Keopeuljeu

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2011, 110 min

Yong-ki Jeong

Jun-seok Bang

Perfektní a strašně chytře promyšlený film! Nejvíc mě asi překvapila Lee Si Young. Ta má všude nenápadné role, a tady se konečně mohla pořádně ukázat. O kvalitách ostatních herců jsem se už kdysi přesvědčila. Na začátku by mě vůbec nenapadlo, že by se děj mohl takhle hezky vyvrbit. Spolu s báječným humorem to prostě dává smysl. 5*(26.4.2013)

Je to vydarená romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, majiteľovi čajovne, ktorému sa dávnejšie stratila snúbenka túžiaca po peniazoch a majetku a keďže ju nadovšetko miluje, požiada svojho priateľa, aby ju skúsil nájsť. Ten sa o nej dozvedá zaujímavé informácie, ale tiež ju má rád a tak celú situáciu rieši po svojom. A zatiaľ sa muž náhodne zoznámi so sympatickou policajtkou, pričom sa ich cesty ešte časom stretávajú a keďže ich sympatie sú vzájomné, obaja cítia príležitosť pre vzájomný vzťah. So spracovaním som nadmieru spokojný, prvá fáza pôsobí dojmom štandardného juhokórejského romantického filmu, čo ale samozrejme rozhodne neberiem ako zápor a tak aj táto tretina filmu, ktorá sa venuje postupne vznikajúcemu vzťahu medzi mužom hľadajúcom svoju snúbenku a príjemnou policajtkou ma skutočne bavila. Ale následne je už jasné, že toto bude predsa len trochu iné, postupne sa začína zobrazovať omnoho komplexnejší dej, ktorý sa venuje nielen samotnej snúbenke, ale aj iným postavám s tým súvisiacich, pričom sa to odohráva pred, ale aj v priebehu toho počiatočného hlavného príbehu s policajtkou a práve tú celkovú prepojenosť a komplexnosť musím veľmi pochváliť, lebo je to výborne zvládnuté a dotiahnuté snáď v každom detaily, či už predchádzajúce scény zobrazené z iného pohľadu, alebo všetky tie maličkosti, ktoré sa spočiatku javili ako úplne bezvýznamné a pritom to má pre dej väčší význam. A k tomu ešte ten zaujímavý doplnok v podobe náhodných dvojíc, ktorých sa niektoré udalosti z príbehu dotkli a vďaka nim vytvorili pár, toto bol veľmi dobrý nápad. A pochváliť musím aj úplný záver. Dobre zvládnuté sú aj oba žánre, romantika je príjemná, ale ani humor rozhodne nesklame, nájde sa tu plno vydarených situácií. Herecké obsadenie je na tom dobre, Kim Ju-Hyeok tu opäť stvárnil svoju bežnú úlohu, takže je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, k tomu výborné ženské duo a bavilo ma aj tých pár výrazných vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, presne tento typ mám rád, vydarený vizuál, príjemná atmosféra a celkové zvládnutie tohto komplexného príbehu, tu nemám žiadny problém. Takže som rozhodne spokojný, Couples je vydarená romantická komédia, ktorú si ešte rád pozriem. 78%(8.10.2013)

Moc hezky napsané, ukázka toho co vše dokáží ovlivnit sebemenší maličkosti. Něco takového jsem na začátku rozhodně nečekala.(20.8.2015)

Sympatické postavy, tak akorát sladká atmosféra, perfektně propletené dějové linky - jo, mezi zkouškami tohle sedne.(8.1.2015)

Zajímavá mozaika příběhů... Ve výsledku však jen průměrná jihokorejská romantická komedie. 70%(22.9.2015)