Predstavte si, že sa vám a vášmu priateľovi stala autonehoda. V okolí niekoľkých kilometrov nie je nikto, kto by vám mohol pomôcť. Našťastie sa vám podarí nájsť mobil a napriek slabému signálu sa dovoláte na číslo záchrannej služby. O malú chvíľu prichádza stará dodávka s číslom 37 a nápisom ambulancia. Vystúpia z nej dvaja zdravotníci a vy dúfate, že vášmu priateľovi dokážu pomôcť. Avšak vo chvíli, keď bratia Darryl (Bill Moseley) a Jon (Kane Hodder) vytiahnu svoje "zdravotné pomôcky" a rozsekajú vášho priateľa na kúsky, je jasné, že títo zdravotníci vám nepomôžu vyzdravieť, ale zomrieť. V rovnakom čase sa Amy (Caitlin Harris) rozhodne, že už nechce byť utiahnutým dievčaťom bez priateľov, a tak sa skamaráti s Jordanom (Jake Robinson) a po čase medzi nimi vznikne vzťah. To ale nebolo jej najlepšie rozhodnutie, pretože Jordan so svojou partiou v minulosti veľmi ublížili bratom zo starej 37, ktorí ich stále sledujú a chystajú pomstu. Amy sa tak nechcene stane ďalším terčom pre bratov z tridsaťsedmičky, ktorí sa nezastavia pred ničím, a najväčšiu radosť im robí pohľad na ľudské utrpenie. (Marceloo)

stration

Dobře natočené a odehrané pár sympaťákama, ale dohromady dost blbovina. Teenagerovská hudba, střih, vizuál mě vůbec nebere. Naštěstí krapet kvalitního gore a svižný děj, při kterém si ani moc nestihnete uvědomit, že vlastně civíte na hovadinu. ()

EvilPhoEniX

Od Old 37 jsem očekával poměrně dost ( Působivý trailer, lákavá hlavní dvojice), nakonec z něj vyšel pouze lepší průměr. Film i přes velmi krátkou stopáž se zbytečně věnuje teenejdžrům, což je sakra škoda, poněvadž především z hovada Kanea Hoddera jde slušný respekt. Natočeno je to celkem schopně,hraje zde i fajn soundtrack, ale zamrzí, že většina úmrtí je off screen, po brutální stránce tedy příliš spokojený nejsem. Očekával jsem návrat do roku 2008-09- kde vznikaly nejlepší slashery a expla, to se však nepodařilo. Hláška Don´ t worry I am Paramedic zazněla ve filmu snad 20x a už začínala být otravná. Story 4/10, Atmosféra 6/10, Gore 4/10, Vizuál 6/10, Akce 5/10, Zábavnost 6/10.60% ()

