poster

Polská bitva o Británii

 • Velká Británie

  Polish Battle of Britain, The

Dokumentární

Velká Británie, 2009

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Mylouch
  ***

  Dokument, těžící z nezvykle kvalitního výběru archivních (nejen letových) i nově natočených záběrů a z výpravy hraných pasáží, jejichž scénáristická, režijní ani herecká stránka ovšem výsledku příliš neslouží. Přes dlouhodobý zájem o téma mě už tenhle druh afektu nebaví. (btw. terminologicky zavedené je 303. "peruť ") 49 min(20.8.2013)

 • MartinezZ
  ***

  Zajímavé a málo známé informace, zajímavé a skutečně hodně zachovalé a kvalitní historické záznamy a záběry, ale celé to působí jak sestřih z minimálně dvou dílů. Nejprve se začne dlouho o tom, jak dlouho trval výcvik, pak se začalo bojovat a Poláci ukazovali své umění a pak najednou hrc prc, pár drobných minipředstavovaček, konec války a konec dokumentu. Jak kdyby autoři ke konci zjistili, že už nemají čas nebo peníze a tak ten konec značně urychlili. Škoda, protože to celý dokument spláchne do zapomnění.(21.3.2014)

 • Morholt
  *****

  Pro Polskou bitvu o Británii platí totéž, co pro většinu podobných dokumentů - pokud se dané tématice člověk věnuje, nic ho nepřekvapí, ale jako úvod do této části historie poslouží dobře. A mě, byť do toho trošku vidím, dokument bavil. Už proto, že osudy polských letců tolik připomínají osudy těch našich a také proto, že u 303. létalo české eso Josef František. Bavily mě výpovědi pamětníku, bavily hrané záběry a na konci jsem prskal jak nad nedůvěrou velitelů RAF, tak chováním komunistů, či "vděkem" Anglie. Důstojný klobouček nejen polským, ale všem exilovým pilotům, kteří do Bitvy o Británii zasáhli. 90%(11.3.2015)