik nepadlo stejně tak o jeho nenávisti k Rusům. Jestli mi něco vadilo je to to klasické americké opakování některých pasáží díky tomu, že se počítalo s proložením filmu zhusta reklamami a americký divák by po reklamě na žrádlo zapomněl o čem se mluvilo před deseti minutami... Dávám tedy jen za tři hvězdičky na červenou vlaječku velitelského Shermanu. * * * ()

MartinezZ

10 dílů, z nichž by se daly sestříhat tři se zajímavými informacemi. Ty tu totiž nějaké jsou, ale natolik rozředěné vším ostatním, že to doslova bolí. Na oněch 10 dílů je totiž vše roztaženo díky natahování neustálým opakováním už mnohokrát řečeného, neustálým opakováním stále stejných velmi jednoduchých 3D animací a zahraných pasáží, díl co dík stále to stejné dokola. Do toho se naprosto nesmyslně roubuje zbytečné blábolení o tom, jaké zbraně by se použily dnes a jak by to dnes bylo jednodušší. Jednoznačně nejhorší na tom všem je roztěkané vteřinové blikající záběry a střih, který je tak "dynamický", že by měl režisér dostat za uši. Dvě nálože TNT. ~ Informace se tu dají najít i zajímavé, ale rozhodně ne na 10 dílů. ~ PS: Ten jeden novodobý vojcl, co vyprávěl o úžasnosti Pattona, byl natolik zapálený až nebezpečný, že by měl vyhledat psychiatra. ()

Belbo

Patton jde ruku v ruce se současným trendem amerických (pseudo) historických dokuemntů. Chybí zde většina kontroverzních prohlášení a rozhodnutí a halvně odstup. V rámci signifikace byl pod patronací armády USA (jak jinak,, že; ještě aby na sebe americké zelené mozky kydaly špínu) vytvořen mistrný mýtus, plochý nevyvážen a neucelený informační objekt. Co by na to řekl barths. ()

D.Moore

Autentické černobílé záběry se tlučou s počítačovou animací, s dobarvenými autentickými černobílými záběry a s těmi nově natočenými. K tomu všemu stroboskopické záblesky, kulometný komentář... Zajímavé informace tam jistě také někde jsou, ale dostávají dost na frak. Autoři chtěli očividně natočit něco ve stylu Leteckých stíhačů v boji, no, nepovedlo se. ()