Marceloo

Predstavte si, že sa Vám a Vašemu priatelovi stala autonehoda. V okolí niekolkých kilometrov nie je nikto, kto by Vám mohol pomôcť. Našťastie sa Vám podarí nájsť mobil, a napriek slabému signálu sa dovoláte na číslo záchrannej služby. O malú chvílu prichádza stará dodávka s číslom 37 a nápisom ambulancia. Vystúpia z nej dvaja zdravotníci a vy dúfate, že Vašemu priatelovi dokážu pomôcť. Avšak vo chvíli, keď bratia Darryl (Bill Moseley) a Jon (Kane Hodder) vytiahnu svoje "zdravotné pomôcky" a rozsekajú Vášho priatela na kúsky, Vám je jasné, že títo zdravotníci Vám nepomôžu zlepšiť Váš zdravotný stav, ale pomôžu Vám na ceste k smrti. V rovnakom čase sa Amy (Caitlin Harris) rozhodne, že už nechce byť utiahnutým dievčaťom bez priatelov, a tak sa skamaráti s Jordanom (Jake Robinson) a po čase medzi nimi vznikne vzťah. To ale nebolo jej najlepšie rozhodnutie, pretože Jordan so svojou partiou v minulosti velmi ublížili bratom zo starej 37, ktorí ich stále sledujú a chystajú pomstu. Amy sa tak nechcene stane ďalším terčom pre bratov zo starej 37, ktorí sa nezastavia pred ničím a najväčšiu radosť im robí pohlad na ludské utrpenie. - Tak mám za sebou môj najočakávanejší horor roku 2015. Po neustálom hladaní na internete, keď sa mi vo výsledku vyhladávania vždy ukazovali pornofilmy s pornoherečkou vo veku 37 rokov som sa konečne dočkal. Osobne som si myslel, že Old 37 bude názov pre cestu, ale až počas pozerania som zistil, že je to číslo sanitky. S hodnotením som išiel do najvyšších čísel, pretože je to naprostý debut dvoch režisérov a dvoch scenáristov. Hororové debuty dopadajú v poslednej dobe dosť zle, a tak si tento zaslúži uznanie. Od začiatku boli pre mňa najväčším lákadlom dvaja herci z mojej TOPky, Bill Moseley a Kane Hodder. Bill je ako vždy vagabundom s drsným hlasom, ktorý v hororoch milujem. Na Kanea ako záporáka som si musel po Among Friends, Charlie's Farm a Almost Mercy trochu zvykať, ale keďže je zabíjanie to, čo k nemu patrí, nerobilo mi to problém. Ostatné postavy som nejak extra neriešil, keďže tam prišli len zomrieť. Dve úvodné scény sa mi velmi páčili, aj keď si myslím, že toho tvorcovia mohli ukázať viac. Potom nasleduje pre teenage horory klasická polhodinka, v ktorej treba dokázať, že všetci herci sú hlúpučkí teenageri. Potom už sa dej dostane do normálu a začína pomsta dvoch bratov. Velká škoda je to, že sa tvorcovia s gore velmi neprekonali a zrejme to hrali na istotu, takže ho radšej neukázali vôbec. Scéna s podrezaným hrdlom (nejde o spoiler, pretože tá scéna sa odohrá tak rýchlo, že si človek nestihne uvedomiť, že ide o scénu, ktorú Marcel spomenul v komentári) je v rámci gore naprosto perfektná, takže verím, že nabudúce sa tvorcovia nezlaknú a ukážu všetko pekne zblízka. Po vizuálnej stránke vyzeralo všetko velmi dobre, aj keď sa mnoho scén odohrávalo v noci alebo v tmavých interiéroch. Najviac sa mi kamera páčila pri scénach s autami v prvých minútach. Hudba je taktiež perfektná s množstvom intenzívnych soundtrackov, ktoré pomáhajú udržiavať atmosféru. Celkovo Old 37 splnila moje očakávania, aj keď dúfam, že tvorcovia sa v budúcnosti zlepšia a samozrejme dúfam, že zostanú u hororu. + Kane Hodder + Bill Moseley () (méně) (více)

Dellamorte

Tieto bublinky ma už neberú, poňáč sa strácajú v záplave svojich predchodcov a dúfam, že se časy umraví a dojde nová de-generace " burankillerov ". Titulkový autoerokill síce navnadí, no následné 2 x carkill ( obe vykradnuté ) boli zbytočné, pak hustej pokec a najsam prvkom tak ostávajú gore vsuvky z mládí oboch šaškov, ktoré ovplyvnilo ich pozdější nasazení. Na málolitráž však pozerania schopné. Moseley sakra OK a Hodder už kopíruje samého seba. Ten totiž svoje herecké Jason poslanie už dávno splnil a to na výbornú. Jinak ale vpoho aj keď si myslím, že se minutáží mrhalo. ()

George Stobbart

Vydarený nezávislácky slasher o dvojici psycho bratov, čo imitujú 911ku, jazdia na starej sanitke a reagujú na núdzové volania. Nič netušiacim obetiam však následne poskytnú trochu inú starostlivosť... Na Starú 37čku čakám už pár rokov, keďže ako mnohé nekomerčné horory sa ku svojmu vydaniu musela prebojovať dlhšou a ťažšou cestou. Mne bola od začiatku sympatická svojim námetom, ktorý ma baví už od 90´s "Ambulance" a obsadením Moseleya s Hodderom do úloh hlavných killerov. Film sa pohybuje v 2 rovinách – medzi psychologickým a teenagerským slasherom a viac než na budovanie napätia či atmosféry hrá na agresívnu nôtu; je temný, špinavý, krutý, dokonca mu sedí aj ten rockový soundtrack. Najväčšou slabinou je, že sa polku stopáže venuje hrozným teenagerom, ktorých vykresľuje ako totálnych kreténov a človek im ten „osud“ praje, ale to sa dalo zmáknuť aj za 1/2 času a vzácne minúty radšej venovať vraždiacemu duu, ktoré má charizmu, emócie a slušnú históriu. Nie je to ani zďaleka ukážkové či zásadné, ale kto má rád drsné, neučesané slashery, tak by zhliadnutie ľutovať nemal a myslím, že režisér Christian Winters sa rozhodnutím dať od filmu svoje meno preč v prospech neslávneho pseudonymu „Alan Smithee“ zbytočne unáhlil. ()

*CARNIFEX*

Jablko nikdy nepadá ďaleko od stromu. Obzvlášť keď dvojica bratov naberá inšpiráciu vo svojom nemilosrdnom, šialenom otcovi, ktorý pomerne netradičným spôsobom poskytoval prvú pomoc. Po niekoľkých rokoch opätovne štartujú jeho starú sanitku, aby pomstili tragickú smrť blízkeho príbuzného. "Old 37" od úvodu celkom slušne navnadí. Bohužiaľ, potom nastáva aký si útlm kedy divák dostáva priestor na špáranie v nose či čumenie do blba. Našťastie netrvá dlho, lebo mňa osobne nebaví sledovať a hlavne počúvať, nejaké jeblé dialógy tupých, uvrešťaných pobehlíc (aj keď samozrejme chápem, že dej musí byť nejak vyplnený), pri ktorých som sa akurát nevedel dočkať, kedy im konečne niekto odsekne tie ich retardované hlavy. Musím uznať, že snímok z pohľadu horor žánru nijak mimoriadne nesklamal, pričom prvé husle hrá samozrejme gore. Veď čo by to bolo za "hixplo" bez násilia a krvi. Mohlo ho byť ale rozhodne viac, veď príležitostí na to bolo dostatok. Plusom je špinavé prostredie ale aj soundtrack, ktorý "Old 37" dodáva ten správny nezávislácky šmrnc. Priemer - 60% ()

pornogrind

Tak tohle mě hlava nebere. Totálně nevyužitej potenciál. Dostat do filmu dva hororový veterány a takhle to posrat. Respektive dát jim tak málo prostoru je trestuhodný a neodpustitelný. Převážnou většinu filmu sledujeme nesympatickou partu teenagerů, co si o smrt vyloženě koledují. Místo toho aby se tvůrci zaměřili spíš na bratry potažmo jejich šílenou rodinku. Bill Moseley opět nezklamal a na to jak málo prostoru dostal se svý role zhostil velice dobře. Scény s bratry jsou taky jedna z věcí který na filmu můžu pochválit( ale i ty mohly být lepší ). Ostatní teenagerská vata okolo byla strašně ubíjející. Druhou věcí, která se filmu povedla bylo hudeba. No a třetí pozitivní věcí filmu je obsazení pošahaných bratrů i zbytku rodinky. To se netýká zbylých zúčastněných. Víc gore (tady nebylo v podstatě žádný ), víc času pro hlavní killery a míň času pro otravnou mládež a mohl z toho být solidní horor. Takhle je to po většinu času nudící horor po kterým za chvíli neštěkne ani pes. ()

Crocuta

Neslaná nemastná kombinace americké středoškolské romance a něčeho na způsob "Pachu krve", která se ovšem i přes svoji nevelkou stopáž nekonečně vleče. Dobré leda pokud trpíte chronickou nespavostí - u tohoto odvaru stokrát viděného jsem usínal už po deseti minutách. ()

korbitch22

Dva obří psychopati, stará sanitka, parta mladých komparzistů na vybití a jedna epesní milfka...potenciál jako blázen zakopaný zhovadilostí tak neskutečnou, že sem u filmu trpěl jako přejetá mačka.Netuším, jestli chtěl z hororového základu udělat uslzenou drámosondu do duše puberťáků režisér, nebo studio, ale jelikož je pod filmem podepsán legendární Alan Smithee hádám, že studio.Naprosto idiotský scénář, který se vůbec nikam hororově neposouvá a vůbec se nerozvine a místo toho sledujete 84 minut tupých keců nagelovaných buzen a vymaštěných slepiček.Jako bych se zase díval na Školu zlomených srdcí, kde jeden vidlák a jeden retardovaný méďa občas někoho mimo záběr kuchnou.Nezvládnutý emociální bordel, nehororový brak a čiré zoufalství.Co mělo být proboha to stou plastikou?To je ty vole masakr jak strašně debilní scénář se zase někomu povedlo rozmáznout na stopáž 84 minut, která se vlekla jako kolonoskopie od upoceného negra.20%. ()

SOLOM.

Přiznáme se, že příběh (ač ne zrovna dvakrát originální) byl v mém případě hodně velkým magnetem, stejně jako oba představitelé ústředních záporáků.Podstatnou měrou na mrzké úrovni tohoto filmu má však i on sám (režisér Winters), protože jistý potenciál se tu najít rozhodně dal a navíc se z toho dalo vymáčknout mnohem více. Zvlášť když máte po ruce dva skvostné herce, kteří si ve svých záporných rolích opravdu vyžívají. Jak Bill Moseley tak Kane Hodder už mají opravdu bohatou kariéru i zkušenosti s tím, jak svůj talent dokázat co nejlépe prodat a i zde patřili k tomu nejlepšímu, co nám tu bylo nabídnuto, jenže když samotný scénář za moc nestojí, ani oni to nedokázali zachránit. Přitom se na ně tak pěkně koukalo a já si chtěl to utrpení jejich obětí užívat s nimi. Bohužel většinou se vše odehrálo mimo záběr kamer, což byl další kámen úrazu. Přitom zpočátku to na žádný průser nevypadalo. Ukázalo se, že jablko nepadlo daleko od stromu – už jejich otec byl pěkný magor a oba jeho synkové (no hlavně postava, kterou ztvárnil Bill Moseley se vážně potatili). Alfou a omegou byl však samotný příběh. Silnice kde umírají nebo za záhadných okolností mizí lidé a auta – to není v Americe nic neobvyklého, člověk aby se pomalu bál vystrčit nos z města. Ovšem tady jde jen o kousek úseku cesty za městem, na kterém zmizelo snad už něco kolo 40 lidí, policie je bezradná a ani neví, že jen coby kamenem dohodil, stojí staré vrakoviště, které prostě není potřeba prozkoumat. Zvlášť když jeho obyvatelé měli dost často problémy se zákonem. Stejně naivní jsou i během postupného zmizení bandičky teenagerů – prostě to všichni berou, jakoby se nic nedělo. Dále tu máme hlavní hrdinku – šedou myšku, která je stejně blbá jako všichni ostatní, ale má pěknou matku a chce si udělat nové silikony – no tak tam prostě musela trapasit až do samotného konce. Jejím jediným štěstím bylo, že ti dva pošuci byli ještě víc blbí než ona sama. Honička na vrakovišti totiž byla nudná jako prase, stejně tak finální vyvrcholení. Ještě že tam byla ta úvodní scénka s otcem, amatérská lobotomie a podříznutí krku, jinak by se člověk asi unudil k smrti. ()

eraserhead666

Když tam prakticky všichni dostanou jen to, co si zaslouží, tak to přeci není žádný horror ale satisfakce. A hlavní hrdinka je ještě k tomu blbá kravka, takže místo toho, abyste se o ní báli, přejete si, aby jí naložili co nejvíce. A to všechno v troubovatě přiblblém příběhu, který zaujme jen neutuchající myšlenkou, proč se k tomu, sakra, Moseley s Hodderem upsali? Už jen fakt, že je jako režisér uveden pseudonym Alan Smithee by měl varovat. ()

ARI50

Určitě je to hodně slušný nápad a provedení no já jsem spokojený vždycky je možnost do toho dát víc a hodně změnit ale jsem rád že tahle sanitka mě uspokojila. ()

Morholt odpad!

Tak tohle byla tragédie. Začátek mírně navnadil na masakrózní béčko, ale pak se hodinu nic nedělo. Jen se přede mnou defiloval zástup tupých postav, se kterými nešlo sympatizovat ani při nejlepší vůli. Potom, co děj nevybudoval téměř žádný příběh, přišlo něco jako vyvrcholení, které bylo stejně mdlé a mizerné, jako předcházející minuty. Hezké poloobnažené holky v tomto případě také absentovaly, takže z mého pohledu se jedná o absolutní odpad. ()

hous.enka

Hororové sanitky fungují naprosto spolehlivě. Pokud teda hlavní linka není o debilních puberťačkách, co si nechávaj dělat umělý prsa, odbarvujou si vlasy a spěj s chodícíma pohlavníma nemocema... Je mi líto, Old 37 má solidní základ - a já bych fakt chtěla vidět víc akce á la scény na vrakovišti, ale ty děti mě tam neuvěřitelně neštvaly. Nejvíc ta debilní "intelektuálka" v boxerkách, co si projde přeměnou. Už zbývalo, aby jen odhodila brýle a rozpustila si drdol. Pardon, trochu jsem se rozvášnila. Dvě hvězdy a ani o píď víc. ()

TomX2

Obsadenie: Kane Hodder, Bill Moseley,... To už naozaj hrajú rôzne neikonické role v každej hororovej sračke? ()

kaylin

Chtělo by se alespoň říct, že „Old 37“ je docela dobré řemeslo, ale ono není. Tady se hraje jen na to, že je zde pár celkem ucházejících scén kdy hlavně při dopravních nehodách budete mít pocit, že jsme pytel plný krve, ale proč ne, zveličování nevadí, jenže celkově je dění strašně banální a jde jen o to navést mladé směrem k masakru. Nic nového, nic zajímavého, prostě jen staré koleje, které už jsou hodně zrezlé. ()

AlistairMir

A to ten začátek vypadal tak šťavnatě...jenže co je to platný, když pak koukáme na, plus mínus, 40 minut lovestory a saniťáci jsou nevyužití jako vánoční stromek v srpnu. Aby toho nebylo málo tak se začnou prolínat přítomnost a minulost až máte pocit, že sami nevíte co se děje kdy a komu. Vraždy jsou tak brutální, že nejsou radši ani vidět, aby to s náma náhodou nešlehlo. Takže nápad se saniťákama, kteří dávají první a zároveň poslední pomoc byl prima, dvojice Kane-Bill jsou legendy, ale když jim nedáte prostor spatříte jediné - Promrhanej potenciál. ()

TheDon

Kane "Jason Vorhees" Hodder je můj velkej oblíbenec, aproto jsem se na dvojku Hodder-Moseley dost těšil. Bohužel jak to tak bejvá, když se člověk moc těší, stojí to většinou za hovno. Zbytečně natažená teenagerská vložka s následnou zbytečnou operací Amy (měla si raději nechat opravit ksicht než kozy), kdy se toho nijak moc neděje sice úplně nenudila, ale chvilkama jsem měl pocit, že jsem si spletl film. Jakmile nastoupili na scénu bráchové z třicetsedmičky, konečně se na to dalo koukat a konečně jsem měl pocit, že by se starej Jason mohl vrátit v plné parádě ,ikdyž v jiné roli. Nevrátil se. Není to film roku, ani slasher roku....ani měsíce, ale je to koukatelný a horror fan si v tom svý tři hvězdy najde. Pokud o tom budu přemýšlet do detailu, moc filmů, kde přejete záporákům není. Tenhle je vyjímka. Amy byla blbá jak necky a celej film jsem jí přál, ať dostane pořádnej náklad sekerou. 60% P.s : Transorbitální lobotomie je prostě krásný slovní spojení :) ()

Rodriguez

Ministerstvo dopravy varuje: "Šukat za jízdy je přísně zakázáno!" Čekal jsem trošku ujetější hororovou jízdu, kde se potenciál řeznické ambulance projeví....místo toho najela nuda! 40% ()

Forsberg11

Ak by sa príbeh viac zaoberal dvoma šialenými bratmi, jazdiacimi na fotrovej starej sanitke s číslom 37, bol by tento film dopadol prevdepodobne oveľa lepšie. Škoda však, že väčšina deja mapuje len nevýrazné teenagerské pletky, ktoré mi otravujú uši aj oči. Sem tam prišiel náznak nejakého vydareného gore, ale nič viac. Na Old 37 som sa nevedel výraznejšie namotať. Celé je to príliš nevýrazné a odeté do takého filmového hábitu, ktorý ja nemusím. Samozrejme palec znovu hore za Billa, ktorému skvelo sekundoval Jason..., pardon Kane. Mohli si ale trochu viac zablbnúť. 60 %!! ()